Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 31 maja 2012, 13:33

Ponieważ mowa tu o wyborze kagańca podepnę się z pytaniem...
W jakim wieku przyzwyczaić psa do kagańca? I od jakiego zacząć? Domyślam się, że od lekkiego : Plastik? czy skóra?
"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 34
Pochwały: 2
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 31 maja 2012, 15:23

Ja zaczęłam przyzwyczajać Zulusa mniej więcej od 4 miesiąca życia o ile dobrze pamiętam... Kupiłam plastik ze względu na cenę, wagę (lekki) i dlatego, by nie zjadał kup. ;-)
Teraz ma już skórzany.
Kiria
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zulus
Wiek: 23
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 08 lis 2011, 10:13

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 31 maja 2012, 17:04

Viggo podobnie jak Zulus, pierwszy kaganiec dostał około 4 miesiąca życia, był to metalowy fizjolog Chopo przeznaczony dla innej rasy, zdaje się dla suni dalmatyńczyka.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 31 maja 2012, 17:46

A fizjolog nie jest za ciężki na początek? W przyszłości kupię Arii taki, ale myślałam, że na początek jakaś lekka wersja ;)
"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 34
Pochwały: 2
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 31 maja 2012, 18:16

Nie, nie jest, przecież owczarek nawet młody to nie ratlerek. ;)
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 31 maja 2012, 18:32

Tomek napisał(a):Nie, nie jest, przecież owczarek nawet młody to nie ratlerek. ;)


No patrz...faktycznie ciut większy ;)
"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 34
Pochwały: 2
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 31 maja 2012, 21:16

mam 2 fizjologi, w ogóle nie są ciężkie! :)No i psy mogą w nich otwierać szczęki, a to szalenie ważne.

My przyzwyczajaliśmy nasze psiaki do kagańców gdy miały 3 - 4 miesiące, bo miały okres zjadania kup. ;)
Obrazek
Nakasha
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nemo i Nala
Imię: Agnieszka
Wiek: 26
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 2
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez Luna » 01 cze 2012, 16:23

Odnoszę wrażenie, że coraz więcej osób chce "dogodzić" swoim psiakom i podpytują, gdzie, w jakiej cenie można kupić "taaaki wielki" kaganiec - mam na myśli oczywiście fizjologa. Ale ostatnio przekonałam się, że są jeszcze osoby, które żyją w ciemnogrodzie..

Sytuacja wyglądała mniej więcej tak: spaceruje z Tajgą w parku (Ona luzem, ale w kagańcu), podbiega do nas jakiś pies (w wyraźnie przymałym kagańcu), rozglądam się - właściciela brak - to jakby nie zaskoczenie, w parku mamy takie samo wyprowadzające się psy - po chwili pozwoliłam Mojej na obwąchanie, na tym się skończyło, ja z Tajgą i tamten pies rozeszliśmy się w dwie różne strony.

Po jakiś 10 min spaceru spotykam jakąś kobietę i ona pyta się mnie czy to z Moją tak długo bawił się jej pies. Ja zmieszana obracam się, za nami podąża owy bury psiak. Wytłumaczyłam pani, iż tylko się poznały i się rozeszliśmy, a tak naprawdę niedawno przyszłam. Jak się okazało psa nie ma już 45min, a pani już zniechęcona wracała w stronę domu.

Na koniec rozmowy pani ta pyta o mój kaganiec - czemu jest taki duży itp. Wytłumaczyłam jej wszystko po kolei, na koniec dodając, że cieszę się, że Tajga może w nim szeroko ziajać i np. szczekać. W tym momencie usłyszałam: "Szczekać może? To mnie się taki kaganiec nie nada, bo mój to w domu szczeka i sąsiedzi narzekają, to ja wtedy kaganiec mu nakładam i spokój jest. Ten się nie sprawdzi." W tym momencie się załamałam. Ręce opadają, ale co mogę zrobić..
"Jest Twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, Twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem.
Będzie Twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Luna
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Wiek: 15
Pochwały: 7
Dołączył(a): 09 kwi 2011, 14:29

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 26 cze 2012, 21:04

Pomocy :mur:
wymierzyłam kufę mojego Huntka i wyszło mi, że długość 13 cm, szerokość 12,5-13cm a wrodzony rozdziaw paszczy 16 cm. No i co ja mam kupić?
Nie wiem jak dokładnie podawane są te rozmiary. Powinien być luźny ale tak bez przymiarki mam zagwozdkę.

Chyba CHOPO ON pies Sport odpada (12,5/12,5/15) choć optycznie wygląda najlżej
a dobry będzie CHOPO ON, Malamut (13/12/16,5) - Boże toż to czołg nie pies w kagańcu :-(

Czy ktoś może zmierzyć kufę swojego futra i jesli tez jest taka wielgachna to napisać jaki nosi kaganiec?
Pomóżcie, bo jestem w rozterce :-((
Ewa-Hunter
Losowy avatar
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Wiek: 56
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 2
Dołączył(a): 31 maja 2012, 20:59

Re: Wybór kagańca

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 26 cze 2012, 21:24

Kaganiec musi być ok 2 cm dłuższy niż kufa psa. Szerokość mniej więcej taka sama. Nie musisz patrzeć na pełny "rozdziaw", wystarczy, aby pies mógł otworzyć pysk i ziajać, niekoniecznie się rozdziawiać. ;)
Obrazek
Nakasha
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nemo i Nala
Imię: Agnieszka
Wiek: 26
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 2
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post