Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Hodowla Scrato z Nysy i hodowla In the Moonlight

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 30 paź 2013, o 07:57

Proszę o wybaczenie zatem za to, że interesują mnie tylko Hodowle nastawione na uzytkową prace z psem pracującym, jakim jest Owczarek Niemiecki.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM, Lila
Imię: Aga
Pochwały: 43

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 30 paź 2013, o 08:00

Aga i N napisał(a):Proszę o wybaczenie zatem za to, że interesują mnie tylko Hodowle nastawione na uzytkową prace z psem pracującym, jakim jest Owczarek Niemiecki.

No i chwała Ci za to :ok: :ok: :ok: .

Ale próżno ich szukać w liniach eksterierowych :-( . A one właśnie stanowią jakieś 95% populacji owczarków niemieckich w Polsce.

Nikt mnie natomiast nie przekona, że zbyt głębokie kątowania, gigantyczne rozmiary czy też długa sierść pozostają bez wpływu na użytkowość owczarka niemieckiego, taką prawdziwą użytkowość. Nikt, bo mam wiele przykładów na to, że mają istotny wpływ.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez dorplant » 30 paź 2013, o 08:46

MarzenaG napisał(a):
Aga i N napisał(a):Proszę o wybaczenie zatem za to, że interesują mnie tylko Hodowle nastawione na uzytkową prace z psem pracującym, jakim jest Owczarek Niemiecki.

No i chwała Ci za to :ok: :ok: :ok: .

Ale próżno ich szukać w liniach eksterierowych :-( . A one właśnie stanowią jakieś 95% populacji owczarków niemieckich w Polsce.

Nikt mnie natomiast nie przekona, że zbyt głębokie kątowania, gigantyczne rozmiary czy też długa sierść pozostają bez wpływu na użytkowość owczarka niemieckiego, taką prawdziwą użytkowość. Nikt, bo mam wiele przykładów na to, że mają istotny wpływ.

Ludzie się dzielą na tych którzy chcą mieć prawdziwego owczarka i na tych którzy chcą mieć substytut.
Ci pierwsi szukają dobrych Hodowli, nie kupują na łapu capu( jest XXI wiek i przepływ informacji ogromny, można znaleźć ) , wybierają i mają prawdziwe owczary.
Ci drudzy oszukuja sami siebie kupując substytuty wygladające jak owczarek albo i nie, i mają to co chcieli...owczarkopodobne coś .
Prawdę powiedziawszy żal mi tych ludzi bo nawet nie wiedzą ile tracą.
Myślę że natury ludzkiej się nie zmieni, więc róbmy swoje i tyle...
dorplant
Szkoleniowiec
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sauron i Tigra
Imię: Dorota
Pochwały: 4

Re: Związki a związki, wzorzec ON, inne rasy, etc - luźna dy

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 6 maja 2015, o 23:24

Na stronie hodowli Scrato jest nowy pies o umaszczeniu wilka-jedyny taki. Nazywa się Yankee Boy vom schwarzen Panther. Czy ktoś ma jakieś informację skąd się wziął,jacy przodkowie?
http://www.scrato.nysa.pl/psys.html
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 7 maja 2015, o 13:00

14ruda napisał(a):Na stronie hodowli Scrato jest nowy pies o umaszczeniu wilka-jedyny taki. Nazywa się Yankee Boy vom schwarzen Panther. Czy ktoś ma jakieś informację skąd się wziął,jacy przodkowie?
http://www.scrato.nysa.pl/psys.html

Wilk to chyba ma inne umaszczenie :scratch
Szpak
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 7 maja 2015, o 16:30

No mało 'wilcze' to umaszczenie, ale jest piękny! Pochodzi z hodowli vom schwarzen Panther. Więcej o nim nie wiem.
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez poziomka » 7 maja 2015, o 18:09

na stronie tej hodowli http://www.vomschwarzenpanther.de/willkommen.htm w zakładce "Wolfsfarbe" jest opisany miot, z którego pochodzi ten pies, ja niestety po niemiecku nic nie rozumiem ale może ktoś doczyta coś o jego przodkach
poziomka
Losowy avatar
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cala
Imię: Emilia
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 9 maja 2015, o 07:11

Jak dla mnie ten pies to potomek hybrydy owczarkowo - wilczej. Mało jest o charakterze (typowy owczarek, typowy wilk czy też wykazuje cechy i owczarka i wilka). Opis skupia się puli genowej (umaszczenie).
Szpak
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 9 maja 2015, o 13:51

Ten pies nie jest potomkiem hybrydy. Bazą była suka, która dawała szare szczeniaki. Celem tego kogoś jest wyhodowanie owczarka staroniemieckiego wyglądającego jak wilk (oprócz koloru sierści mniejsze uszy, mniej okrągłe i jaśniejsze oczy), na bazie owczarków niemieckich (staroniemieckich).

Jak dla mnie taki czyjś kaprys, dla spełnienia własnych upodobań estetycznych.
Ps.
Dla mnie to nie jest ładny pies, znaczy nie podoba mi się jako owczarek.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje