Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Za chudy szczeniak

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 12 sie 2012, o 14:47

Jeśli kupki są takie jak opisujesz, to nie przejmowałbym się. Być może ma szybki metabolizm, może też karma mu nie służy stąd tyle wypróżnień. Zmień karmę, daj 20% więcej niż zaleca producent i obserwuj czy tyje. :)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aniutekbonita » 12 sie 2012, o 14:49

Do gochadrozdek
Właśnie wiem że 21kg to normalna waga ale nawet weterynarz stwierdził że jest trochę wychudzony. Ostatnio jakaś Pani koło 70 powiedziała że mnie do sądu pośle bo głodzę psa. Ludzie których spotykam również mi mówią że jest za chudy :/ Może po prostu taką ma urodę
Obrazek
Aniutekbonita
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Polo
Imię: Ania

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 12 sie 2012, o 15:11

Aniutekbonita napisał(a):Do gochadrozdek
Właśnie wiem że 21kg to normalna waga ale nawet weterynarz stwierdził że jest trochę wychudzony. Ostatnio jakaś Pani koło 70 powiedziała że mnie do sądu pośle bo głodzę psa. Ludzie których spotykam również mi mówią że jest za chudy :/ Może po prostu taką ma urodę

To normalne nasza Lena swego czasu też była bardzo szczupła i też ciągle słyszeliśmy, że za chuda, za chuda ....nawet przez moment ulegliśmy presji i zaczęliśmy się zamartwiać, weterynarz, badania (to akurat ok), jakieś środki na łaknienie, prawie daliśmy sobie wcisnąć karmę weterynaryjną....ale stop, jeżeli pies ma apetyt, wyniki ok, dostaje dawkę nawet większą niż zalecana, koopy ok to sobie odpuściliśmy...a i otoczenie w końcu przywykło.. ;-).
ewachw
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 12 sie 2012, o 20:03

Tych ludzi co gadają to olej. Niech się zajmą swoimi sprawami, niech uporządkują swoje życie, zamiast wiecznie mieszać się w cudze. 21kg to absolutnie prawidłowa waga dla 5mieś szczyla!!! Przypomnę - mój DOROSŁY 3 letni samiec waży ok. 33kg (dawno nie ważony, ale na pewno nie waży więcej jak 35).
Dziwi mnie to, że po Joserze Kids pies idzie w ciągu dnia za potrzebą 4 razy... mój na Kid'sie 2 do 3 razy.

Pamiętaj - chudy ON'ek, to zdrowy ON'ek. Im szczuplejszy, tym zdrowiej dla jego ciągle rozwijających się kości i stawów!!! Tego niestety ci ludzie Tobie nie powiedzą bo się na tym nie znają, co najwyżej na tym jak zatłuc z zimną krwią karpia w grudniu :(!!!
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Aniutekbonita » 14 sie 2012, o 12:09

Niestety okazało się za Polo ma chorą trzustkę :(
Obrazek
Aniutekbonita
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 14 sie 2012, o 12:14

Jaka jest konkretna diagnoza? Jakie badania zostały przeprowadzone?
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez Aniutekbonita » 14 sie 2012, o 12:19

Najpierw miał badania krwi. I wyniki nie były za wysokie ale były w normie. Dzisiaj oddaliśmy kał do badania i okazało sie że nie ma Trypsyny.
Obrazek
Aniutekbonita
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 14 sie 2012, o 12:28

Niewydolność trzustki. :( Jakie leki dostaje?
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 14 sie 2012, o 12:32

Ojej... bardzo Wam współczuję...

Chciałam napisać, że Josera to nie jest karma wysokiej jakości, żeby zmienić ją na inną... Nasze psy przez długi czas były na Happy Dog Junior dla ras dużych, są szczupłe, ale ładnie rosną i ciągną w górę... a teraz co można robić? Dawać jakąś specjalistyczną karmę, np. weterynaryjną?
Nakasha
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Aniutekbonita » 14 sie 2012, o 12:37

Ostatnie wyniki dostaliśmy dzisiaj i zaraz będziemy jechać do weterynarza w sprawie leków i karmy.
Obrazek
Aniutekbonita
Owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje