Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Napisz kilka słów o sobie.

Witam

Nieprzeczytany postprzez grizzly » 19 paź 2014, o 18:14

Mam na imię Grzegorz, pochodzę z Poznana. Mam trzymiesięcznego długowlosego szczeniaka imieniem Charlie. Poprzedni, Dragon, odszedł z niewiadomych przyczyn w wieku siedmiu lat. Owczarki mam od roku osiemdziesiątego, ale były to psy w kojcu. Po Topazie, czarnym owczarku, który był u nas od 95 roku do 2007 obiecałem sobie, że pies u mnie już nigdy w kojcu nie będzie. Dlatego Dragon był już w domu i luzem w ogrodzie. Podobnie jak Charlie. Jestem tu, bo szukam wiedzy i porad. Myślałem dotąd, że po tylu latach obcowania z owczarkami mam o ich hodowli jakieś pojęcie, ale po tym, co funduje mi Charlie stwierdzam, że jestem ciemny jak przysłowiowa tabaka w rogu. Dragon, którego też miałem od szczeniaka, choć czasami miałem ochotę poobrywać mu uszy, był przy Charliem jak baranek. Ten ma chyba najgorszego rodzaju ADHD :lool: Choć, nie ukrywam, jest megazarąbisty. I nie ma opcji, muszę sobie z nim poradzić :roftl:
grizzly
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: grzegorz

Re: Witam

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 20 paź 2014, o 08:23

Witaj Grzegorzu,pozdrawiamy Ciebie wraz z moją krótkowłosą Korą,która 1.11. skończy 2 lata.Wprawdzie jest bardzo słuchana,reaguje na komendy,ale czasem też jeszcze ma szczeniackie ADHD.Poza tym jej największą zabawą jest frisbee.
danuta waniek
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez dodida » 21 paź 2014, o 05:09

Witamy i my Ciebie serdecznie Grzegorzu! Cezar ma juz ponad 8 i jest rowniez urwisem w fazie rozkrecenia :)
dodida
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cezar
Imię: Dorota

Nieprzeczytany postprzez Alfa 2014 » 22 paź 2014, o 19:15

witam również ja i moja Alfa która ma 10 tygodni a z nami jest od tygodnia . Pierwszy raz jestem posiadaczką tak dużego pieska dla równowagi posiadam też yorka Cloe która sprytnie uczy młodszą "siostrę" . próbuję odnaleźć się jakoś na tym forum choć nie jest to takie łatwe - Witam wszystkich serdecznie
Alfa :)

Obrazek
Alfa 2014
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: ALFA
Imię: Katarzyna

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 22 paź 2014, o 21:41

Witam ,i mam pytanie jakie zajęcia zapewniasz swojej poczwarce .Ja z Zulą biegi przy rowerze ,spacery zabawy węchowe bardzo to lubi .Pies zmęczony to szcześliwy pies przynajmiej u mnie :roftl:
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez grizzly » 23 paź 2014, o 08:53

sylwia1231 napisał(a):Witam ,i mam pytanie jakie zajęcia zapewniasz swojej poczwarce .Ja z Zulą biegi przy rowerze ,spacery zabawy węchowe bardzo to lubi .Pies zmęczony to szcześliwy pies przynajmiej u mnie :roftl:

Poświęcam mu maksymalnie dużo czasu. Śpi w biurze, w ciągu dnia jest z nami w warsztacie, po południu do póżnego wieczora jest z nami w domu. Nigdy nie zostaje sam, oprocz nocy, rzecz jasna, ale jest za ścianą. Uczymy go podstawowych komend, przebywania w kenelu (ciężko to idzie), staramy się, żeby miał jak największy kontakt z ludżmi. Oprócz tego, gdy mam coś do załatwienia, pakuję go w samochód i jedzie ze mną. Nie chcę, aby był agresywny, choć widzę, że jest zacięty, i niczego się nie boi. Ma mieć maksymalny kontakt ze światem zewnętrznym, dlatego też nie zamykam go, gdy przychodzą klienci. Tym bardziej, że jego ojciec ważył 60 kg, a matka też do małych nie należała. Nie boi się, tak jak jego poprzednik, odkurzacza, huku, przewracającej się na niego miotły, nie ma lęku wysokości, bo potrafi balansować na krawędzi schodów. Skarcony sprawia wrażenie złośliwego i broi podwójnie. Do tego wieczorem przychodzi taka godzina, że zaczyna się zachowywać, jakby mu brakowało piątej klepki. Skacze, biega, kula się, kopie w posłaniu, wszystkich obszczekuje, goni własny ogon albo ciągnie się za tylną łapę. Trochę nas to niepokoi, bo poprzednie owczarki takie nie były. Chcemy go wykastrować, może to trochę utemperuje mu potem jego rogaty charakterek. Boję się już, co będzie pożniej. i mam nadzieję, że nie trafiłem na jakiś wyjątkową, w sensie negatywnym, osobowość. :-)
grizzly
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 23 paź 2014, o 09:18

Wieczorny atak "głupawki" jest jak najbardziej normalny u szczeniaka. Proponuję dać mu wtedy do zabawy 3-5-litrowy baniak po wodzie mineralnej, uciekający przed szczeniakiem na sznurku. W każdej sytuacji, gdy nie akceptujemy tego, co robi szczeniak, zdecydowanie lepiej, zamiast karcenia, spokojnie, ale nieubłaganie wstrzymać błędne zachowanie - i natychmiast wskazać czynność dozwoloną w tej wlaśnie sytuacji, taką, która WYKLUCZA zachowanie błędne, no i pochwalić/nagrodzić prawidłowe zachowanie.
Na przykład - szczeniak skacze po nas, żeby dosięgnać to, co mamy w ręce - nie cofamy, nie chowamy tego czegoś - naprowadzamy w siad i trzymamy tak, aby szczeniak WIDZIAL, ale nie mogł dosięgnąć. Będzie skakać - to zaryje pupą o ziemię. W chwili gdy się uspokoi, chwalimy i nagradzamy siedzenie w miejscu, podając dozwoloną zabawkę.
Szczeniak chce ściągnąć jedzenie ze stolu - na smycz, warowanie obok stołu. I spacer na smyczy dookoła stołu, jedzenie jest na stole, warowanie za każdym razem gdy podchodzi się do pokusy.Gdy szczeniak rezygnuje ze wspinania się na stół, chwalimy, wymagamy warowania, chwalimy ponownie i PO POCHWALE natychmiast nagradzamy WAROWANIE (czyli szczeniak dostaje smakol w pozycji waruj) kawałeczkiem smakola wziętego przez nas ze stolu. I tak dalej, i tak dalej. Samo karcenie to za malo - szczeniak musi wiedziec, co jest dozwolone w sytuacji, ktora go pobudza.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez grizzly » 23 paź 2014, o 15:42

Na wieczorną głupawkę dostanie teraz świńskie wędzone ucho. Parę dni temu zrobiliśmy eksperyment. Zanim je opracuje, mija dobra godzina albo i lepiej i jest tak wymęczony, że pada na pysk i zasypia, a my mamy spokój. Dzisiaj kupiłem mu jeszcze świńskie racice. Zobaczymy, jak sobie z tym poradzi. :lool:
grizzly
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez owczaniem » 23 paź 2014, o 18:29

Witam wszystkich wraz ze swoją towarzyszką Mają :) jesteśmy tu nowe i postanowiłyśmy się przywitać ze wszystkimi :)
jak wam mijają te brzydkie wieczory?
owczaniem
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Maja

Nieprzeczytany postprzez JulSon60 » 29 paź 2014, o 08:28

Witam
JulSon60
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Julia

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje