Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Pokaż nam swojego psa innej rasy, kota, papugę, chomika lub jeszcze innego zwierzaka.

Re: Tigra owczarek holenderski

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 8 sty 2014, o 17:12

Też mnie samowicie intryguje ta rasa, także uwielbiam patrzeć na Wasze postępy, bo kto wie, może kiedyś... :D
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez puma » 8 sty 2014, o 20:45

Zofia napisał(a):Gdybym nie miala belga, to miałabym holendra.
A zwierzątko jest po prostu prześliczne.
Wspaniałe w ruchu.

Zofia Mrzewińska

Pani Zofio, a tak z czystej ciekawości - dlaczego już nie owczarki niemieckie ?

Mam nadzieję, że Tygryska się nie obrazi za rozmowy o innych rasach w jej wątku :lool:
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 8 sty 2014, o 21:20

W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku miałam absolutnie genialną szkoleniowo sukę ON-kę z NRD-owskiej linii, Luthien z Barytowej Góry (cywilnie Luśka - pierwowzór literacki Najpiękniejszej Kropki z opowiadania Psim zdaniem) po Ohle von Rundeck i Loni Striegauer Berg. Wystarczyło raz wytłumaczyć jej, jakiego zachowania oczekuję, aby respektowała to na zawsze. Idealna dla szczeniąt, dla dzieci, dla wszelkich stworzeń pierzastych i futerkowych, prawdziwy pasterz, łagodząca wszelkie psie zatargi, o fenomenalnym węchu, a jednocześnie zdolna do spontanicznych zachowań obrończych. Nie chciałam mieć gorszego ON-a - nie wierzyłam w możliwość kupna równie dobrego, takie zwierzę rodzi się raz na pokolenia. Postanowiłam sprawdzić, czy i na ile poradzę sobie z psem rasy opisywanej jako trudniejsza od ON-a i zupełnie celowo i świadomie wybrałam najbardziej konfliktowe do ludzi i psów szczenię z miotu 11 malinois, do tego z zerową (a raczej ujemną...) socjalizacją, z czeskiej hodowli - z linii pracującej, po holenderskiej suce i austriackim psie. Colombo Hanako (Koliber) był, o ile mogłam sprawdzić, pierwszym malinois w Polsce.

Rzeczywiście Koliber był absolutnym przeciwieństwem Luśki. Luśka była niewiarygodnie łatwa we współpracy, a on był niesamowicie trudny - i dzieki temu bardzo wiele mnie nauczył.

A potem postanowilam sprawdzić, jaki będzie maksymalnie socjalny maliniak - i stąd Raszka.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Joan » 8 sty 2014, o 21:45

Zofia napisał(a):(...) Nie chciałam mieć gorszego ON-a - nie wierzyłam w możliwość kupna równie dobrego, takie zwierzę rodzi się raz na pokolenia. (...)

Zofia Mrzewińska

Przepraszam za dygresję, ale właśnie z tego powodu nie mam już doga. Takie wyjątkowe zwierzę rodzi się raz na pokolenia, ale nigdy nie wiadomo gdzie i kiedy...
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 9 sty 2014, o 07:32

Teoretycznie można założyć, jakie warunki muszą być spełnione na wybitne zwierzę - doskonała charakterowo suka (ocena nie na podstawie wyników zawodów, ale spontanicznych zachowań wobec właściciela, wobec obcych ludzi, psów znajomych i obcych), plus reproduktor (najlepiej po doskonałej charakterowo matce, jeśli można to jakoś sprawdzić), po którym już wiele psów wykazało się łatwością szkolenia, plus doskonałe warunki odchowu.
Te wszystkie warunki spełniała Luśka; szukałam szczeniaka przez dwa lata jeżdząc po wystawach i zawodach, aby ocenić zachowanie suk i psów - oceniając nie tyle efekty szkolenia czy oceny wystaw , co zachowanie - dzieki temu wiedziałam, po jakich rodzicach na pewno nie chcę szczeniaka. Uczestniczyłam przez dwa lata w przeglądach miotów w moim oddziale - to było dodatkowe żródło informacji.

