Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Wszystko o wystawach i wystawianiu.

Re: Użytki vs eksteriery

Nieprzeczytany postprzez hulan » 17 gru 2012, o 20:25

OregON napisał(a):Wszystko zależy od hodowli, rodziców i aktualnych trendów.

a mnie sie wydaje, ze zalezy duzo tez kto pyta...
...niestety
a jeszcze gdyby psy w D kosztowaly 2500€ to ciekawam kto by je kupowal

ja pytalam w wielu b. dobrych hodowlach i psy byly super ale ja balam sie uzytka.. :głupol:
najdrozszy 650€...
hulan
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dora
Imię: Joanna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez OregON » 17 gru 2012, o 20:46

hulan napisał(a):
OregON napisał(a):Wszystko zależy od hodowli, rodziców i aktualnych trendów.

a mnie sie wydaje, ze zalezy duzo tez kto pyta...
...niestety
a jeszcze gdyby psy w D kosztowaly 2500€ to ciekawam kto by je kupowal

ja pytalam w wielu b. dobrych hodowlach i psy byly super ale ja balam sie uzytka.. :głupol:
najdrozszy 650€...

Tak, to prawda. By dostać użytka z prawdziwego zdarzenia, czystego młota, trzeba mieć znajomości. Tak samo jak w Niemczech by dostać super eksteriera.
OregON
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 17 gru 2012, o 20:52

hulan napisał(a):a jeszcze gdyby psy w D kosztowaly 2500€ to ciekawam kto by je kupowal

ludzie kupuja; tacy ktorych na takiego psa stac, ktorzy maja zamiar takim psem np. hodowac!
A wiem ze takich nie brakuje.
Bazooka
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez hulan » 17 gru 2012, o 22:13

tyle moze kosztowac wybitny ososbnik-dorosly, ale nie maluch- bo nie wiadomo co z niego wyrosnie-nawet z uzytka.

u mnie na placu sa hodowcy i nie tylko- ja jako laik duzo pytam i wiem-ty tez- jakie priorytety maja niem. hodowcy...

niemcy kupujacy uzytki to z reguly-90% to ludzie kupujacy psy do sportu, dlatego niechetnie sprzedaje sie psy polakom bo ciagle jest jeszcze przekonanie, ze tu w pl te psy sie marnuja, chociaz powoli sie to mniemanie zmienia. polakom czesto podaje sie wieksza cene, bo wiadomo mozna zarobic. myslicie, ze hodowle w D to jakies obsypane zlotym czarem? to tacy sami ludzie jak inni tez maja czasami problemy ze sprzedaza maluchow choc miotow nie maja tak wiele jak w pl. i czesto sa to mioty na zamowienie. ale te psy sa dla normalnych ludzi i ceny tez sa normalne. u jednych wieksze u innych nizsze, ale do zaplacenia, bo uprawiajacy sport to zwykli ludzie i nikt kredytu nie bierze by sprawic sobie psa uzytka..
hulan
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dora
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 17 gru 2012, o 23:22

Często czytam ,że użytki są agresywne do psów...? MA to coś wspólnego z prawdą?
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez OregON » 17 gru 2012, o 23:47

Tanorja napisał(a):Często czytam ,że użytki są agresywne do psów...? MA to coś wspólnego z prawdą?

mit, jakich wiele :nea:
OregON
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Joan » 18 gru 2012, o 04:33

hulan napisał(a):

No właśnie, to jest skutek tej dziwnej propagandy, która ludzi zraża do użytków...
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 18 gru 2012, o 07:50

Tanorja napisał(a):Często czytam ,że użytki są agresywne do psów...? MA to coś wspólnego z prawdą?

Sprawa osobnicza, jak u każdego psa.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 19 gru 2012, o 20:06

Ja pamiętam że zanim wprowadzono zakaz rozmnażania psów bez uprawnień i handlowania nimi poza miejscem ich chowu, to "użytki" wahały się w cenach 500 zł -1000zł - z FCI, wcześniej nie było takiego szału z innymi organizacjami. Teraz jak patrzę sobie to przeciętna cena od 1500 zł za użytka z średniej / dobrej hodowli - inne to już jakieś tm śmieszne organizacje..

Co do agresji. Zależy od rodziców szczeniąt, od matki - jakie zachowania pokaże potomstwu - jeśli będzie agresywna do innych psów, to i szczenięta to podłapią.
Maansa
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta

Nieprzeczytany postprzez Turul » 23 lut 2019, o 15:16

Ja mam eksteriera i za innymi psami nie przepada. Z użytkami nie miałem sztyczności lecz jak szłyszałem lub czytałem coś o nich to były to raczej pozytywne opinie.
Turul
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: Saba
Imię: Jakub
Urodziny
Pochwały: 2

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje