Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Pokaż nam swojego psa innej rasy, kota, papugę, chomika lub jeszcze innego zwierzaka.

Re: Tigra owczarek holenderski

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 18 cze 2014, o 14:20

Bardzo ladnie rozwija się dziewczynka. Na krakowskiej wystawie byla jedna hienka, ale o bardzo drobnej, ptasiej kości - zbyt drobnej, jak dla mnie, dla psa pracującego.

Tigra sprawia wrażenie nie tylko bardzo szybkiej, ale i silnej, zwartej psicy. Trochę żaluję, że dla mnie już za późno na bliskie poznawanie nowych ras.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez dorplant » 26 cze 2014, o 08:46

Zofia napisał(a):Bardzo ladnie rozwija się dziewczynka. Na krakowskiej wystawie byla jedna hienka, ale o bardzo drobnej, ptasiej kości - zbyt drobnej, jak dla mnie, dla psa pracującego.

Tigra sprawia wrażenie nie tylko bardzo szybkiej, ale i silnej, zwartej psicy. Trochę żaluję, że dla mnie już za późno na bliskie poznawanie nowych ras.

Zofia

Tak Tigra jest silna, coraz silniejsza.
Obiecuję że jak będziemy w Krakowie to się zameldujemy w celach poznawczych. :-)
dorplant
Szkoleniowiec
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sauron i Tigra
Imię: Dorota
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez dorplant » 3 lip 2014, o 11:01

Tigra na szczęście kończy cieczkę. Bierzemy się za posłuszeństwo pomalutku. Zaczynamy dłubać aport, chodzenie, przeszkodę. Przywołanie "Robi się samo". :roftl:
Udało mi się "złapać" pomocnice do treningu i mam krótki filmik.
dorplant
Szkoleniowiec

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 3 lip 2014, o 12:26

Pięknie ćwiczy. :) :) Kiedyś myślałam o owczarkach holenderskich, ale jednak są troszkę za małe jak na moje gusta i słyszałam bardzo mieszane opinie o ich temperamencie. A jak zachowuje się Tigra?
Nakasha
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez dorplant » 3 lip 2014, o 16:25

Tutaj na stronce jest historia rasy i porównanie do OB i ON .
http://www.perbene.net/index.php?co=historia
Trochę bym polemizowała z tym, ale możliwe że mam "nietypowego" holendra, bardziej zbliżonego do maliniaka.
Zapewne rolę gra tu genetyka i to co Tigra ma w rodowodzie.
Co do wielkości to też powiem tak, nie liczy się wielkość tylko siła i szybkość.
Moja "dzidzia" jest nieduża a silna, aż sama się dziwię, że nieduży w sumie piesek, taką siłę ma.
Pozoranci mówią to samo. :roftl:
A opinie, jak to opinie są różne, najlepiej poznać na żywo jakiegoś przedstawiciela, albo lepiej kilku, i wyrobić sobie swoją. :-)
Ja znając matkę Tigry i Tigrę, mam bardzo dobre zdanie o holendrach, a wymagająca co do charakteru psa jestem bardzo. :-)
dorplant
Szkoleniowiec

Nieprzeczytany postprzez dorplant » 24 lip 2014, o 12:19

Tigra i jej zabawy ze szczeniakami.
Całkiem dobrze mnie wyręcza i lepiej panuje nad tą diabelską gromadką.
dorplant
Szkoleniowiec

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 24 lip 2014, o 14:31

Cieteczka wyraźnie ma radochę, że maluchy tak łatwo przewrócić :roftl: ale w ramach rewanżu poskakać po sobie też pozwoli :ok:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 24 lip 2014, o 18:55

Zachowanie suki wobec szczeniąt z jednego stada jest najlepszym sprawdzianem popędów socjalnych - Tigra bawi się ze szczeniakami doskonale, maluchy gonią za nią - trudno o lepszy test.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez dorplant » 28 lip 2014, o 17:45

Dziekuję. Mi też wydaje się dość socjalna.
Tigra jest śmieszna jak to młody pies.
To jest jeden z przykładów jej inwencji twórczej . :roftl:
dorplant
Szkoleniowiec

Nieprzeczytany postprzez dorplant » 2 lis 2014, o 13:07

Tigra pomaga w wychowaniu kolejnego szczeniaczka. :-)
Jest to Acca Red Dog Tsubaro, córka Suri Dorplant, wnuczka naszej Katji.
Acca ma teraz 10 tygodni i zapowiada się na niezłe ziółko.
Tigra wykazuje się duża tolerancją w stosunku do szczeniaka.
W stosunku do obcych , starszych suk już niekoniecznie. ;)
dorplant
Szkoleniowiec

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje