Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Zgrzytanie ząbkami?

Nieprzeczytany postprzez Werka&Guinness » 16 mar 2013, o 19:33

Mój psiulo jest w fazie zmieniania ząbków, mlecznych pozostały mu kły i kilka trzonowców. Jednak zauważyłam, że od kiedy wyrosły mu potężne ostatnie (tak mi się zdaje że ostatnie) trzonowce, Guinness zaczął zgrzytać przy zamykaniu pyszczka po np. ziewaniu. Nie zauważyłam do tej pory problemów z żuciem. Jeśli delikatnie otworzy pyszczek by sobie np. sapnąć, to zgrzytania nie ma ale musi sobie jakby 'mlasnąć' by buzie zamknąć. Ciężko to opisać, przy zwieraniu szczęk jednym ruchem, przy samym końcu ponownie lekko je otwiera i wtedy dopiero zamyka pyszczek. Czy powinnam się martwić? Czy może jak już wyrosną wszystkie ząbki to się lepiej dopasują?
Pewnie otrzymam poradę by wybrać się do weta, ale każda taka wizyta kończy się wysokimi rachunkami, za wysokimi jak na mój budżet. Ostatnio zasypał sobie oczka piachem i mu powieki zapuchły, dwa dni trochę ropiały i przeszło samo... ale wizyta i leki wyniosły mnie niemal 150zl... leki sobie nadal leżą, otrzymałam receptę na przeciwzapalne, przeciwalergiczne i na kropelki, tak w razie czego... Oczywiście nie twierdzę, że jak muszę to też nie pójdę, tylko wolę nie bez wyraźnego powodu.
Werka&Guinness
Losowy avatar

Re: Zgrzytanie ząbkami?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 16 mar 2013, o 20:27

Dopiero po zakończeniu procesu wymiany uzębienia i zakończeniu procesu wzrostu psa, będzie mozna ocenić, czy zgryz jest prawidłowy.
Na razie spokojnie poczekaj :-)
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez basia79 » 16 mar 2013, o 20:40

też doradzam cierpliwość i czekajcie na wymianę uzębienia :)
basia79
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Werka&Guinness » 26 mar 2013, o 17:49

Zgrzytanie ustało sama nawet nie wiem kiedy (uff). Wczoraj Guinness stracił ostatniego mleczaka, myślę że mu szybko poszło bo ma raptem 5 miesięcy, za to bidula ma teraz tak zmasakrowane dziąsełka, że mi kręci nosem na twardą suchą karmę :lool:
Teraz przyjemniej się z nim bawi :yahoo: ma manię żucia, bez różnicy czy to noga stołu czy palce pani (oczywiście nie żuje by pokaleczyć, podejrzewam że mu przyjemnie masują się wtedy obolałe dziąsła), koniec bolesnych wgnieceń po szczenięcych igiełkach :ok:
Werka&Guinness
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 27 mar 2013, o 18:52

Karmę podawaj namoczoną w ciepłej wodzie, żeby zjadał swoja porcję bez problemu, bo szczeniak nie może niedojadać.
Warto masować dziąsła kostką lodu od czasu do czasu by ulżyć maluszkowi.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje