Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: Czy wasze psy lubią jeździć samochodem?

Nieprzeczytany postprzez fifi » 05 lis 2012, 19:06

Mój psiak uwielbia jazdę autem ale ma to chyba po mnie:) Od początku mnóstwo czasu spędzał a aucie i nigdy nie było problemów
fifi
Losowy avatar
Zbanowany forumowicz
Owczarek niemiecki: pysio
Imię: aneta
Wiek: 52
Lokalizacja: bydgoszcz
Dołączył(a): 05 lis 2012, 11:01

Re: Czy wasze psy lubią jeździć samochodem?

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 05 gru 2012, 00:19

Aicha na hasło "gdzie jest autko, szukaj"-szuka auta na parkingu,obwąchuje klamki i przy naszym merda ogonem i czeka żeby wsiąść.Dla niej zawsze jazda autem to wypad na działkę,do rodziców,nad morze ,więc zawsze się cieszy.W aucie siedzi grzecznie albo śpi jak jedziemy nad morze.Nigdy nie miała problemów z chorobą lokomocyjną. :-)
http://schronisko.avx.pl/
14ruda
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: Aicha
Imię: Joanna
Wiek: 30
Lokalizacja: Zielona Góra
Dołączył(a): 01 cze 2012, 20:57

Re: Czy wasze psy lubią jeździć samochodem?

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 05 gru 2012, 08:30

Przynajmniej na razie Czarecki auta się boi, żeby nie powiedzieć, że go nienawidzi. Trudno mu się jednak dziwić, skoro praktycznie wszystkie podróże samochodem wiążą się dla niego z traumatycznymi przeżyciami jakimi dla każdego psa jest przeniesienie w obce otoczenie i do obcych ludzi. Mam nadzieję, że w stosunkowo krótkim czasie uda się ten stereotyp w psim myśleniu przełamać (mam nadzieję, że już niedługo będziemy jeździć do psiego przedszkola, a kontakt z innymi szczeniakami powinien mu się raczej przyjemnie kojarzyć.)
"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy"
reinevan
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Czarek
Imię: Tomek
Wiek: 36
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 7
Dołączył(a): 23 lis 2012, 08:24

Re: Czy wasze psy lubią jeździć samochodem?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 05 gru 2012, 08:41

Tak, najważniesze by jazda samochodem kojarzyła się z miłym rezultatem. Wtedy polubi jazdę.
Oczywiście warto od początku uczyć, że wchodzenie i wychodzenie z auta następuje dopiero po komendzie. Może to być zwykłe zaproszenie "proszę" lub "hop", to co Ty ustalisz jako sygnał, że można wejść lub wyjść.
Najważniejsze jest wychodzenie. Nie może być tak, że otwierasz auto, a pies wyskakuje. Może w ten sposób wyskoczyć prosto pod koła innego auta, czy roweru. Wychodzenie tylko na komendę i czekanie koło auta aż będziesz gotowy pójść.
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Moderator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 19:51

Re: Czy wasze psy lubią jeździć samochodem?

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 05 gru 2012, 20:08

Lena wskakuje do bagażnika jak tylko go otwieram :lool:co bym przypadkiem jej nie zapomniała zabrać. Myślę, że lubi jazdę samochodem, bo kojarzy jej się z czymś fajnym. Odkąd jeździmy codziennie z Synkiem na spacery, to reaguje już jak tylko biorę do ręki fotelik samochodowy.. ;-)
ewachw
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Wiek: 38
Lokalizacja: Włoszakowice k/ Leszna
Pochwały: 5
Dołączył(a): 13 lut 2011, 08:12

Re: Czy wasze psy lubią jeździć samochodem?

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 06 gru 2012, 12:09

Jazda autkiem to zdecydowanie najprzyjemniejsza rzecz w życiu Nory ;D Niestety teraz jak słyszy włączony silnik, to jest przekonana , że gdzieś ją zabieramy i musimy się nieźle nakombinować, żeby nam nie wskoczył ukradkiem
Czasem jak nie możemy jej znaleźć, to wiadomo ,że siedzi przed samochodem. Wtedy otwieramy jej drzwi i potrafi tam spędzić długie godziny odpoczynku.
ObrazekObrazekmoja-nora-d-t2947.html <= nasza mała galeryjka :P
Tanorja
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nora
Imię: Natalia
Wiek: 17
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Dołączył(a): 05 lip 2012, 19:42

Re: Czy wasze psy lubią jeździć samochodem?

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 06 gru 2012, 12:20

Jak już pisałam wcześniej dla Falko jazda samochodem to samo zło. W dalszym ciągu główkujemy dlaczego.
Nasze autka zna i potrafi bezbłędnie wskazać je na parkingu, ale już zapakowanie psa do środka, to wyższa szkoła jazdy :D
Jak chłopak ma wybór, to wieje tylko się kurzy, postawiony przed faktem-niechętnie wskakuje do środka.
Sama jazda samochodem już nie jest taka straszna, siedzi sobie w bagażniku i ogląda świat za oknem.
Czasem pakujemy go do środka tak tylko,żeby sobie posiedział i o dziwo, nie ma uciekania.
Czy ktoś mądry podpowie mi dlaczego tak się dzieje ?
Nadmienię,że z chorobą lokomocyjną sobie poradziliśmy i już nie ma mdlenia i zwracania, a zachęcanie smaczkami skutkuje pluciem,albo odwracaniem głowy.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia.
vega_bw
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Falko
Imię: Beata
Wiek: 35
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 08:06

Re: Czy wasze psy lubią jeździć samochodem?

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 06 gru 2012, 20:49

Ja specjalnie zakupiłam kombi, żeby psy wozić :lool:Niestety bagażniczek okazał się zbyt mały na 3 bestyje i jeżdzą dwójkami. Wiosną chyba będę musiała kupić bus :ooops:
Moje sucze na szczęście nie pchają się na kanapy w aucie, ale wystarczy otworzyć im bagażnik ... Auto podzieliłam na dwie części: ludzką i psią. Niestety zeżarły pasy, którymi je przpinałam - zamiast pasów będą łańcuszki :roftl:

Moje psy "uczyły się" korzystania z bagażnika. Najpier je tam "wrzucałam". Często robiłam postój, otwierałam bagażnik i siadałam obok nich, gadałam, głaskałam, przekupiałam. Teraz jak biorę szelki do ręki, siadają grzecznie i czekają. Największy problemem jest gdy biorę jedną parę szelek ... żal mi na nie patrzeć ... gotowe do wyjazdu wszystkie ... jedzie jedna :-(
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Obrazek
ObrazekObrazek
Szpak
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Lokalizacja: PL
Pochwały: 5
Dołączył(a): 20 lip 2012, 07:35

Re: Czy wasze psy lubią jeździć samochodem?

Nieprzeczytany postprzez xkasia » 14 gru 2012, 14:22

Moja sunia też kocha jeździć autem :on:
Obrazek
xkasia
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: Xara
Imię: Kasia
Wiek: 17
Lokalizacja: Wrocław
Dołączył(a): 25 lis 2012, 12:55

Re: Czy wasze psy lubią jeździć samochodem?

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 14 gru 2012, 16:10

Po ostatniej dłuuugiej podróży nad może moje psy prawie na każdym spacerze lecą pod samochód i siadają grzecznie po bagażnikiem z nadzieją (umiera ostatnia :lool:), że gdzieś pojedziemy.
Karoll
Avatar użytkownika
Moderator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 31
Lokalizacja: Dorohucza k/Lublina
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 20:01

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post