Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Zapalenie kości ( Panosteitis)

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 04 gru 2012, 14:09

Wiem ,że niektóre psiaki z forum przez to przechodziły.

Podzielcie się proszę doświadczeniem w leczeniu.

Co wywołało zapalenie kości u Waszych psów? Macie takie informacje?

Jak długo to trwa? Czy można to całkowicie wyleczyć?

Jak ta choroba przebiegała u Waszych psów?

Czy mamy się czym martwić? :(
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 41
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Zapalenie kości ( Panosteitis)

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 07 gru 2012, 10:51

Ten temat już był, ale jeśli sprawa pilna i bóle i kulenie znaczne to polecam z czystym sumieniem http://biowet.pl/produkt,bioarthrex,71
Zulek długo z tym się "męczył". Pomimo, że już (mam nadzieję) po wszystkim, dostaje dawkę podtrzymującą.
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Zapalenie kości ( Panosteitis)

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 07 gru 2012, 11:03

gochadrozdek napisał(a):Ten temat już był, ale jeśli sprawa pilna i bóle i kulenie znaczne to polecam z czystym sumieniem http://biowet.pl/produkt,bioarthrex,71
Zulek długo z tym się "męczył". Pomimo, że już (mam nadzieję) po wszystkim, dostaje dawkę podtrzymującą.


Dziękuję:) A powiedz mi proszę, czy ten preparat to jest suplement jak Cani Agil i Arthroflex? Jest lepszy?
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 41
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Zapalenie kości ( Panosteitis)

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 07 gru 2012, 11:44

Jest tańszy
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Zapalenie kości ( Panosteitis)

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 07 gru 2012, 11:56

gochadrozdek napisał(a):Jest tańszy


A jaką dawkę dostaję i przez jaki czas?
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 41
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Zapalenie kości ( Panosteitis)

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 10 gru 2012, 14:56

Leczniczo dostawał 2 tabletki przez 2 miesiące. Teraz dostaje zapobiegawczo 1 tabletkę (waży 30kg).
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Zapalenie kości ( Panosteitis)

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 10 gru 2012, 15:10

To jest enostoza tak? Tysiąc razy ten wątek był poruszany :).
Od momentu podjęcia leczenia, objawy zanikają w ok. 5 dni.
Mój przechodził przez to bodajże dwa razy.
Leczyliśmy to niesteroidowymi lekami przeciwbólowo-przeciwzapalnymi, Scanodyl - tabletki, jakieś 30zł kosztuje cała kuracja. I zniknęło książkowo, tak jak książkowe zostało podjęte leczenie.
Żadne zastrzyki, tylko ograniczenie psu ruchu do minimum, bo to jednak boli. Jeszcze z końcem zapalenia kości Nazgul zdawał egzamin PT w totalnym upale, ale dał radę co oznacza że lek był dobrze dobrany :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Zapalenie kości ( Panosteitis)

Nieprzeczytany postprzez Onka » 10 gru 2012, 21:23

Mój pies miał enostoze i nie wiem jak to jest z tymi zastrzykami ale kiedy zadzwoniłam bo weterynarza i bo jego przyjeżdzie zaproponował 3 zastrzyki i przepisał tabletki na tydzień i teraz się cieszę że się zgodziłam bo naprawdę pomogło. Wydaję mi się że zastrzyki są na tyle dobre bo działają natychmiastowo a mój psiak naprawdę cierpiał, męczyła go gorączka i okropny ból.
"PSY NIE SĄ NASZYM CAŁYM ŻYCIEM< ALE SPRAWIAJĄ, ŻE JEST ONO PEŁNIEJSZE"-Rogel Caras

Obrazek
http://schronisko.info.pl/
Obrazek
Onka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Edyta
Lokalizacja: polska
Dołączył(a): 15 gru 2011, 17:57

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post