Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Hodowla Scrato z Nysy i hodowla In the Moonlight

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 28 paź 2013, o 20:54

Ale zarejestrowanej przed 2012 r.? Ja niestety nic o żadnej takiej nie słyszałam...

A tak dla zrozumienia mojej osoby i mojego poglądu na życie, to każdy Hodowca który mnie zna, zna moją opinię, że ja to jestem ostatnia do rozmnażania zwierząt... ;-). Psy żyją krótko, zbyt krótko... co to jest te 10-12 lat??? Człowiek się przyzwyczai, pokocha całym swoim sercem i...??? A takiej relacji jak człowiek-pies, to na darmo szukać człowiek-człowiek. :-(( Ja to bym nie mogła patrzeć, na narodziny szczyli, oddanie ich, na odejście ich rodziców... Mam mojego Nazgula, ale na myśl że za 10 lat go już nie będzie, to mam ochotę podejść do niego i nie opuścić już ani na sekundę. A tu trzeba do pracy iść... eee... chyba czas z forum zniknąć, by spędzać z nim więcej czasu. Czas tak szybko mija!!!
To idę. Pa pa!
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM, Lila
Imię: Aga
Pochwały: 43

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 28 paź 2013, o 21:02

Aga i N napisał(a): Raz nawet usłyszałam cenę 2500zł za OND... :przerażenie: gdzie OND w ZKwP po krótkowłosych a nawet i psach pracujących, śmiało można kupić za 1xxx...

Oj chyba nie.Znajomi szukali psa TYLKO w ZK w hodowlach,które im podsunęłam do rozważenia.Tam gdzie był DON po ON był już zarezerwowany i kilka stów droższy od ON.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 28 paź 2013, o 21:13

A ja ostatnio z ciekawości będąc w Muszynie odwiedziłam hodowlę DONów (nie slyszalam nic o niej, ale był wielki szyld). Właścicielka na powitanie powiedziala,ze suka nie powinna ugryzc... jak sie zapytałam o wyszkolenie, to stwierdzila ze nic mi do tego, bo szczeniaka sobie moge szkolic jak chce, a z reszta jej suka umie chodzić na smyczy. A jak zapytalam o cene szczeniaka....3500zl po suce bez osiągnięc jakichkolwiek!
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 28 paź 2013, o 22:17

Eh...

Może z cenami za kłaki, to w inny topick wejdzmy.
Może ktoś utworzy stosowny temat.
Tak jak ja chciałam klaka, tak dzisiaj wiem że było to moje "widzimisię" i nie ma to nic wspólnego z... Uzytkowoscia :D o którą tak z Toba Joan uparcie się sprzeczam na forum :D. Tona piachu w domu na jesień zimę i wiosnę!!!! Mnóstwo długich klakow na legginsach!!! Że nie wspomnę o uwazaniu na psia kite żeby samemu nie nadeopnac i nikt inny nie nadepnal na ten wachlarz... Jak czekalam z N na opuszczenie zwodzonego mostu i był tłum - musiałam stać za psem i ochraniac jego kite sobą jak siedział... Bez komentarza :D.
Eh... Ja to bym tak chciała, zamiast widywać czempiony jakiejkolwiek organizacji na ulicach - puste schroniska :(. Tak, wiem że jestem "inna"...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Joan » 28 paź 2013, o 22:56

Aga i N napisał(a):(...)
Co do rocznego psa - z 12 miesięcznym i 3 tygodniowym Nazgulem zdawałam państwowy egzamin PT - zdany celująco - pierwsze miejsce,

Jeśli Ty uważasz, że PT dla owczarka to osiągnięcie, to nic dziwnego, że się nie dogadałyśmy...
Aga i N napisał(a):Powiem Ci tak szczerze, że trochę tracisz na tym że nie bywasz na zlotach. Ludzie poznaliby Cię na żywo i może nie byłoby takich dyskusji jakie są... A tak... nikt Cię nie zna.... wiesz... w necie wiele można wypisać.(...)

Aaaa... zloty... Też żałuję. Ale nie jest tak, że nikt mnie nie zna. Nawet ostatnio byłam widziana w Sieradzu. ;-) :roftl:
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 28 paź 2013, o 23:32

Gdyby inne związki nie hodowały z powodzeniem kudłaczy, to kochane FCI pewnie nigdy by ich nie uznało. Psy Joan podobają mi się dużo bardziej niż wiele innych od ZKwP i nie tylko dlatego, że na sam widok czarnych kudłaczy zapiera mi dech. Każdy z jej psów może się poruszać jak mu anatomia pozwala, czego o wielu psach z "jedynego słusznego związku" niestety powiedzieć się nie da. :on:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 42

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 29 paź 2013, o 09:22

Wadera - tego niestety nie wie nikt, na jakiej podstawie FCI uznało kłaki. Ale jeśli udało się kłaki przeforsować, to ludzie powinni wziąć się w garść i negować na wystawach wszelakie "pokraki" jeśli tak nazwać psa który zarzuca zadem po ziemi.
Jeśli chodzi o owczarki niemieckie - to aparat ruchu to jedno, a wzrost i waga wg wzorca FCI to drugie bardzo ważne - "Stephanitzowe" założenie we wzorcu rasy...

Joan - przekręciłaś sens mojej wypowiedzi. I tyle mam do dodania.

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez edyciak » 29 paź 2013, o 10:17

Agnieszka , diabli mnie borą jak czytam , że ZK to najlepszy związek . Wiem , że mając psa z ZK można go wystawiać na światówkach i brac udział w zawodach itp. Ale do tego trzeba jeszcze mieć dużo kasy , gdzie zwykłego Kowalskiego nie stać na to . Więc dla mnie przy wyborze psa , liczy się charakter psów , warunki w jakich są w hodowli , czy mają szkolenie , ale coś więcej niż TP , zarówno ojciec jak i matka . A czy wszystkie w ZK , suki spełniają te warunki ? Jeśli ktoś jest miłośnikiem owczarków i dla niego to jest pasja , to niezależnie od związku w jakim jest dba o psy i zależy mu , żeby szczenięta z jego hodowli były jak najlepsze .
Nie mam , psa z ZK a z hodowcą mam stały kontakt , przynajmniej raz w miesiącu a czasem i częściej .Mogę w każdej sytuacji liczyć na pomoc . Czy wszyscy hodowcy z ZK mają taki kontakt z nabywcami , a może urywa się kontakt , wraz zakupem szczeniaka ... Oczywiście , są też wspaniali hodowcy po jednej i po drugiej stronie . Więc nie możemy oceniać hodowli tylko po tym , gdzie do jakiej partii należy z góry zakładać , że jak nie ZK to do d..y .
edyciak
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Edoras Zwinger
Imię: Edyta

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 29 paź 2013, o 11:34

Aga - jak nie wiadomo o co chodzi, na ogól chodzi o pieniądze ;) A kłaki to kasa niemała patrząc na to jak stały się popularne.
Większy wzrost nie robi psu takiej krzywdy jak krzywa linia grzbietu - moim zdaniem oczywiście.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 42

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 29 paź 2013, o 13:29

Co ja mam Wam napisać... żeby to było na poziomie tego forum...

Róbta sobie co chceta. Ja z mojej strony napisze tyle, że ani nie spotkacie mnie na ringu ZKwP kibicującej przekatowanym ON, ani na ringu kibicując psom innej Org.
Za to nie widze problemu w tym, aby z jednym i drugim przedstawicielem zmierzyć się w jakiejś dyscyplinie sportowej. Dogtrekking, OBI, BikeJoring.

Miłego dnia.

Aga i N
Owczarkowa wyga

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje