Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Uwaga na kleszcze!!!

Nieprzeczytany postprzez bednar » 20 mar 2013, o 23:32

Musiałem to napisać ponieważ mój maluch otarł się o ... Podobno wina ukąszenia przez kleszcza.
W sobotę szczeniak skończył 3 miesiące i podjechałem do weta na 3 obowiązkowe szczepienie
wróciliśmy od weta i dostał kość wędzoną do gryzienia. Po czy od niedzieli rana nic nie jadł nie pił ale wet mÓwił ze po szczepieniu psiak może być swój i tak niedziela zleciła w pon rano psiak reagował ale nie był swój to było widać ze mu coś dolega wiedz dzwonie do weta i pytam potem jadę do niego a on mi mówi że trzeba zrobić badanie krwi i że przypuszcza że to wina kleszcza diagnoza się okazała trafna i dostał 6 zastrzyków i kroplówkę następnego dnia dwa zastrzyki i kroplówkę i dziś zastrzyk ale widać że psiak już jest w pełni sił a ja zadowolony. CHCIAŁEM OSTRZEC ZE KLESZCZE JUŻ ATAKUJĄ W W W TROSCE O SWOJE PUPILE SPRAWDZAJCIE DOBRZE PO KAŻDYM SPACERZE CZY NIC NIE MAJA by nie usłyszeć od weta tego co ja ze jakbym nie przyjechał to rano mógłbym zobaczyć go ale martwego TAK WIEC ZAKUPUJCIE OBROŻE LUB KROPELKI NA KLESZCZE !!! :on:
bednar
Losowy avatar

Re: UWAGA NA KLESZCZE!!!!

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 20 mar 2013, o 23:38

Czyżbyś był z okolic Wawy?
Południe PL musi być szczególnie wyczulone pod tym względem...
Ja już mam obrożę, ale założę dopiero jak zejdą śniegi... po co ma się w nich moczyć jak u nas kleszczuchy atakują w wyższych temperaturach...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 21 mar 2013, o 06:58

Tak zimowo, a już są kleszcze? :przerażenie: Bruner na szczęście już od lutego dostaje krople, a niedługo dołożymy do tego obrożę.
ObrazekObrazek
Kalten
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 21 mar 2013, o 08:53

tak, w okolicach centrum niestety kleszcze i w zimę atakują, niezależnie od śniegu jak tylko trochę ciepła się pokaże :-(
beatrx
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 21 mar 2013, o 09:13

Kurcze, to nie ma na co czekać. Trzeba już kupować obroże na ten sezon :przerażenie:
gochadrozdek
Hodowca
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Re: Uwaga na kleszcze!!!

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 22 mar 2013, o 11:43

My już zakropieni, także kleszcze nam nie straszne. W zeszłym roku chyba ani jednej sztuki nie znalazłem, przynajmniej nie przypominam sobie.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 22 mar 2013, o 15:29

Ja w zeszłym roku znalazłam jednego. Na głowie, zaraz przy nasadzie ucha. A to dzięki temu, że zaczęłam miętosić Sparusiaka na pożegnanie. Kleszcz był mały, nie wiem, czy to dlatego, że kropelki uniemożliwiły mu napicie się, czy tak szybko go znalazłam...
Obrazek
Aśś
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 22 mar 2013, o 19:23

W brew obiegowej opinii kleszcze są groźne cały rok, choć faktycznie największe ich nasilenie występuje w miesiącach późnowiosennych i letnich.
reinevan
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 22 mar 2013, o 21:54

Tomek, zależy gdzie. U mnie kleszczy już nie ma bodajże (!) w lipcu/sierpniu. A tak na 100% jestem pewna że nie będą grasować po moim psie już od września - i ten stan utrzymuje się mniej więcej do końca marca... Dodam, że my ciągle na kiltixie, także we wrześniu obroża już jest na ukończeniu.. i 0 kleszczy.
Najczęściej to N lubi przywozić w środku lata kleszcze SKĄDŚ. Np... z Łodzi :nołobuzie:, albo niegdyś zza drugiej strony Wisły (15km dalej).
Jak był maluni, a przywiozłam go w sierpniu, to też nie miał nic na kleszcze i też żadnego nie złapał...

Gdzieś czytałam, że tam gdzie jest dużo dzikiej zwierzyny tzn. saren, tam jest sporo kleszczuchów... U mnie pod blok potrafią zejść jelenie czy sarny, rzadko bo rzadko widuję, ale jednak... I całe swoje życie przełaziłam po naszych lasach, spacery, rower, grzyby i nic... a wystarczyły mi tylko 3 dni na Bornholmie i... kleszczuch w nodze.
A Nazgulowi wystarczyły 2 dni w Łodzi i... też kleszcz :roftl: .

Kooocham to moje zadooopie :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje