Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Nasze pasje.

Re: Winorośl i wino

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 24 sty 2013, o 01:42

niewiedziałam że na forum mamy taki wątek :ooops:
rodzice bawią się w robienie wina odkąd pamiętam :D robią z winogrona, wiśni, ryżu itp mama robi też nalewki :D
w ubiegłym roku podstanowiłam kontynuować rodzinną tradycje i zrobiłam własne wino :) z agrestu :D wyszły mi 4 butelki 1 planuje zabrać na zlot :D
xxxkaluniaxxx
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez sKate89sc » 24 sty 2013, o 09:08

U mnie od trunków był zawsze dziadziuś, robił pyszne wina i mocniejsze %% :-)
Do czasu kiedy babcia wpadła do jego tajemnego pokoiku i mu wszystko zdemolowała :przerażenie: Cała rodzina była zła na babcie :roftl:
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Obrazek
Obrazek
sKate89sc
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ♥ Gabi ♥
Imię: Kasia
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 24 sty 2013, o 10:14

Ooo przypomniało mi się o tym jak kiedyś mieliśmy okazję zwiedzić winnicę, a nawet brać udział w winobraniu..ciężka praca i jeszcze mieliśmy pod górkę.. :lool:

Jakby kto chciał pooglądać to zapodaję kilka fotek:

Winnice w Saarburgu...widoki przepiękne

Obrazek

wielka prasa do winogron

Obrazek

Pan wsypuje tam parę skrzyneczek

Obrazek

Obrazek

tutaj winko fermentuje

Obrazek

w tych kadziach będzie dojrzewało

Obrazek

już zabutelkowane leżakuje

Obrazek

degustacja świeżo wyciśniętego soku z winogron

Obrazek

pięknie tam było

Obrazek

Obrazek

a tak pracowaliśmy, najpierw w dół i z powrotem pod górkę :lool:

Obrazek

:-)
ewachw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 24 sty 2013, o 11:50

Piękna sprawa.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 24 sty 2013, o 12:01

Winko dobra rzecz :-) zwłaszcza domowej roboty więc zacny balonik jak co roku sobie stoi i dojrzewa do butelkowania, jednak główna działalność "bimbrownicza" w moim przypadku to miody pitne :lool:
reinevan
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 24 sty 2013, o 13:31

Aj, miodzik... . Jakie robisz? Można zakupić od Ciebie taki domowy wyrób?
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 24 sty 2013, o 14:58

AnnaJagna napisał(a):Aj, miodzik... . Jakie robisz? Można zakupić od Ciebie taki domowy wyrób?

Miodosytnictwem bawię się od kilkunastu lat i jeszcze nie porwałem się na najtrudniejszy rodzaj miodu - miód niesycony. Miód sycony (czyli mówiąc po ludzku poddawany obróbce termicznej) jest zdecydowanie prostszy do zrobienia i każdy, kto choć raz robił w domu wino powinien sobie poradzić. Jedyne co, to dobór właściwych drożdży, ale i to przestaje być kłopotem, bo można już nabyć specjalne drożdże do miodów. A i jeszcze miód wymaga dużo większej cierpliwości (minimalny czas dojrzewania - 6 miesięcy w przypadku piątaka, którego osobiście nie robię, a w przypadku trójniaków i dwójniaków to minimalny czas wynosi od 2 do 5 lat).
Najczęściej robię miody czyste do których bazą jest miód wrzosowy lub akacjowy, oraz korzenno-ziołowe, do których bazą mogą być miody pośledniejsze jak wielokwiatowy czy rzepakowy. Najczęstszymi dodatkami do miodów korzenno-ziołowych są cynamon, płatki róż, jałowiec, wanilia. Teraz właśnie dojrzewa nastaw z imbirem więc niedługo zobaczymy co z niego wyszło. :lool:
Z racji tego, że nie posiadam ani własnej pasieki, ani też znajomych, od których mógłbym kupować miód w cenach hurtowych lub preferencyjnych nie robię dużych nastawów i nigdy też nie myślałem o sprzedaży moich wyrobów (zaraz by mi dali po łbie z resztą za łamanie monopolu państwowego na wyrób alkoholu :roftl: ) ale jeśli się kiedyś nadarzy okazja to z pewnością jakiś antałek co przedniejszego miodku ze sobą przywiozę.
reinevan
Losowy avatar

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje