Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Pokaż nam swojego psa innej rasy, kota, papugę, chomika lub jeszcze innego zwierzaka.

Re: Z Raszką wśród ludzi.

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 6 lis 2012, o 16:33

Zajęcia w Nowej Hucie organizuje ośrodek kultury im. Norwida - ile płacą szkoły, nie wiem. Pewnie jak za seans filmowy, bo dzieci po spotkaniu mają jakieś filmy. Chwilowo to zresztą nieaktualne - jesteśmy "na chorobowym". Obie.

Na razie prawdopodobnie będę miala ponownie zajęcia w Krośnie dla doroslych zainteresowanych szkoleniem (o pracy z psami na emocjach), ale bez Raszki; nie mialabym jak jej dowieźć, moje autko już na wyjazdy dalsze niz 15 km nie pojedzie. Tam wstęp był wolny dla członków ZKwP, pozostali wpłacali po 10 zl na rzecz fundacji dla zwierząt, na zakupy karmy dla azylowych bid.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 6 lis 2012, o 19:17

Dziękuję za odpowiedź.
Czyli nie przeprowadza pani takich zajęć w szkołach?
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 7 lis 2012, o 07:24

Juz nie - gdyby była jakaś chętna szkoła w Krakowie, mogłabym przyjść, ale już sama nie zabiegam o to. Za dużo agresji u dzieci (i części personelu szkoły) wobec psa spotkałam ostatnim razem - byłam zaproszona do szkoły, a spotkani na korytarzu nauczyciele podnosili wrzask "co ten pies tu robi, wynosić się". Dzieciny komentowały "pies się tu zesra". Gdyby szkoła była blisko, mogłabym przyjść nieodpłatnie, jesli dalej warunek - załatwiony transport.
Proponuję kontakt na priv.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 15 gru 2012, o 09:21

Byłyśmy wczoraj z Raszką w tarnowskim liceum. Prowadzilam dwie lekcje - tematy - jak wychować psa oraz informacje o psich ratownikach.
Raszka demonstrowała różne zachowania. Na koniec zapytałam - w zajęciach uczestniczyla mlodzież ok. 16 lat, bylo co najmniej 20 chłopaków i tyle samo dziewcząt - kto ma ochotę zrobić coś razem z Raszką - poprzeciągać się gryzakiem czy poprosić ją o zaaportowanie. Tylko dziewczyny nie bały się wystąpić na srodek sali i pracować z psem!!!! Jedna z tych dziewcząt miała niesamowity wrodzony talent do porozumiewania się ze zwierzakiem, dostała ode mnie w nagrodę "Psim zdaniem" - z dedykacją jasne.
Jeśli przyślą mi obiecane fotografie - poproszę o wrzucenie tutaj.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 15 gru 2012, o 10:51

Kiedy już dziewczyna przeczyta książkę z pewnością zacznie prosić rodziców o psa i jak się jej uda to będzie kolejny owczarkarz :-).
Jak miło czyta się takie wiadomości.
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 15 gru 2012, o 11:05

Miło się czyta takie informacje. Brawo :brawo:
Karoll
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 15 gru 2012, o 13:10

http://16lo.tarman.pl/?p=1320&show=gallery&pageid=1320

Link do zdjęć ze spotkania.

Mogłabym prowadzić tego typu edukacyjne nieodpłatne spotkania w szkołach, również poza Krakowem czy województwem - na pierwszych fotkach pokazywałam, jakiego dotknięcia pies nie lubi, także tego osławionego podawania łapy, stąd nieszczęśliwa mina Raszki przy klepaniu po głowie - ale szkoła musiałaby zapewnić transport autkiem dla mnie i Raszki i możliwość prezentacji filmików.
I to raczej szybko - obie starzejemy się i nie nie wiem, jak długo będzie nam się jeszcze chciało:-))

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 15 gru 2012, o 14:08

Wspaniałe jest to, co Pani robi :) Pani i Raszka:) i oby Wam "się chciało" jak najdłużej :)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 15 gru 2012, o 14:34

Zofia napisał(a):Byłyśmy wczoraj z Raszką w tarnowskim liceum. Prowadzilam dwie lekcje - tematy - jak wychować psa oraz informacje o psich ratownikach.
Raszka demonstrowała różne zachowania. Na koniec zapytałam - w zajęciach uczestniczyla mlodzież ok. 16 lat, bylo co najmniej 20 chłopaków i tyle samo dziewcząt - kto ma ochotę zrobić coś razem z Raszką - poprzeciągać się gryzakiem czy poprosić ją o zaaportowanie. Tylko dziewczyny nie bały się wystąpić na srodek sali i pracować z psem!!!! Jedna z tych dziewcząt miała niesamowity wrodzony talent do porozumiewania się ze zwierzakiem, dostała ode mnie w nagrodę "Psim zdaniem" - z dedykacją jasne.
Jeśli przyślą mi obiecane fotografie - poproszę o wrzucenie tutaj.

Zofia Mrzewińska

Ja byłam taką dziewczynką, która by się zaraz rzuciła, niestety u nas w szkole takich zajęć nie było... ;)

Mój syn, niestety tego po mnie nie odziedziczył, pewnie też wina w tym, że nie mógł się z psami wychowywać, a i znajomy nieokrzesaniec trochę go zastraszył :( Mam nadzieję, że to się da naprawić (obecnie dalej własnego psa nie mamy, musimy jeszcze trochę spraw ułożyć)...
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 15 gru 2012, o 14:42

A ile syn ma lat? Został ugryziony poważnie? Zaatakowany, czy tylko nieporozumienie?

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje