Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Żebranie przy stole

Nieprzeczytany postprzez eagle » 22 kwi 2011, o 05:15

Mój Borys kiedyś dawno dawno temu był bardzo dobrze wychowanym psem który
nie żebrał przy stole. Teraz po 2 latach kiedy dostał pierwszy raz coś ze stołu jest mistrzem
dziadowania.
Metod jest kilka, śniadanie to głowa pod pachę i na kolan, staję między mną a tv.
Jedyna jego zaletą jest to że sam nie weźmie nic ze stołu.
A jak jest u Was ?
eagle
Losowy avatar

Re: Żebranie przy stole

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 22 kwi 2011, o 05:53

Mamy dokładnie identyczną sytuację przy obiedzie, sam nic nie weźmie, ale upraszać będzie (tak jak Twój głowa pod pachę lub na kolano) aż mu się proszenie znudzi (nic nie dostaje).
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 22 kwi 2011, o 06:22

Skąd my to znamy,łeb pod pachę ,zasłanianie tv :lol: a żebrac mój Bruno się nauczył w zeszłym roku,gdy w okresie letnim co weekend było grilowanie,a psa mi popsuli nasi goscie :evil: Pies doskonale wiedział co ma robić....chodził od ludka do ludka wokół stołu,moje prosby zeby nie podkarmiac psa przy stole na nic się zdały :evil: ale ze stołu sam jeszcze brac nie próbował ;)
egonek5
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 22 kwi 2011, o 06:25

dobrze że mój forum nie czyta bo by się zgorszył ;-) (tak jak to było na zlocie jak wlazł na mebel podpatrując innego psa :lol: ) jak już chce żebrać to przychodzi, usiądzie i się gałuje w to, co mamy w ręce albo na stole. Ale jak już za długo tak siedzi to trzeba odchipnotyzować psa i wywalić z kuchni bo człowiek się czuje jakby mu to jedzenie miało zaraz w gardle stanąć ;-) Czasem dostanie końcówkę jakiejś kanapki (bardzo lubi sos czosnkowy mojej roboty :lol:), albo jak go nie ma i słyszy że łyżeczka już drapie po denku pudełeczka po jogurcie to zrywa się i przybiega :-) Po za tym nigdy nie lubiłam skórek od chleba... jak już mam dość jedzenia to wołam prosiaka :lool:
Zlotowe żebranie :lool:
Obrazek
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez eagle » 22 kwi 2011, o 07:07

Aga i N napisał(a):dobrze że mój forum nie czyta bo by się zgorszył ;-) (tak jak to było na zlocie jak wlazł na mebel podpatrując innego psa :lol: ) jak już chce żebrać to przychodzi, usiądzie i się gałuje w to, co mamy w ręce albo na stole. Ale jak już za długo tak siedzi to trzeba odchipnotyzować psa i wywalić z kuchni bo człowiek się czuje jakby mu to jedzenie miało zaraz w gardle stanąć ;-) Czasem dostanie końcówkę jakiejś kanapki (bardzo lubi sos czosnkowy mojej roboty :lol:), albo jak go nie ma i słyszy że łyżeczka już drapie po denku pudełeczka po jogurcie to zrywa się i przybiega :-) Po za tym nigdy nie lubiłam skórek od chleba... jak już mam dość jedzenia to wołam prosiaka :lool:
Obrazek

Najgorsze jest to że mój nie może dostać grama białego pieczywa ponieważ przez dobę będzie się z niego lało :-)
Końcówkę kanapki z razowym pieczywem owszem :-)
eagle
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mamurda » 22 kwi 2011, o 07:12

U mnie to było i jest różnie. Ja nie karmię psa przy stole i tego nie lubię. Niestety mój mąż jest pod tym względem niereformowalny. Ma za miękkie serce :ireful Kiedy żyła Kaja ciągle z nim walczyłam o niedokramianie, bo robi psu krzywdę (miała nadwagę) . Fram jest niejadkiem , ale asystuje przy stole mężowi. Kiedy ja nie widzę to uchodzi mu na sucho, ale jak ja jestem to mam sposób na nich. Ciche warknięcie lub nie ma cię tu powoduje, że pies odchodzi , albo udaje ;) bo kładzie się na podłodze i odwraca głowę :-) Ja nie karmię to do mnie nie przychodzi. Ostatnio była taka sytuacja, że gwizdnął mojej wnuczcie torebkę i zabrał na bet. Jej "babciu mojaaa torebeckaaa tak mnie rozbawiło, że buchnęłam śmiechem. Skutek była taki, że za kilka dni Fram pozwolił sobie na zabranie ze stołu mojej kromki chleba. No bo jak się baba cieszy, to zrobię tak jeszcze raz, a niech ma ubaw, nie se porechota znowu.
Tym oto sposobem mój dobrze ułożony, nigdy nie kradnący pies zauważył czym można panią rozbawić. Wystarczy tylko coś gwizdnąć :oops: Niestety nie ze mną te numery. Warknięcie działa bardzo skutecznie. A tak, czasem warczę na mojego psa :lool:
mamurda
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Fram [*]
Imię: Barbara
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez niya » 22 kwi 2011, o 07:48

