Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Walka dwóch psów o właściciela?!

Nieprzeczytany postprzez Ryszawa » 19 lut 2013, o 10:30

Dzisiaj jest drugi raz jak musiałam rozdzielać moje psy w trakcie ostrej awantury:( Ostrej - mam do krwi pogryzione 2 palce u ręki.

Usiadłam do kompa (leży na stole). Pod stołem jest jedno z 3 legowisk dla psów. Nagle pod stołem zawrzało i nie miało to nic wspólnego z zabawą. Rozdzieliłam psy, jeden mnie ugryzł. Wiem, że nie specjalnie. Wygoniłam spod stołu. Gruby stanął w pozycji obrońcy blisko mnie i jeszcze przez dłuższą chwile warczał ze zmarszczonym nosem na Raisse żeby nie podchodziła (Raissa siedziała spokojnie i patrzyła na niego jak na głupka).

Z psami pracuje i razem i indywidualnie, są wybiegane i są "po równo" kochane, bez faworyzacji bardziej jednego lub drugiego.

Oba psiaki biegają razem, bawią się ze sobą i nie ma problemu, ale nie kumam dlaczego Gruby tak bardzo broni miejsca przy mnie. Nie wykazują agresji do nikogo (no z wyjątkiem jak Raissa chce zabrać Grubemu coś na siłę a on nie ma na to ochoty. Wtedy też warczy i marszczy nosa ale ona głupia nie jest i siedzi daleko od niego).

Jakieś 2 tygodnie temu była podobna sytuacja.

Ktoś miał podobną sytuacje?
Ryszawa
Losowy avatar

Re: Walka dwóch psów o właściciela?!

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 19 lut 2013, o 12:18

Zastanawia mnie w jakim wieku są oba psiaki?
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Ryszawa » 19 lut 2013, o 12:44

10 i 8,5msc
Ryszawa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 19 lut 2013, o 13:08

A jaką masz pewność, że to walka o Ciebie, a nie walka o miejsce lub próba dominacji i ustalenia miejsca w stadzie?
Szpak
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez Ryszawa » 19 lut 2013, o 13:19

Pewności nie mam ale przypuszczenia już tak.
Ryszawa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 19 lut 2013, o 14:02

Niestety nie jestem na tyle mądra i doświadczona, żeby Ci radzić.
Od siebie mogę jedynie napisać, że moje bestyje nie są aniołami i też się spinają. Ale to są pyskówki, próby detronizacji "królowej" - nigdy do krwi, ale zawsze na poważnie, zawsze wygrywa najsilniejsza. Powodów jest milion: miejsce przy misce z wodą (niestety są tylko 2 michy,a 3 psy), miejsce do spania, miejsce na schodach (to ich ulubiona sypialnia :lool:), miejsce pod drzwiami toalety (jak tam akurat siedzę). No i pewnie mogłabym tak jeszcze długo pisać. U mnie w psim stadzie jest dawno już ustalona hierarchia, rządzi Safira zwana przez mnie zdrobniale Francą. Rządzicielka pełną gębą. Może u Ciebie psy ustalają, kto ma rządzić w psim stadzie? Bo jeżeli to "zaborcza miłość" to myślę, że może być trudno.
Szpak
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje