Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

jak oduczyć psa wskakiwania na meble kuchenne...

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 19 gru 2011, 20:39

Xandor ostatnio wpadł na genialny pomysł porywania wszystkiego z blatów kuchennych. dziś wyciągałam mu z gardła masło ! Nie wiem jak go tego oduczyć bo już nie mam pomysłów :< help !
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 24
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: jak oduczyć psa wskakiwania na meble kuchenne...

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 19 gru 2011, 21:45

Po prostu chować wszystko, nie dawać mu okazji do takich psot. Z psami jest tak, że jak raz coś im się uda to próbują nadal. Ja miałam kiedyś ON-kę, której przypadkiem udało się otworzyć lodówkę - nie było innego wyjścia jak założyć klamrę, która jej to uniemożliwiała. Drzwi lodówki były niemiłosiernie podrapane ale zawartości przestało ubywać.
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Lokalizacja: Krakow
Pochwały: 7
Dołączył(a): 04 gru 2011, 20:36

Re: jak oduczyć psa wskakiwania na meble kuchenne...

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 19 gru 2011, 21:48

jutro mam nadzieje tata zrobi jakaś bramkę do kuchni czy coś bo się strasznie wkurzam jak robię kanapki odwracam się po coś a szynki już nie ma :evil:
najgorsze jest to ze kuchnia jest połączona bezpośrednio z salonem i przedpokojem osobnymi łukami więc trza zabarykadować z jednej a z drugiej jakieś drzwiczki..
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 24
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: jak oduczyć psa wskakiwania na meble kuchenne...

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 19 gru 2011, 22:03

A nie łatwiej po prostu jakoś zniechęcić Księcia Xandorka ze skakania po blatach..? Mam na myśli chociaż odtrącanie go za każdym razem. Powinien za którymś razem załapać, tylko trzeba to zrobić tak, żeby nie myślał, że to taka nowa zabawa ;). Tylko wytrwale, bo to taki wiek, że będzie próbował, na ile mu się pozwoli. Wiadomo gra się na tyle, na ile przeciwnik pozwala :lol:
Tak myślę, że lepiej za szyczylaka tego nauczyć, bo przepychanka w kuchni z ponad 30kg psiakiem, jak chce się sobie zrobić jedzenie, to chyba nic przyjemnego :roll:
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Wiek: 23
Pochwały: 7
Dołączył(a): 09 kwi 2011, 14:29

Re: jak oduczyć psa wskakiwania na meble kuchenne...

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 19 gru 2011, 22:08

ano on już jest sprytniejszy ! bo tyle razy "oberwał" że przy mnie nie skacze, ale jak wyjdę z kuchni osiądę sobie przed tv to tylko obracam głowę patrze przez blat łączący kuchnie i salon a tam uszy buszujące :evil:a zanim tam dolecę to już ucieka... ah te dzieci. muszę znaleźć sposób na tego upierdliwego Księcia Gryzoni haha
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 24
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: jak oduczyć psa wskakiwania na meble kuchenne...

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 19 gru 2011, 22:11

Ja to bym najpierw nauczyła psa co znaczy komenda "nie", albo "fe" Za każde "nie" i pozytyna jego reakcja- nagródka, później coraz rzadziej ale za to wciąż bardzo mocne pochwały słowem, pogłaskaniem. Tylko zacznij go uczyć od jakichś prozaicznych sytuacji, maluch szybko załapie, że jak czegoś nie zrobi to mu się badziej opłaci niż jakby to zrobił.

edit: jak zwykle literówki :oops:
Ostatnio edytowano 19 gru 2011, 22:21 przez Karoll, łącznie edytowano 1 raz
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 38
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: jak oduczyć psa wskakiwania na meble kuchenne...

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 19 gru 2011, 22:12

My zamontowaliśmy bramkę, sprawdzała się przy małym dziecku, sprawdza się przy szczeniaku.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 23
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: jak oduczyć psa wskakiwania na meble kuchenne...

Nieprzeczytany postprzez dariex » 19 gru 2011, 22:13

Ew.zakaz wstępu do kuchni ,wtedy,kiedy Ciebie tam nie ma.
Oczywiscie chowanie wszystkich smakowitych zapachów,zeby nie kusiły psa.
Nauka "Fe" albo "Nie" też bardzo,bardzo ważna.

http://smon.pl
dariex

Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 40
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 22
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: jak oduczyć psa wskakiwania na meble kuchenne...

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 19 gru 2011, 22:20

Rzeczywiście warto nauczyć jakieś komendy "fe" czy coś w tym stylu. Bardzo przydatne i praktyczne, nie powiem.
Ale to chyba nie bardzo pomoże jeśli się już wycwanił i wie kiedy może. Polecam rzutkę. Czyli ustawiasz się tak, ze Xandor Cię nie widzi (myśli, że jest w kuchni sam), i w momencie kiedy próbuje wskoczyć na blat, rzucasz np. zwiniętą smyczą, czy czymkolwiek innym, w stronę psa, nie bezpośrednio w psa, ma to odwrócić jego uwagę od tego co robi, tylko rzeczywiście musi Cie nie widzieć, albo musisz stać tyłem, albo coś takiego.
Możesz robić to samo kiedy siedzi przy Tobie i wie, że na niego nie patrzysz (uwierz, że psiaki idealnie wiedzą kiedy na niego patrzysz, a kiedy nie - nawet bez odwracania głowy) w tym momencie go odtrącasz i dalej patrzysz np. w telewizor, załapie, że takie same zasady obowiązują kiedy jesteście razem, kiedy jesteście razem, ale na niego nie zwracasz uwagi i kiedy jest sam.
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Wiek: 23
Pochwały: 7
Dołączył(a): 09 kwi 2011, 14:29

Re: jak oduczyć psa wskakiwania na meble kuchenne...

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 19 gru 2011, 22:26

Z tą rzutką to chodzi dokładnie o to, żeby pies jak Cię nie ma przy nim kojarzył daną czynność z czymś nieprzyjemnym. Rzutka wg mnie ma na celu wystraszenie psa gdy robi coś nieporządanego, do tego stopnia że gdy znów będzie się za to zabierał to będzie miał obawy czy zaraz coś w niego nie walnie-jakaś siła wyższa. A i przy rzutkach nie można się do psa odezwać, ani nie, ani fe nic kompletnie. Pies nie może skojarzyć, że to ty rzuciłaś. Tylko nie jestem przekonana czy ta metoda jest dobra dla szczeniaka.

Ja mam prikaz nasypać moniaków do puszki po koli i zakleić. To ma być moja rzutka na Sookie, która ostatnio lubuje się w niszczeniu np. pilota TV, pary klapek, rozmrażającej sięsurowej szynki itd, itd
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 38
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post