Tak że Luśka nie była kupiona przypadkiem, ale i tak w miocie tylko Luśka była taka, jakiej szukałam; eksterierowo najmniej interesująca z miotu; to akurat dla mnie nie miało znaczenia. Więc nawet przy spełnionych wszystkich warunkach jeszcze ten jeden na pokolenia szczeniak może się nie trafić.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Joan » 9 sty 2014, o 08:03

Zapewne tak. Ja na moją dożycę trafiłam przypadkiem, ojca nie znałam, ale znałam i matkę, i babkę. Hodowczyni namawiała mnie na lepszą eksterierowo sukę, ale ja wzięłam tę która uparcie patrzyła mi w oczy. Wybrałam ją jak miała miesiąc i nie dałam się odwieść od tej decyzji. Była najmniejsza z miotu, ale wyrosła na największą, o wspaniałym ruchu, przepiękną sukę. Wystawiałam ja tylko raz - wygrała klasę młodzieży. Ale charakter miała niesamowity. Przez 20 lat myślałam o dogu... ale byłam przekonana, że drugiej takiej nie będzie. Śmieszna sprawa, ale Woland jest do niej podobny. Hodowczyni mojej dożycy zna go bardzo dobrze, uwielbia go (wybaczyła mu nawet to, że nie jest dogiem) i to ona wpadła na pomysł, że to drugie wcielenie mojej ukochanej suni. :-)

Przepraszam, ale nie mogłam tego nie napisać.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 9 sty 2014, o 08:13

No ale pora wrócić do Tygryski - bardzo żałuję, ale po oby najdłuższym życiu Raszki nie będzie stać mnie już na przygodę z maleńką tygrysiczką. Kupowanie szczeniaka, gdy ma się więcej niż siedemdziesiąt lat, a nie ma się domu z ogrodem, armii psiarczyków do odbawiania zwierzątka i spadkobiercy, akceptującego czworołapy spadek - byłoby nieodpowiedzialne.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez dorplant » 9 sty 2014, o 12:00

Myślę podobnie jak P.Zofia, dlatego Tigrę wzięłam teraz kiedy jestem w miarę sprawna i szybka, i param się sportem.
Tigra jest pewnego rodzaju odskocznią lub poszerzeniem horyzontów i fajną przygodą.
Mimo że moim ukochanym psem jest owczarek użytkowy Sauron , bardzo dobrze żyje mi się na co dzień i pracuje z holenderką.
Te psy są różne, mają jednak pewne cechy wspólne. Te cechy dla mnie są bardzo istotne i nie wybrałabym psa który by ich nie miał.

A co do filmiku i aportowania to w moim systemie, najpierw kładę nacisk na szybkość biegnięcia i powrotu, na bardzo dobre trzymanie aportu, a później na oddawanie. System się sprawdza gdyż zawsze na zawodach mam bardzo dobry aport. :-)
dorplant
Szkoleniowiec
Owczarek niemiecki: Sauron i Tigra
Imię: Dorota
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 9 sty 2014, o 21:39

Dziękuję za wyjaśnienie :) Widać, że mała aportować lubi :lool:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Kaisa » 11 sty 2014, o 11:11

Mam na "przechowanie" 4,5 miesiecznego pieska mix holendra i Onki z linii uzytkowej. Na pewno bedzie ciekawie. Co zauwazylam od razu to to, ze jego siostra jest niesamowicie skoczna, on tez ladnie skacze chociaz budowe ma najbardziej zblizona do ON z Calego miotu.
Wlascicielka wychodzac zartem zapewniala "pamietaj, ze mozesz zadzwonic jak juz bedziesz miec go dosc". No zobaczymy :)
Kaisa
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Belg Ari, Anka ON
Imię: Kasia
Pochwały: 8

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje