Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Uwaga!TVN Czy wterynarz postąpił etycznie?

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 15 gru 2013, o 15:00

AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Re: Uwaga!TVN Czy wterynarz postąpił etycznie?

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 15 gru 2013, o 15:20

Psa powinien uśpić zastrzykiem to jest etyczne ,radykał jest przeznaczony do uboju bydła ,nie zawsze wystarczy jeden strzał , po zatym stwierdzenie na oko że pies był bardzo chory nie pasuje mi powinien zrobić podstawowe badania psu .Postąpił jak mu było wygodnie a nie myślał o psie byle pozbyć się problemu :mur:
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 16 gru 2013, o 22:00

Do człowieka o takim stylu bycia, nigdy nie przyszłabym ze swoim zwierzęciem.

Dziwi mnie jedno - nie miał ze sobą drugiej, maleńkiej fiolki ze środkiem zatrzymującym akcję serca (mówiąc wprost - zabijającym), za to miał Radical, urządzenie naprawdę wielkie. Ten pistolet jest naprawdę wielki.

Być może temu pseudo - lekarzowi chodziło o cięcie kosztów.

I nie zgodzę się, że śmierć jest śmiercią - może efekt końcowy jest ten sam, ale środki do osiągnięcia "celu" naprawdę różne. A jeśli ten pies naprawdę komuś zaginął?

Poza tym, pan WETRYNIORZ nie odróżnia pojęć: zwierzę dzikie, zwierzę oswojone, zwierzę w końcu udomowione, i zwierzę wtórnie zdziczałe. Owy weteryniorz ma straszne luki w wiedzy. Tej podstawowej.
CanisFamiliaris
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 16 gru 2013, o 22:58

Ja się w zasadzie boję wypowiadać w takich tematach, bo jak zostaję sama ze swoimi myślami, to dochodzę do różnych wniosków...
Wiadomo, nieetycznie postąpił, ale jak to wszystko umiejscowimy w naszym kontekście i realiach to... ech
Nie wiem, co jest pierwsze, kura czy jajko. Gdyby nie było tylu bezdomnych psów, ludzi bez serca wyrzucających psy przed podróżą, maltretujących...
Wyobrażam sobie, że taki weterynarz pracujący dla gminy napatrzy się na przeróżne okropności i może dojść do wnisku, że kulka w łeb to najlepsze co się może takiemu psu przytrafić.
Podobnie z tymi weterynarzami, którzy masowo usypiają psy schroniskowe. Nie wolno, wbrew ustawie, etyce, moralności, ale przecież tak naprawdę to problem zaczyna się w momencie nieodpowiedzialnego zakupu psa. Weterynarz zabijający psa (w jakikolwiek sposób) jest ostanim ogniwem i jest go najłatwiej obwinić.
Wygląda na to, że pan z wideo jest przeżarty rutyną. Nie popieram, nie pochwalam, ale mogę sobie wyobrazić dlaczego tak jest.
Proszę mnie dobrze zrozumieć, sama bym mu przyłożyła z radicala, ale nie tylko jemu. Również tym, którzy go oskarżają, a nie przeszło im przez myśl, żeby się psem zaopiekować, znaleźć mu dom, dokarmiać albo choćby założyć obrożę z numerem telefonu, żeby było wiadomo, że jest czyjś.
Ech... :-(
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 17 gru 2013, o 03:47

Chętniej widziałabym oskarżenia adresowane do lekarzy weterynarii, którzy zalecają "krycie raz dla zdrowia" - a naprawdę tacy jeszcze są. I nie tracą za to prawa do wykonywania zawodu.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Joan » 17 gru 2013, o 08:04

Żaden z weterynarzy na dobrą sprawę nie wie jak działa morbital. Być może podobnie jak Pavulon - znosi reakcje, ale jak odczuwa to usypiany zwierzak - tego nie wiadomo do końca. Znany mi lekarz anestezjolog usypiał swoje zwierzę podając mu najpierw narkozę jak do operacji. Ja w tym roku musiałam uśpić kotka. Też zażądałam najpierw narkozy.
Nie znoszę tych, którzy parają się zabijaniem zwierząt. Ale śmierć jest śmiercią, jak zauważył roztropnie wet-hycel. Bo przecież każde zwierzę czuje tak samo - i dzikie, i domowe. To rozróżnienie jest dla mnie kompletnie nielogiczne. Nie wierzę w śmierć humanitarną i bezbolesną.

Ale dlaczego zabił nie wadzącego nikomu pieska???
Znam wielu ludzi, którzy nawet jak nie mogą wziąć do domu to dadzą ciepłą strawę, coś do spania, w mrozy udostępniają garaż; montują budki dla ptaszków, wywieszają słoninkę dla sikorek... W moich okolicach jest kilka takich "osiadłych bezdomniaków". Jeden już osiem lat pilnuje skrawka ulicy. W mrozy spał w garażu. Taka adopcja "nie do końca", ale z pewnością ten pies jest szczęśliwszy niż w schronisku.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 17 gru 2013, o 14:23

Zofia napisał(a):Chętniej widziałabym oskarżenia adresowane do lekarzy weterynarii, którzy zalecają "krycie raz dla zdrowia" - a naprawdę tacy jeszcze są. I nie tracą za to prawa do wykonywania zawodu.

Zofia Mrzewińska

Generalnie nie krytykuje się ludzi, którzy dają lub troszczą się o życie, choćby do bólu i z niewłaściwych pobudek. Krytykuje się tych, którze je odbierają, nawet jeśli to odbierane życie nie ma jakości.

Joan napisał(a):Znam wielu ludzi, którzy nawet jak nie mogą wziąć do domu to dadzą ciepłą strawę, coś do spania, w mrozy udostępniają garaż; montują budki dla ptaszków, wywieszają słoninkę dla sikorek... W moich okolicach jest kilka takich "osiadłych bezdomniaków". Jeden już osiem lat pilnuje skrawka ulicy. W mrozy spał w garażu. Taka adopcja "nie do końca", ale z pewnością ten pies jest szczęśliwszy niż w schronisku.

Też znam wiele takich osób. Taka semi-adopcja jest niezłym rozwiązaniem, pod warunkiem, że wolnożyjące psy są akceptowane przez społeczeństwo i nikt nie zrobi im krzywdy.
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 17 gru 2013, o 17:04

Może być tak,że człowiek ten działał rutynowo,ale rutyna nie oznacza przecież łamania prawa.
Mój pies jak był usypiany,to dostał najpierw "głupiego jaśka",żeby się nie stresował, potem narkozę,a na końcu dopiero właściwy zastrzyk.
Wydaje mi się,że nawet jeśli to jest pies bezpański lub zdziczały,to takie postępowanie jest właściwe,żeby zwierzę jak najmniej stresować.
Można środek usypiający podać z pistoletu pneumatycznego,a potem, jak zwierz przyśnie podać właściwe leki.
Tylko, z tego,co wiem, na takowy pistolet trzeba mieć pozwolenie.
Strzał w mózg jest dla mnie okropny, mimo,że jestem mięsożercą straszliwym, przypuszczam,że o to właśnie chodziło.
Tak, czy siak, wypowiedzi tego człowieka mnie nie przekonują.
Mam do czynienia z weterynarzami od ładnego kawałka czasu i idę o zakład, że powiedzieli by to samo, co ja.
Moim skromnym zdaniem pan ten zachował się jak hycel w tym najgorszym znaczeniu.
Mnie zabrakło słów i tyle w tym temacie z mojej strony.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje