Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: Użytkowość i zdrowie owczarka - pytania do ankiety.

Nieprzeczytany postprzez Razgotra » 17 sie 2011, o 17:41

ale pojechałaś po bandzie Aga:)czytając wypowiedzi chciałam zapytać o to co Karolina -wyjęłaś mi to z ust jeśli chodzi o to pytanie Czy Twój owczarek to "żarłok"?
TAK/NIE/TROCHĘ

myślę że inaczej sfotmułowane pytanie byłoby lepsze np ile razy dziennie je twój pies bo można dawać raz dziennie albo i żadziej i pies bedzie żarłocznie jadł z głodu inny pies będzie żarł bez opamiętania za każdym razem gdy mu się pod nos miche postawi
Obrazek
Obrazek
Razgotra
Owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Spajder
Imię: Ela
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 17 sie 2011, o 18:17

Mi sie wydaje, ze Agnieszkce chodzilo o to, czy dany pies jest lakomczuchem. Przykladowo Sabina jest lakomczuchem i zezre zawsze i wszystko, natomiast Max je zwykle z laski, czyli nie jest lakomczuchem/zarlokiem.
Bo to, ile je pies jest totalnie zalezne od nas samych.
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 17 sie 2011, o 20:00

Joan - myślałam nad ankietą która byłaby osobna dla tych psów podlegających pod FCI i osobna dla tych którzy pod nią nie podlegają.
Ela, Ewa - Jeśli chodzi o apetyt, oczywiście chodziło mi o to, czy pies jeść kocha, czy też trzeba mu jedzenie wpychać.

Ankieta nie musi powstać na wczoraj dlatego powstał ten wątek :-) Wszystkie pytania oraz jej formułę dopracujemy do granic możliwości :-)

Karolina - dorzuć tam jeszcze zapalenie ucha.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Pochwały: 43

Nieprzeczytany postprzez Razgotra » 17 sie 2011, o 21:47

wiem wiem :) możnaby dodać pytanie czy i jak pracujesz z psem a)wyczynowo b)sporadycznie c)nie pracuję
Obrazek
Obrazek
Razgotra
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Spajder
Imię: Ela
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 17 sie 2011, o 22:35

Tak sobię myślę, że można by uprościć i trochę ujednolicić taką ankietę. A więc: po pierwsze podział z rodowodem i bez obowiązkowy, po drugie nie wiem czy robić podział pies /suka, dalej pies żywiony karmą suchą (to najpopularniejszy sposób żywienia psów), trzymany w warunkach domowych przez np.3/4 doby lub przez całą dobę, prowadzący średnio aktywny tryb życia, czas poświecany na spacery 2,5-4,5h dziennie, posiadający wszystkie szczepienia i prowadzony weterynaryjnie.

Jak coś jeszcze wymyślę to dam znać.
Karoll
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Joan » 19 sie 2011, o 16:53

A proposito żywienia suchą karmą... przejrzałam sobie na ""forum którego nie podlinkowujemy"" temat "Długość życia naszych ON-ków". Ciekawa sprawa, że żyjącego ponad 13 lat na suchej karmie, znalazłam tylko jednego. Wszystkie pozostałe żyjące 15, 16 i więcej lat, były żywione sposobem mieszanym lub produktami naturalnymi...
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 19 sie 2011, o 20:34

Joan napisał(a):A proposito żywienia suchą karmą... przejrzałam sobie na ""forum którego nie podlinkowujemy"" temat "Długość życia naszych ON-ków". Ciekawa sprawa, że żyjącego ponad 13 lat na suchej karmie, znalazłam tylko jednego. Wszystkie pozostałe żyjące 15, 16 i więcej lat, były żywione sposobem mieszanym lub produktami naturalnymi...

Jakis czas temu gdzies czytalam, ze psy zywione zarciem naturalnym zyja srednio o 2-3 lata dluzej od tych, co sa karmione suchym pozywieniem. Niestety nie pamietam gdzie czytalam, ani czy to bylo poparte czyms naukowym, czy wyssane z palca :oops:
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 19 sie 2011, o 22:06

a czy takie tematy nie powinny być poruszane na forach BARF'owych? może tam szukać informacji?
np. google wypluło mi coś takiego: "-psy na diecie BARF żyją dłużej niż psy karmione komercyjnymi pokarmami"

ciekawe, ciekawe....... Joan dobry wątek poruszyłaś, może wreszcie polubię gotować ;-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Pochwały: 43

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 20 sie 2011, o 05:12

To jest wysoce prawdopodobne.

Gdybyśmy żywili się wyłącznie gotowymi daniami z marketu to po kilkunastu latach sami chcielibyśmy pozbawić się życia. ;-) Muszę w najbliższych latach dorobić się zamrażarki aby następnego psa karmić BARfem.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 20 sie 2011, o 11:10

Ja tylko wiem, ze moj owczarkowy kundel znajda z dziecinstwa zarl kasze z pluckami, nerkami itp. i zyl w zdrowiu do lat 14-15. To byly czasy komuny i pies dostawal to, co aktualnie bylo w sprzedazy. Czasem dostal jakas kosc, resztki miesa z zupy, szprotki ale generalnie podstawa byla kasza. Ciekawa jestem jaka jest naprawde zaleznosc miedzy dlugoscia zycia na karmie i gotowanym. Tez poszukam jakichs informacji w necie.

_____________________________________________________________________________________________________________

Takie rzeczy znalazlam w necie (niestety wciaz nie widze zadnej tabeli porownywanych psow):
http://www.5stardog.com/dog-food.asp
http://www.preciouspets.org/truth.htm
http://www.ewg.org/pets/fluorideindogfood
nebrot
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje