Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Re: Temat o przysłowiowej pupie Maryny.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 23 lut 2012, o 21:49

Magda - ja z kolei od kiedy mam N to nie mam czasu na rower :P
Monika - ja bodajże wzięłam N do roweru jak miał 8 miesięcy, ale biegł luzem przede mną tempo 9/13km/h i co 500 metrów (!) przystanek. Dystanse jakieś 2,5km.
W wieku 1 rok i 4 miesiące przebiegał ze mną 6-7km. Ale utrzymując tendencję do przystanków i odpoczynków. Bo po co psu zajeżdżać młode stawy.
W wieku 1 rok i 9 miesiący - najdłuższy dystans Nazgula - 24km. Od tego wieku mniej więcej już psa można wypuszczać na długie trasy :)
Ale Nazgul od małego miał aktywny tryb życia i na nim żaden z tych dystansów nigdy nie robił wrażenia :) Także musisz jeszcze ocenić kondycję swojego psa, czy jest bardzo aktywny na co dzień czy też nie ;)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 24 lut 2012, o 14:47

Zulus skończy rok w to lato więc nie wiem kiedy się wybierzemy razem "rowerkiem", ale wiem, ze u nas może być problem z kotami właśnie albo z psami, które chcą nas przegonić ciągłym ujadaniem (otwarta brama pies prawie na ulicy). Jak na razie mam 2 na oku by sprzedać im kopa bo chciały (były baaardzo blisko) Zulusowi dooopkę wygryźć, a on biedny na razie podkula ogonek i odchodzi, ale mam nadzieję, ze już niedługo!! Czekam dnia, aż im się postawi i pokaże gdzie ich miejsce - i oczywiscie co? to same kurduple! :diabeł:
Kiria
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 24 lut 2012, o 15:23

dżungla dosłownie dżungla...
ktoś kiedyś podpowiedział rzucić między psy butelkę z wodą, może tak wcelujesz w nogi tych dwóch kurdupli taką pół litrową butelkę? albo samej zareagować ostrym tonem "DO DOMU!" bo po co masz Zulusa na stres narażać...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 24 lut 2012, o 21:16

Do starcia bym nie dopuściła...Muszę się zapytać koleżanki jak jej donek reaguje na tego małego gbura. (a donek nie da sobie w kaszę dmuchać) Wydaje mi się, ze taka butelka z wodą niewiele da bo będę szła za 2,3 dni i znowu do nas doskoczy z jazgotem. Na razie mówię do psa "uciekaj" dość ostrym tonem i odganiam go nogą - o nogę się nie boję bo mam dobre buty albo końcówką smyczy. Jednak cały czas idziemy, nie zatrzymujemy się. Jeżeli coś się stanie to niestety potraktuję tego małego burka nieco drastycznie, a przy pierwszej lepszej okazji przejdę sie do owej sąsiadki i powiem parę słów do słuchu. Nie mam zamiaru narażać swojego psa na ugryzienie, cholera wie czy tamten jest regularnie szczepiony. (choć mnie się wydaje, ze ta mała gnida jest agresywna do młodych psów bo np nasze Szczotek i Łatek normalnie z nim kiedyś się obwąchały i nic, za chwilę je zawołałam na podwórko - a to wszystko w celu sprawdzenia właśnie).
Kiria
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 1 mar 2012, o 06:35

Czy korzystacie z mikro wag kuchennych (jubilerskich?) o dokładności ważenia do 0,1g? Mam taką zasilaną dwoma bateriami CR2032 i mam jej szczerze dość. Szukam wagi na paluszki AA lub AAA, najlepiej markowej. Coś doradzicie?
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 1 mar 2012, o 10:47

Niestety nie pomogę Ci Tomku, ponieważ my dostaliśmy taką, jak na razie spełnia dobrze swoje obowiazki.
http://www.mediazakupy.pl/product/Waga- ... 1/?id=5134

To może jeszcze ja wtrącę ze swoim pytaniem - czy ktoś się orientuje ile mija czasu od nabycia działki budowlanej do kopania fundamentów? ;-)
(media w drodze prąd, woda - nie wiem jakiej drodze, ale tak pisze, dojazd drogą asfaltową) I tyle co wiem, jedziemy ją dopiero obejrzeć więc wypytam się o wszystko co dotyczy załatwiania, ale tak orientacyjnie na swoich przykładach ktoś może się wypowie? :-) Byłabym wdzięczna.
Kiria
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 2 mar 2012, o 09:39

zależy od starostwa i Twojego działania. słyszałam o 3 miesiącach (ale to mi się wydaje mocno podejrzane), a słyszałam i o 8 :przerażenie:
media i prąd w drodze - oznacza że jest możliwość przyłączenia, ale fizycznie nie ma ich na działce o ile dobrze kojarzę. Zapytaj jakie media: czy jest kanalizacja, czy można zrobić przydomową oczyszczalnie ścieków, czy szambo.
Czy jest dostęp do gazu... jeśli działka po za obrębem miasta, nie licz na kanalizę i na gaz, chyba że na gaz z butli albo wielkiego baniaka na działce. ;-)

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 2 mar 2012, o 12:02

Jeśli chodzi o wagi kuchenne to polecam: http://www.medicmar.com.pl/sklep/wagi_kuchenne.php
Moim zdaniem Beurer robi dobrą elektronikę, chyba dają 3 lata gwarancji.
Karoll
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 2 mar 2012, o 12:20

Aga N dzięki za informacje, te 3 miesiące też wydają mi się niezgodne z prawdą, chyba, że ktoś ma "plecy" ;). Media w drodze - dobrze zrozumiałaś. Na razie szukamy dalej...

To ja mam inne pytanie - wierzyć czy nie wierzyć w przepowiednie wróżki ? ;-) (ja nie byłam, ale znam osobę, która korzystała z wizyty).
Kiria
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 2 mar 2012, o 13:29

Mogę też komuś powrozyc za drobna opłata ;-) co łaska hahaha
Do mnie do pracy jako klientka kiedyś przychodziła taka stara cyganicha i powiedziała mojej mamie że jestem niemila, a jak na mnie trafiła to "kochanienka blondyn o tobie myśli" - stara zolza, która szantażuje ludzi. Nienawidzę ich i ich oszustw psychicznych i pieniężnych!

Aga i N
Owczarkowa wyga

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje