Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

chcę kupić owczarka

Nieprzeczytany postprzez szafa36 » 06 kwi 2015, 18:30

Witam,chce kupic owczarka niemieckiego długowłosego.Co jest ważne przy wyborze hodowli,jak sprawdzić czy jest godna zaufania? Gdzie mogę sprawdzic wiarygodność hodowcy?pozdr.Małgosia
szafa36
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: małgorzata
Wiek: 45
Lokalizacja: bydgoszcz
Dołączył(a): 06 kwi 2015, 18:21

Re: chcę kupić owczarka

Nieprzeczytany postprzez matinee » 06 kwi 2015, 18:44

Sprawdzić, czy jest zarejestrowana (najlepiej w ZKwP). Poszukać strony internetowej hodowli i bardzo dokładnie przeglądnąć, jeśli jest. Patrzeć nie tylko na wygląd psów, lecz także na poziom ich wyszkolenia i osiągnięcia. Sprawdzić rodowody rodziców oraz informacje o wynikach ich badań (głównie na dysplazję stawów biodrowych oraz łokciowych, czyli HD i ED). Poszukać osób, które mają z tej hodowli psa i zapytać o ocenę. Zadzwonić do hodowcy i popytać: o to, jakie cele mu przyświecają, ile ma suk hodowlanych (im mniej tym lepiej), kto może wystawić mu referencje (najlepiej właściciele psów zakupionych w tej hodowli, poprosić o kontakty). Jeśli wszystko będzie wyglądało dobrze, umówić się na wizytę w hodowli i zobaczyć matkę, szczenięta, ewentualnie inne hodowane psy oraz warunki, w jakich psy są odchowywane. Jeśli cokolwiek Cię zaniepokoi, hodowca będzie lakoniczny w odpowiedziach lub niechętny wizycie, zrezygnować.
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
matinee
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 74
Dołączył(a): 08 sty 2012, 16:46

Re: chcę kupić owczarka

Nieprzeczytany postprzez mewa66 » 12 kwi 2015, 20:57

Polecam hodowlę Remo z Leszna.
mewa66
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Poldek
Imię: Ewa
Wiek: 50
Lokalizacja: Małopolskie
Pochwały: 1
Dołączył(a): 27 sie 2014, 17:24

Re: chcę kupić owczarka

Nieprzeczytany postprzez kojjjak » 13 maja 2015, 09:56

Matinee ale tego wszystkiego nie da rady przecież sprawdzić. Sama szukam jakieś hodowli z kuj-pom ale to graniczy z cudem już. Jak już znalazłam okazuje się że kolejne szczeniaki będą za ok pół roku. Do klientów nie chciano dac kontaktu.
Znalazłam jednego pewnego w wielkopolsce, no ale weterynarz zabronił już jej rodzić, a wiadomo dla właściela ta suczka to jego miłość.
prywatny detektyw katowice tanietrofea.pl puchary statuetki | runroll.pl elektryczna deskorolka
kojjjak
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Patryk
Wiek: 35
Lokalizacja: Poznan
Dołączył(a): 11 maja 2015, 16:12

Re: chcę kupić owczarka

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 13 maja 2015, 10:11

Jak człowiek ma chęci i się uprze to wszystko jest możliwe :-PCzasem warto poszukać gdzieś dalej i dłużej ;-)Ja po mojego przyszłego szczeniaka pojadę aż do Krakowa mimo że są hodowle bliżej :D


ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 23
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 4
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: chcę kupić owczarka

Nieprzeczytany postprzez anita » 13 maja 2015, 14:32

kojjjak napisał(a):(...) tego wszystkiego nie da rady przecież sprawdzić.(...) Do klientów nie chciano dac kontaktu.