eagle napisał(a):
Aga i N napisał(a):dobrze że mój forum nie czyta bo by się zgorszył ;-) (tak jak to było na zlocie jak wlazł na mebel podpatrując innego psa :lol: ) jak już chce żebrać to przychodzi, usiądzie i się gałuje w to, co mamy w ręce albo na stole. Ale jak już za długo tak siedzi to trzeba odchipnotyzować psa i wywalić z kuchni bo człowiek się czuje jakby mu to jedzenie miało zaraz w gardle stanąć ;-) Czasem dostanie końcówkę jakiejś kanapki (bardzo lubi sos czosnkowy mojej roboty :lol:), albo jak go nie ma i słyszy że łyżeczka już drapie po denku pudełeczka po jogurcie to zrywa się i przybiega :-) Po za tym nigdy nie lubiłam skórek od chleba... jak już mam dość jedzenia to wołam prosiaka :lool:
Obrazek

Najgorsze jest to że mój nie może dostać grama białego pieczywa ponieważ przez dobę będzie się z niego lało :-)
Końcówkę kanapki z razowym pieczywem owszem :-)

Boskie zdjęcie :lol: matko ja bym nie umiała odmówić, dobrze, że moja nie reaguje jak ktoś je, tzn jeszcze nie wie że mozna coś uszczknąc dla siebie wpatrując się żałosnym wzrokiem zagłodzonego psa ;)
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 22 kwi 2011, o 08:23

My od początku byliśmy konsekwentni, co do żebrania -przy stole i tego nie ma. Natomiast stało się co innego. W okresie zimowym najcześciej kiedy kończyliśmy jeść nasz obiad, przy okazji odnoszenia talerzy dawaliśmy psu jeść, w zwiazku z tym kiedy tylko odłozymy widelce po skończonym posiłku.....już jest ...na równe nogi i się domaga.... :lool:
Ponadto asystuje mi zawsze podczas przygotowywania posiłków, a nuż coś spadnie...a spada czasami... :mrgreen: , dźwięk skrobania łyżeczką o denko jogurtu również powoduje mobilizację...
A zdarzyło się jej ukraść jakąś kiełbasę czekającą na upieczenie na grillu :twisted:
ewachw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 22 kwi 2011, o 08:34

Max nie zebrze, bo jedzenie go nie rusza poza porami posilkow - wtedy je chetnie to, co ma w misce. Raz tylko zazebral, jak jadlam pieroga z miesem - widocznie musialo cos w nim byc specjalnego.
Natomiast Sabina nadrabia za kilka psow. Jest mistrzynia we wpatrywaniu sie w reke prowadzaca jedzenie do pancinej buzi. Jest jak na meczu tenisowym :lol: A wszystko to na lezaco i powieki sa prawie zamkniete do momntu pierwszego skrobniecia ozaczajacego, ze zblizam sie do konca posilku. Wtedy Sabina wie, ze najprawdopodobniej dostanie cos do wylizania :D Sabina za to nie wchodzi do kuchni, jesli gotuje - sama tak ma, nie uczylam jej. To samo z zebraniem przy sofie, tez zawsze z pozycji podlogi,nigdy nie pcha sie na kanape jesli ja na niej jem, chociaz normalnie spi z glowa na moich kolanach. Sabina wie, gdzie jest jej miejsce w szeregu :-)
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Kilche » 22 kwi 2011, o 09:18

Dżaki po oddelegowaniu na miejsce w większości przypadków sobie odpuszcza, ale przy jakichś wybornych smakowitościach typu kiełbaska przyłazi co chwilę i wgapia się w nas tymi ślepiami :lool: Czasem coś dostaje, głównie od taty, ale baardzo rzadko.
Za to bez żadnych skrupułów kradnie żarcie ze stołu kiedy nas nie ma :ooops: Ale na dworze nie jemy często, także nie ma wielu okazji do zbrodni :)
Kilche
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje