Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: W jakim wieku najlepiej rozłączyć szczeniaka z matką?

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 9 wrz 2012, o 19:44

Na podstawie tego że raz odebrałam szczeniaka od matki w wieku 8 tygodni a raz w wieku 3 miesiescy i w wieku 8 tygodni pies piszczał nie znał swojego miejsca w "stadzie" itp. a w wieku 3 miesiecy sunia jest bardziej uległa i zna swoje miejsce a poza tym weterynarz ci to powie :)
kati777
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Volt » 9 wrz 2012, o 20:33

kati777 napisał(a):Na podstawie tego że raz odebrałam szczeniaka od matki w wieku 8 tygodni a raz w wieku 3 miesiescy i w wieku 8 tygodni pies piszczał nie znał swojego miejsca w "stadzie" itp. a w wieku 3 miesiecy sunia jest bardziej uległa i zna swoje miejsce a poza tym weterynarz ci to powie :)

:stop: Mówisz to na podstawie odbioru dwóch sztuk a generalizujesz jakbyś codziennie wybierała z miotu komuś szczeniaka.
Nie mam także pojęcia co ukrywasz po znaczeniem "znania swego miejsca w stadzie" i dlaczego uważasz że lepszy pies to uległy pies? :stop:
:pomocy: Mam sukę odebraną od matki w wieku 8 tygodni, niezwykle kontaktową, która w domu nigdy nie piszczała. Następnego psa planuje odebrać między 7 a 8 tygodniem życia, nie chce tracić jednego z najważniejszych okresów życia szczeniaka :pomocy: :-)
Volt
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 9 wrz 2012, o 20:49

Nie na podstawie dwóch sztuk, to juz ty sobie tak powiedziałeś podałam że mam porównanie. Tak uważam ze lepszy uległy pies, bo to co miałam z ta 8tygodniowa sunia to juz moje :mur: . Ale tak jak Tomek powiedział że na ten teamt można dyskutować. A jak nie jest dla ciebie zrozumiałe to : " miejsce w stadzie psa" to możesz troch sie dokształcić na ten temat :pomocy: :pomocy: ;) Też nie chciałam stracić tego czasu bo to jednak ok miesiac różnicy, ale warto było.
kati777
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Volt » 9 wrz 2012, o 21:01

kati777 napisał(a):Nie na podstawie dwóch sztuk, to juz ty sobie tak powiedziałeś podałam że mam porównanie. Tak uważam ze lepszy uległy pies, bo to co miałam z ta 8tygodniowa sunia to juz moje :mur: . Ale tak jak Tomek powiedział że na ten teamt można dyskutować. A jak nie jest dla ciebie zrozumiałe to : " miejsce w stadzie psa" to możesz troch sie dokształcić na ten temat :pomocy: :pomocy: ;) Też nie chciałam stracić tego czasu bo to jednak ok miesiac różnicy, ale warto było.

Myśle że jestem wystarczająco dokształcony w tym temacie :hi: jednak dla kazdego moze mieć to inne znaczenie.
Każdy ma różne potrzeby i plany dotyczące psa, ja nie uważam że uległy pies jest dla mnie lepszy.
Masz porównanie tylko wsród dwóch swoich psów - a nadal generalizujesz.... :przerażenie:
Volt
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 9 wrz 2012, o 21:09

Tomek napisał(a):
kati777 napisał(a):Z tego co wiem i mówił mi nie jeden weterynarz to najlepszy wiek to 3 miesiące.. wtedy szcznenię zna miejsce w stadzie. Ja także naszą sunię odbierałam w takim wieku. :)

Mocno dyskusyjne. ;)
kati777
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 9 wrz 2012, o 21:40

Wydaje mi sie, że to, czy pies jest wzięty mając 7 tygodni czy 9 tygodni nie ma wpływu , czy będzie mniej lub bardziej uległy. To zależy od charakteru, i jak go będziesz wychowywać. Wiek nie ma na to wpływu ;/

Odnośnie do odbierania szczeniaka, nie mam pojęcia jak to jest. Każdy bierze psa w innym terminie, napewno nie prędzej niż po 7 tygodniach.

Aha, i też nie rozumiem tego że pies będzie "znał swoje miejsce w stadzie" będąc starszym .
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 10 wrz 2012, o 09:08

Im dłużej z matką tym pies 'normalniejszy' ponieważ od matki i rodzeństwa uczy się żyć.
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 10 wrz 2012, o 15:47

saacrum napisał(a):Im dłużej z matką tym pies 'normalniejszy' ponieważ od matki i rodzeństwa uczy się żyć.

Popieram wypowiedź saacrum :ok: o to dokładnie mi chodziło.
kati777
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 10 wrz 2012, o 16:48

saacrum napisał(a):Im dłużej z matką tym pies 'normalniejszy' ponieważ od matki i rodzeństwa uczy się żyć.

Nie do końca się z tym zgodzę.Szczenię powinno opuścić hodowlę w momencie, gdy faza przyciągania
nadal przeważa nad fazą awersji (nie później niż w 11-12 tygodniu życia). Zrelaksowanemu i chłonnemu wrażeń szczenięciu będzie o wiele łatwiej przystosować się do nowego środowiska, niż temu wchodzącemu w okres strachu. Po tym czasie okres adaptacji może być trudniejszy zarówno dla szczenięcia, jak i dla nowych właścicieli.
Szczenię winno uczyć się żyć również od człowieka - wszak to w jego środowisku będzie funkcjonował. Może się zdarzyć, że szczenię zbyt późno wzięte z hodowli (szczególnie kenelowej) będzie nastawione wyłącznie na współpracę i współistnienie z innymi psami, a nie z ludźmi.

Ja osobiście uważam, że optymalny jest 7-9 tydzień.

Autor postu otrzymał pochwałę
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Kama » 12 wrz 2012, o 20:10

Ja będę odbierać swoją sunię w wieku 1 miesiąca :on:
Kama
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje