Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: URSA - RIWENDELL Traho, mój bury użytek

Nieprzeczytany postprzez dariex » 4 cze 2013, o 19:24

Może z telefonu pisałaś :P
dariex
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

URSA i ALAMO, moje bure użytki

Nieprzeczytany postprzez matinee » 3 wrz 2013, o 21:39

Nie do wiary, że przez trzy miesiące nic o moim inwentarzu nie napisałam… :negatyw: Cóż, jest czas ćwiczenia i czas pisania - wreszcie nadszedł ten ostatni.

Lato mieliśmy pracowite. Przez cały lipiec były z nami moje wnuki w liczbie oscylującej wokół trzech; muszę przyznać, że trójka dzieci i dwa psy to jest pewne wyzwanie, któremu szczęśliwie udało mi się sprostać. Alamo, mimo iż nieco nieokrzesany („po prostu świr” według mojej synowej), z dziećmi dogadał się znakomicie. Obie strony zostały pouczone, jak mają się zachowywać i przyjęły wprowadzone zasady do wiadomości; system zadziałał :ok:

Sierpień upłynął nam pod znakiem intensywnego szkolenia: Alamka w posłuszeństwie i śladach, Ursy w doskonaleniu poszukiwań w terenie. Pod koniec sierpnia zaliczyliśmy z Alamem obóz szkoleniowy IPO szkoły Hitt Dog Jacka Lewkowicza. Jacek pracował już z Alamem od jakiegoś czasu nad opanowaniem i stonowaniem popędu łupu, który mój piesio ma rozwinięty do szaleństwa. Na obozie Lamek zrobił znakomite postępy, trener stwierdził, że bardzo szybko się uczy i ma wielkie możliwości :yahoo: , których ja prawdopodobnie nie będę w stanie wykorzystać :-( . Po jednym dniu pojął (Alamo, nie trener), że przepustką do gryzienia jest posłuszeństwo; wykonuje komendę „puść”, siedzi, gdy odnoszę rękaw pozorantowi, gdy odchodzę i zostawiam go przy pozorancie lub pozorant zbliża się i oddala. Na placu było więc super, za to, gdy szliśmy na plac (a od domku miałam 200m), wył jak syrena strażacka z emocji – i tego nie udało się opanować. Na razie…
Ogólnie było super. Pies się wyszalał i dużo nauczył, pańcia schudła 2 kg, czyli same profity – już się cieszę na następny obóz..

„Uwielbiam grrryźć….”
Obrazek

Obrazek

….ale komendę „puść” już opanowałem:
Obrazek

Teraz uczę się oszczekiwania:"
Obrazek

Na początku szkolenia IPOwskiego miałam trochę wątpliwości, czy nie ćwiczy ono agresji. Na treningach przekonałam się, że Alamo pracuje rzeczywiście na popędzie łupu, nie agresji, a cała zabawa jest dla niego niesamowitą frajdą. Przegląd zdjęć z obozu upewnił mnie w tym ostatecznie.

Obrazek

Mogę spać spokojnie; pies agresywny w żaden sposób NIE MOŻE tak wyglądać :roftl: :roftl: :roftl:

Więcej zdjęć (równie komicznych niekiedy) w galerii na naszej stronie: http://fidecanem.eu/galeria?album=3&gallery=33

Jak już Alamek wyszalał się na obozie, przyszła kolej na wyczyny Ursy. 30 sierpnia zaliczyłyśmy w Nowym Sączu egzamin ratowniczy terenowy klasy 0 Państwowej Straży Pożarnej. Suczka spisała się na medal: komisja egzaminacyjna nie miała żadnej uwagi krytycznej, ani do pracy psa, ani do przewodnika. Dwóch „zaginionych” na terenie prawie 5 hektarów Ursa znalazła w 7 minut – a miała na to 40 minut. Panowie strażacy byli pełni uznania i gratulowali nam. Pańcia bardzo dumna, a sucz jakby też: po powrocie chodziła z zadartym ogonem cały dzień i „ochrzaniła” młodego przy zabawie, co nie zdarzyło jej się od dawna.

I jeszcze jedna wiadomość – podjęliśmy decyzję o kryciu Ursy na wiosnę 2014. Planuję wcześniejszy wybór przyszłych właścicieli szczeniąt, dlatego na stronie hodowli podałam już informację, umieszczę ją także w wątku hodowli na naszym forum. Nad narzeczonym jeszcze się zastanawiam ;-)
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Pochwały: 76

Re: URSA i ALAMO, moje bure użytki

Nieprzeczytany postprzez Joan » 4 wrz 2013, o 02:31

matinee napisał(a):Obrazek

Bosssski po prostu. :roftl:
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Re: URSA i ALAMO - moje bure użytki

Nieprzeczytany postprzez Yustyna » 4 wrz 2013, o 07:31

Pani Grażyno!
Czytam Pani opowieści jak baśń. Wątek Ursy, miotu i tych wszystkich przeżyć związanych ze szczeniakami - dla mnie bomba. Jest i Alamo i jego opowieść.
Już żałuję, że nie wybrałam się też na obóz w sierpniu- niestety- nie dałam rady. Byłam natomiast w lipcu. I jestem do tej pory pod wrażeniem.
A Pani psiaki- są super! Dobry "materiał" w dobrych rękach i tyle. Pozdrawiam
Yustyna
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cookie i Abby
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez minia » 4 wrz 2013, o 08:28

Podpisuję się obiema łapkami pod tym co napisała Yustyna :)
minia
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 4 wrz 2013, o 08:58

Ależ pięknie jest Alamo zbudowany...
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 4 wrz 2013, o 09:35

Poczekam-y nawet i rok na taką relacje z życia ze swoimi psami :).

Alamo bawi się przednio! I gratuluję sukcesu poszukiwawczego z Ursą! 7 minut - 2 osoby - szacunek!!! :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Agnieszka » 4 wrz 2013, o 15:05

Grażynko, Alamek ujął mnie od samego początku, cudny chłopak! A jego opis to wypisz wymaluj Vigulec, chyba mam słabość do "świrków" ;-) Oczywiście gratulacje dla Ursy! Super dziewczyna :ok:
Agnieszka
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez martakaminska » 5 wrz 2013, o 07:29

Ale zdolne bestie *_*
Obrazek
Obrazek
martakaminska
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Luna, Famir Morrales
Imię: Marta
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 5 wrz 2013, o 17:05

Wielkie gratulacje, a "maluch" wygląda jakby się uśmiechał :D
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje