Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Wybór miski

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 19 wrz 2011, 14:10

Czy warto zainwestowac w stojak do misek. Czy ma to jakies znaczenie, czy pies je z miski postawionej na ziemi czy z położonej wyżej?
Obrazek
Obrazek
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Wybór miski

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 19 wrz 2011, 14:54

To jest temat do dyskusji w typie; co było pierwsze jajko czy kura? ;-)My stojak mamy.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Wybór miski

Nieprzeczytany postprzez Luna » 19 wrz 2011, 16:02

U nas też stojak jest, ale jak gdzieś wyjeżdżamy, to nie ma większego problemu, żeby psica jadła bez stojaka. Myślę, że stojak dla zdrowego psiaka to nie ma większego znaczenia (z tego co wiem, to u chorych czasem jest to wymogiem), ale to duży plus dla właściciela, bo łatwiej o utrzymanie czystości - min nie chlapie się tak jak pije wodę.
"Jest Twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, Twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem.
Będzie Twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Luna
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Wiek: 15
Pochwały: 7
Dołączył(a): 09 kwi 2011, 14:29

Re: Wybór miski

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 19 wrz 2011, 17:03

Tomek napisał(a):To jest temat do dyskusji w typie; co było pierwsze jajko czy kura? ;-)

o zdecydowanie...
bo ja np, uważam , że nie ma sensu ingerować w naturę (przynajmniej w tej kwestii) i skoro psy od zawsze jadły z ziemi to czemu teraz ma być inaczej...
(nie wiem jakie i czy są jakieś wskazania/przeciwwskazania dot. psów chorych)
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Lokalizacja: katowice
Pochwały: 8
Dołączył(a): 13 lut 2011, 16:04

Re: Wybór miski

Nieprzeczytany postprzez niya » 19 wrz 2011, 17:54

Wg mnie nie ma sensu, moja i tak wynosi wszystko poza miskę, najchętniej ciągnąć po świezo wymytych płytkach :)
Obrazek

Obrazek
niya
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba
Imię: Danuta
Wiek: 31
Lokalizacja: Rzeszów :)
Pochwały: 2
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 16:51

Re: Wybór miski

Nieprzeczytany postprzez Luna » 19 wrz 2011, 18:27

niya napisał(a):Wg mnie nie ma sensu, moja i tak wynosi wszystko poza miskę, najchętniej ciągnąć po świezo wymytych płytkach :)

No tak w końcu po co stać w miejscu, jak jedzenie może sprawiać tyle radości i można z nim biegać po całym domu? :lol:
"Jest Twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, Twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem.
Będzie Twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Luna
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Wiek: 15
Pochwały: 7
Dołączył(a): 09 kwi 2011, 14:29

Re: Wybór miski

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 19 wrz 2011, 18:49

u nas miska służy tylko tego tego aby 2 razy w tygodniu zjeść papkę warzywną, albo wkładamy kości i sobie z nich zabierają, albo od razu w pyszczek dostają jak przy mnie stoją :D
no i woda tam jest 24h.
Jedni mówią, że jak miska na dole do psy mogą dostać skrętu żołądka, a drudzy, że przez to, że miska jest na podwyższeniu. I bądź tu człowieku mądry...
a moich obserwacji wynikło,że psom najwygodniej jest jest na leżąco :)
Obrazek
kalyna
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 22
Lokalizacja: Krotoszyn/Leszno
Pochwały: 9
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Wybór miski

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 19 wrz 2011, 19:01

kalyna napisał(a):Jedni mówią, że jak miska na dole do psy mogą dostać skrętu żołądka, a drudzy, że przez to, że miska jest na podwyższeniu. I bądź tu człowieku mądry...

no ale gdyby tak było to wszystkie dzikie psy i wilki jadałyby na podwyższeniu jakimś... kamyku, pniu aboco ;-)
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Lokalizacja: katowice
Pochwały: 8
Dołączył(a): 13 lut 2011, 16:04

Re: Wybór miski

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 19 wrz 2011, 19:18

U nas Zygmunt je z misek, które stoją na pierwszym stopniu schodów, a Sookie wcina z misek stojących na podłodze.
Jakiś czas temu zastanawialismy się nad kupnem stojaka ze wzgl. na opinię, że psy jedzące z podłogi są bardziej podatne na skręt żołądka. Ale w końcu stanęło na tym, że pilnujemy żeby nie karmić i nie dawać psom pić bezpośrednio po dużym i średnim wysiłku, żeby po jedzeniu nie turlały się i żeby po jedzeniu zapewnić im 1-2h spokojnego leżakowania.
Karoll
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Sookie
Imię: Karolina
Wiek: 31
Lokalizacja: Dorohucza k/Lublina
Pochwały: 4
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: Wybór miski

Nieprzeczytany postprzez shida » 19 wrz 2011, 20:14

w tej chwili nie odnajdę linka ale były przeprowadzone badania naukowe wetów i miska na podwyższeniu jest w sumie wygodą tylko dla psów mających bardzo duże kłopoty z kręgosłupem...bo tak w ogóle to może nasilać ryzyko skrętu !!! jednak jedzenie z miski na ziemi przy zagrożeniu skrętem u danej rasy jest bezpieczniejsze ;)))
shida + whoo i kaethe ;)
Obrazek
Obrazek
shida
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: kaethe
Wiek: 31
Lokalizacja: wawa
Pochwały: 3
Dołączył(a): 12 kwi 2011, 11:21

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post