hm to chyba zle szukasz...
sama osobiscie nie spotkalam sie z tym zeby nie chciano dac namiarow na innych wlascicieli, sama mialam swego czasu "jazde" na setera, zadzwonilam do hodowli najblizszej ( wtedy tez myslalam ze latwiej jest kupic z okolic swojego wojewodztwa) i poprosilam o kontakt do kogos ktos mieszka zupełnie blisko mnie, pani powiedziala ze ktos kupil 50km od nas, zadzwoni tylko i zapyta czy moze dac nam telefon, po ktorkiej chwili oddzwonila z telefonem do nabywcy, nastepnego dnia pojechalismy do niego do domu zobaczyc psa!! nie bylo z tym zadnego klopotu
juz wiedzialam ze pies sam w sobie swietny, ale wiem ze nie dla mnie

tak samo do mnie jakby ktos chcial tel zapytac czy zobaczyc Gnoma to nie ma problemu,

mysle ze jak hodowca ma sie czym pochwalic, to i nabywca bedzie zadowolony, w obecnych czasach porozmawianie kilka min przez tel czy wymiana maili nie sa problemem, nie wierze ze z calego miotu czy kilku miotow nie znajdzie sie jedna osoba, ktora nie opowiedzialaby o swoim psie, tym bardziej ze psiarze zwykle lubia sie "chwalic" swoimi futrzakami

takze, szukaj dalej, powodzenia!
anita
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Wiek: 31
Lokalizacja: pod lasem
Pochwały: 2
Dołączył(a): 31 lip 2012, 17:48

Re: chcę kupić owczarka

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 13 maja 2015, 19:52

Bardzo dlugo szukałam pieska dla siebie. Trwało to prawie rok, ostatecznie kupiłam w hodowli zarejestrowanej w KHRON i nie żałuję ani jednego kilometra przejechanego do hodowcy. Mam zdrowego pieska z cudownym charakterem, najwspanialszego psiego towarzysza i przyjaciela.
Dlatego warto szukać, aż trafi się do hodowli, w ktorej wszystko nam pasuje.
Ostatnio edytowano 15 maja 2015, 15:59 przez mój pies, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 17
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: chcę kupić owczarka

Nieprzeczytany postprzez Asiek1622 » 14 maja 2015, 21:37

kojjjak napisał(a):Do klientów nie chciano dac kontaktu.

Szczerze mówiąc dla mnie to dziwne . Hodowca raczej się chwali swoimi podopiecznymi w nowych domach , a przecież to nie problem zapytać właścicieli czy może dać kontakt . Oczywiście nie każdy się zgodzi ale tak kategorycznie odmówić ...
To by mnie już trochę zastanowiło ;-)
Obrazek
Masz fb? Wpadnij do Giffa :)
https://www.facebook.com/piesijegoczterylapy
Asiek1622
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Giff
Imię: Asia
Wiek: 23
Lokalizacja: Bielefeld
Pochwały: 4
Dołączył(a): 14 maja 2015, 16:51

Re: chcę kupić owczarka

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 15 maja 2015, 09:12

Jak szukałam psa,to obdzwoniłam pół Polski, wydałam majątek na telefony i może w trzech przypadkach na ogromną ilość zbyto mnie.
Praktycznie wszyscy, do których dzwoniłam zapraszali do hodowli,żeby obejrzeć warunki, jakie mają psy, bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadali na szereg pytań, kilka razy zdarzyło się,że gdy mówiłam,że będę jechać z Gdańska,to zaoferowano nieodpłatnie nocleg.
Fakt, wtedy byłam mocno głupsza w owczarkowej i psiej kwestii w ogóle, teraz zadała bym więcej i bardziej dociekliwych pytań.
Wytypowałam sobie trzy hodowle, które miałam zamiar odwiedzić,ale los zrządził,że wzięłam psa od rolnika, za wór karmy.
Ogólnie dobrze trafiłam,bo psy były zadbane i zdrowe i tak też jest z moim psem.
Czasem sobie markocę w duchu,że nie wzięłam użytka, tak, jak miałam w planach,ale to tylko w kwestiach szkoleniowych ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: chcę kupić owczarka

Nieprzeczytany postprzez anita » 15 maja 2015, 13:20

vega_bw napisał(a):Czasem sobie markocę w duchu,że nie wzięłam użytka, tak, jak miałam w planach,ale to tylko w kwestiach szkoleniowych ;)


jeszcze mozesz, nic nie stoi na przeszkodzie zeby wziac kolege /kolezanke dla Falka :lool:
tyle teraz dobrych miotów w kraju :lool:
anita
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Wiek: 31
Lokalizacja: pod lasem
Pochwały: 2
Dołączył(a): 31 lip 2012, 17:48

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post