Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Uczulenie ? Pogryzienie ?

Nieprzeczytany postprzez Negra1234 » 3 sie 2018, o 12:02

Witam wszystkich. Mój piesek owczarek od 2 dni strasznie się wygryza i drapie na łapkach oraz przy ogonie . Zauważyłam u niej jakieś krostki ale nie wiem czy to wynika z tego ze sama sie pogryzła czy jakieś uczulenie jej sie pojawiło. Ostatnio była kąpana może to od tego ? Dziś wieczorem mam wizytę u weterynarza ale bardzo mnie to martwi. Wstawiłabym zdjęcie ale niestety nie wiem jak . Macie jakieś podobne doswiadczenie ? Moglo to sie stać po kąpieli ? Była kąpana w szamponie dla psów .
Negra1234
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Negra

Re: Uczulenie ? Pogryzienie ?

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 3 sie 2018, o 12:52

Może to być uczulenie na jakiś składnik pokarmowy lub na szampon dla psów. Tylko wet jest w stanie powiedzieć, co na tej skórze siedzi.
Tak na przyszłość lepiej wybieraj preparaty do kąpieli. Ja swojego kąpię w szarym mydle i na sam koniec zakwaszam skórę wodą z octem. Drugim wariantem jest wykąpanie psa w szamponie dla niemowląt, gdyż są bardzo delikatne i nie uczulające. I tu tak samo- ostatnie płukanie futra,to woda z octem (łyżka na litr wody). Mój Falko nie toleruje preparatów do kąpieli dla psów, zawsze kończy się to drapaniem i wysypką.
Jeśli wcześniej nie zdarzył się podobny incydent lub nie nastąpiły zmiany w środowisku życia psa, jedzeniu,to masz odpowiedź.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Negra1234 » 4 sie 2018, o 15:24

Dziękuje bardzo za odpowiedz . Byliśmy u weterynarza i stwierdził ze to od szamponu uczulenie dostała zastrzyk i kupiliśmy specjalny szampon dermatologiczny u weterynarza . Wykapalismy ja w tym szamponie i dziś jest o wiele lepiej . Dziękuje za odpowiedz pozdrawiam :)
Negra1234
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Negra

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 6 sie 2018, o 08:55

Bardzo dobrze,że szybko zareagowałaś i stan psa się nie pogorszył. Masz teraz już wskazówkę, na co zwracać uwagę.
Jeszcze jedna rzecz: wpajano mi do głowy,że psa kąpie się tylko wtedy, kiedy naprawdę trzeba- śmierdzi już brudem, czy wytaple się w czymś,co samo z psa nie spadnie ;)
Generalnie kąpię bardzo rzadko. Mój poprzedni pies w swoim życiu (przeżył 14 lat) kąpany był w detergentach może ze cztery razy i nie śmierdział brudnym psem.
Obecny ma 6 lat i kąpany był może cztery razy i to głównie w szczenięctwie.
Teraz wystarczy wypłukanie futra podczas kąpieli w jeziorze. Oczywiście wybieramy takie, gdzie mogą kąpać się ludzie bez obaw o choróbska ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje