Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Informacje o zaginionych i znalezionych owczarkach staroniemieckich.

Re: Wilczasty użytek Amir Fide Canem zaginął w Krakowie!

Nieprzeczytany postprzez matinee » 22 paź 2013, o 18:59

Amir odnalazł się niedaleko domu, ewidentnie na trasie powrotu. Właściciele otrzymali telefon, że jest w określonym miejscu, natychmiast pobiegli i pies tam był, przybiegł do nich od razu. Nie wiadomo, czy wędrował z daleka do domu, czy był przez kogoś przetrzymywany i uciekł, czy też ktoś go wypuścił i...zadzwonił. Ma powierzchowne rany, głównie na łapach, ale poza tym jest w niezłej kondycji, tak fizycznej jak i psychicznej. Tuli się do właścicieli :-) Nie jest bardzo wychudzony (nie było go tydzień), może był karmiony. Jest już po wizycie u weta, wygląda że nic mu nie jest (szczególnie w kontekście tego ewentualnego potrącenia), ale będzie rzecz jasna obserwowany. Teraz zapewne jest kąpany, a potem będzie pewnie głaskany, głaskany...
Ja zobaczę go dopiero w sobotę. Teraz niech się cieszą sobą - on i Pańciostwo :yahoo:

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy na różne sposoby towarzyszyli mi w poszukiwaniach Amira. Dostałam od Was wiele dobrych rad, pomysłów na skuteczne szukanie, słów wsparcia i otuchy, a także konkretną pomoc, o czym już pisałam, ale z pewnością nie o wszystkim wiem - dziękuję za wszystko. Powtórzę tutaj podziękowania, jakie umieściłam na FB na stronie wydarzenia "Szukamy zaginionego Amira":

Dziękujemy osobom, które dzwoniły (na własny koszt) do klinik weterynaryjnych - dzięki ogromnej pomocy kilku osób w ciągu jednego dnia udało się powiadomić praktycznie wszystkich weterynarzy praktykujących w Krakowie!

Dziękujemy osobom rozpowszechniającym plakaty o zaginięciu Amira.

Dziękujemy wszystkim, którzy patrolowali różne rejony Krakowa, tym, o których wiem a także tym, o których nie wiem - ale wiem, że są i że to robili :) To była ogromna pomoc.

Dziękujemy dziewczynom, które wsparły ze swymi psami przeszukiwanie terenu w okolicy zaginięcia.

Dziękujemy wszystkim, którzy rozpowszechniali na różne sposoby informację o poszukiwaniach - na stronach i forach internetowych, telefonicznie, osobiście...

Dziękujemy wszystkim, którzy udostępniali info o poszukiwaniach na swoim koncie FB.

Dziękujemy za wszelkie rady, pomysły dotyczące sposobów poszukiwań, słowa otuchy i wsparcia.

Każdy z Was ma swój wkład w odnalezienie Amira. DZIĘKUJEMY!
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 22 paź 2013, o 19:16

A może pomogły codzienne przejażdżki po lesie jego Pana. Może zapach rozszedł się akurat w dobrą stronę i Amir go zwęszył... :).
Co on robił przez tydzień i gdzie był to jest naprawdę zagadka...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez bb2905 » 22 paź 2013, o 20:03

Witam wszystkich, jestem szczęśliwą właścicielką odnalezionego Amirka. Wykąpany śpi na swoim materacu, a ja chcę ogromnie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w tych trudnych chwilach. Nie będę powtarzać tego, co już napisała Grażynka (matinee), ale podpisuję się pod wszystkim. Może właśnie dlatego, że Amira szukała z zaangażowaniem taka armia ludzi, nie patrząc na trudy i koszty, mamy tak szczęśliwy finał. Ogromnym wsparciem psychicznym była dla nas "burza mózgów" , dzięki której pojawiały się nowe pomysły, otwierały kolejne możliwości poszukiwań. Dzięki nim otrzymywaliśmy porcje nadziei, tak istotne w tych ciężkich dniach. Raz jeszcze dziękuję wszystkim i każdemu z osobna. Jestem Waszą dłużniczką i chętnie pomogę w przyszłości, jeśli ktoś będzie w potrzebie.

-- 22 paź 2013, o 21:14 --

Nie napisałam najważniejszego. Nie byłoby całej akcji, gdyby nie udział nieocenionej Grażynki. Poświęciła nam nie tylko swój czas, siły, energię, ale również zmieniła swoje plany, aby z zaangażowaniem szukać Amira. Także cała Jej rodzina poświęciła nam wiele. Wypada wspomnieć także o wkładzie Ursy, która przemierzyła z nami ogromny szmat Lasku Wolskiego w poszukiwaniu niesfornego synka. Ogromne dzięki
bb2905
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Yustyna » 22 paź 2013, o 20:24

Pani Barbaro.. ja znowu.. w sensie mantry ( hehe) .. OBY jednak nikt nie znalazł się w TAKIEJ jak Wy potrzebie!!!! W każdym razie - chyba każdy tu doskonale Państwa rozumiał. I tu i FB..Tu nie było ludzi przypadkowych.. Pani Grażyna - pociągnęła za sobą wielu... i sądzę, iż był to naturalny odruch.. Takiego chcemy świata. Nie chcemy obojętności.. i dlatego.. BARDZO się CIESZĘ! I pewno nie tylko ja...
Yustyna
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cookie i Abby
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Joan » 22 paź 2013, o 20:55

Witamy serdecznie na forum i oczekujemy bieżących wieści. :) Teraz już samych dobrych. :)
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 22 paź 2013, o 20:59

Witamy, cieszymy się, że psiak wrócił cały i zdrowy :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 22 paź 2013, o 21:20

Proponuje zmienić tytuł wątku :)

Yustyna :okok: piękne podsumowanie o tym, że nie chcemy obojętności w naszym świecie.

P. Barbaro - trafiła Pani na Najleppsza Hodowczynie Pod Słońcem :) :) co udowodniła nam p. Grazynka już nie raz. BRAWO!!!! :)

Autor postu otrzymał pochwałę
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 22 paź 2013, o 22:15

Aga, wyjęłaś mi słowa spod palców na klawiaturze.
Matinee jest Najlepszym Hodowcą pod słońcem. Brawo!
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Kaisa » 22 paź 2013, o 22:41

Super wiesci! Na takie wszyscy tutaj czekalismy :)
Kaisa
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Belg Ari, Anka ON
Imię: Kasia
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 23 paź 2013, o 06:52

Czy szczęsliwie odnaleziony Amir był nadal w tych samych szorkach?
Jesli tak, to raczej radził sobie sam cały czas.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje