Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Zorion znaczy szczęście *Pierwsze urodziny!*

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 24 lip 2014, o 07:41

Jakie piękne wilczydło wyrosło z małej kluski! :serce: Sukcesów i szczęścia życzymy z moim Czarnidłem! :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Czandra » 24 lip 2014, o 14:17

Ada , jak udało ci sie nauczyć go tak grzecznie siedzieć w kojcu ?! Jestem pod wrażeniem. Chłopak jak malowany i gorąco wierzę ze jest idealny.
Czandra
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Awra -Traho
Imię: Andżelika

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 25 lip 2014, o 20:32

Idealny, jako idealny pies dla mnie :)
O Jego wyczynach jeszcze niedawno mogła bym się rozpisywać, miałam Go często ochotę przerobić na futrzany dywanik... A potem burza hormonów przeszła i psiak się wygrzecznił. On dla mnie zawsze będzie idealny, nawet gdy mamy problemy, które potrafi sprawiać każdy pies.

Muszę natomiast przyznać, że z Zorionem jest o tyle łatwo teraz, że On naprawdę się stara być grzecznym i rozumieć o co mi chodzi. Jest baaardzo skupiony na kontakcie z człowiekiem co wiele ułatwia takiemu nowicjuszowi jak ja.
Tak jak z tym siedzeniem w kennelu, owszem, pracowaliśmy nad miłymi skojarzeniami od maleńkości Zoriona, ale nie musiałam jakoś strasznie się wysilać z uczeniem Go grzecznego zostawania. Jak juz załapał, że po komendzie 'do budy' ma tam zostać do odwołania zaczął tak robić. Potem tylko wzmacniałam to tak, że 'fajne rzeczy' przychodziły gdy grzecznie siedział w kennelu i po grzecznym siedzeniu był przywoływaćny i następowały kolejne przyjemności. Teraz przed Jego kennelem mogą szaleńczo bawić się inne psy, być rzucane jedzenie, mogę iść do sąsiedniego budynku zrobić herbatę a Klusek dalej na miejscu.
Być może pomogło tez, ze duży nacisk kładłam na relaks w zróżnicowanych miejscach od szczeniaka. Tak, że Zorion drzemał, gdy obok psy ćwiczyły IPO, albo po rynku chodziły całe wycieczki. Więc przejścia praca-relaks mamy solidnie wypracowane. Choć nie jestem pewna ile w tym jest mojej pracy a ile Zorionowej stabilności.
Blog o życiu i pracy z owczarkiem:
http://yaronwpracy.blogspot.com/
Thrima
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zorion, Yaron
Imię: Ada
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 25 lip 2014, o 21:19

Ada, to już rok? :przerażenie: Przecież tak niedawno przygotowywaliśmy się razem z Tobą na kupno psa. Rzadko bywam na forum, jak przeczytałam tytuł Waszego wątku to mnie zatkało a jak obejrzałam fotki Zoriona to przeżyłam kolejny szok.
Wychowałaś wspaniałego psa, gratuluję! Ale można było się tego spodziewać, wiedziałaś czego chcesz i byłaś wzorowo przygotowana na przybycie szczeniaczka :-) Wszystko przemyślane i zaplanowane ;-)
Życzę kawalerowi dużo zdrowia :toast:
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Pochwały: 16

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 25 lip 2014, o 21:36

Dziękujemy za wszystkie życzenia :D

Sama jestem w szoku. Z jednej strony nie pamiętam za bardzo jak to było bez Zoriona, jakby był od zawsze. Z drugiej - jeszcze niedawno był małym Kluseczkiem przewracającym się o własne łapki.
Thrima
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 28 lip 2014, o 14:18

Wczorajsze gryzienie z rozproszeniami :lool:
Obrazek
Thrima
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 21 sie 2014, o 13:29

Ostatnio odwiedzili nas znajomi z synkiem i Zorion odnalazł się w roli niańki :)
Obrazek

Zabraliśmy gości na rynek gdzie Klusek za dobre sprawowanie pomógł w konsumpcji loda śmietankowego.
Obrazek

A na koniec relaks na kanapie z pokątnie skradzionym butem :)
Obrazek

Zorion uwielbia wykradać gościom różne fanty - wyciągnąć z torebki portfel, skarpetkę z walizki lub zaopiekować się pozostawionym w korytarzu obuwiem. Zabiera taką zdobycz na kanapę i dokładnie ogląda, a potem triumfalnie przynosi do mnie i składa na kolanach domagając się aprobaty i nagrody :)
Thrima
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 21 sie 2014, o 15:10

Obrazek

Absolutnie, obłędnie cudowny :zakochany: :zakochany: :serce:
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Re: Zorion znaczy szczęście *Goście, goście*

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 21 sie 2014, o 15:57

mmmmmmm, ale pycha lody!
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Re: Zorion znaczy szczęście *Goście, goście*

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 11 lis 2014, o 15:14

Przypominamy się z Zorionem. Zyjemy i mamy się dobrze.
Ponieważ trenowanie tropienia nie było dla Zoriona wystarczające szukałam dodatkowego zajęcia do wypełnienia czasu pomiędzy treningami. Próbowaliśmy sztuczek ale jakoś nie mam do tego serca i nie sprawiało to nam frajdy. Były podejścia do obrony ale potrzebowaliśmy czegoś co dla odmiany możemy ćwiczyć samodzielnie, bez pozoranta. No i padło na OBI.
Po OBIwakacjach wsiąkliśmy w temat i niedawno byliśmy ćwiczyć na seminarium z Karin Fisher. Klusek był kochanym pracusiem i dawał z siebie wszystko. Oczywiście zadbał też o niespodzianki.
Obrazek

Karin zapytała nas z czym są największe problemy i nad czym chcemy popracować. Naszą główną bolączką było nagradzanie zabawkami. Opowiadałam Karin, jak to Zorion wykazuje umiarkowane zainteresowanie zabawą gdziekolwiek poza domem. Gdy Karin poprosiła o demonstrację wyciągnęłam piłeczkę a Zorion rzucił się na nią jakby Jego życie od tego zależało... I szarpał, szarpał...
Cóż, przeszliśmy do następnego problemu jakim jest napieranie na nogę podczas chodzenia przy nodze. Przy demonstracji Klusek, a jakże, pokazał piękne chodzenie bez śladu napierania. Już widziałam to ironiczne spojrzenie Karin. Normalnie pies bez problemów.

Obrazek

Obrazek

Osobiście byłam bardzo zadowolona z seminarium. Karin ma bardzo indywidualne podejście do konkretnej osoby oraz psa, i zawsze szuka najbardziej optymalnych dla danego duetu rozwiązań. Pracowało się nam bardzo przyjemnie a weekend minął zdecydowanie za szybko.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ponieważ nie było zbyt ciepło a Zorionowy kennel wyglądał przytulnie, Klusek doczekał się nawet miziających gości spragnionych ciepła i przytulania.

Obrazek

Gdybyście kiedykolwiek mieli okazję wziąć udział w treningu z Karin, to my serdecznie polecamy!

PS. Zdjęcia mamy dzięki uprzejmości Patrycji Kowalczyk (Dziękujemy!), a wszystkie można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 502&type=1
Thrima
Owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje