Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: "Miękka łapa"

Postprzez Szpak » 15 gru 2012, 18:51

"U psich olbrzymów objawem poprzedzającym pojawienie się zmian krzywiczych jest rozluźnienie ścięgien i więzadeł. Osłabienie przyczepów ścięgnowych na zbyt słabo uwapnionych kościach powoduje często charakterystyczny wygląd łap szczenięcia: palce są szeroko rozstawione, a śródręcze i śródstopie nie utrzymują się w pozycji prawidłowej, zbliżonej do pionu, ale "opadają" do poziomu. W przypadku bardzo zaawansowanych zmian może wystąpić tzw. niedźwiedzia łapa - pies stawia wówczas na ziemi już nie tylko palce, lecz całe śródręcze i śródstopie. Takie uszkodzenia więzadeł, ścięgien i ich przyczepów są trudne do leczenia, a szczenię nie ma zbyt dużych szans na odzyskanie normalnej postawy."

Obrazek
Szpak
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Lokalizacja: PL
Pochwały: 11
Dołączył(a): 20 lip 2012, 08:35

Re: "Miękka łapa"

Postprzez Tanorja » 15 gru 2012, 18:57

Matko, zszokowało mnie to zdjęcie !
Tanorja
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora
Imię: Natalia
Wiek: 16
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Dołączył(a): 05 lip 2012, 20:42

Re: "Miękka łapa"

Postprzez Dagi » 15 gru 2012, 21:02

Ta fotka jest "przejaskrawiona" i to już jest skrajny - patologiczny przypadek.

Najprościej mówiąc : przy tzw. miękkiej łapie ( przedniej) nadgarstek jest słaby i nacisk jest na całą łapkę a nie tylko na paluszki. To wcale aż tak strasznie nie wygłąda ;)piesek robi takie "człap ,człap" jeśli wiecie o co mi chodzi ;)

To częste u dużych, szybko rosnących psiaków.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 35
Pochwały: 7
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: "Miękka łapa"

Postprzez Maansa » 15 gru 2012, 21:41

To jest miękka łapa? Tylko na tym zdjeciu widać coś takiego, normalnie to się w oczy nie rzuca. Teraz też na żywo sprawdzam i ma proste łapy, no ale na zdjęciu widać takie dziwne, może tak się ułożyło? Dostaje ArthoFos od samego początku.

Obrazek
Blog -> http://www.santaon.blogspot.com
Galeria -> santa-wilczasty-diabel-d-t3074-190.html
Maansa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta
Wiek: 17
Lokalizacja: Zgierz
Dołączył(a): 09 gru 2012, 15:11

Re: "Miękka łapa"

Postprzez Dagi » 15 gru 2012, 21:47

Maansa, Twoja sunia jest jeszcze młodziutka i rośnie, więc na to nie patrz :)Jak skończy okres wzrostu to stawy jej się wzmocnią i usztywnią bardziej. Nie wydaje mi się by Santa miała miękką łapę, wygląda zdrowo, ale zawsze możesz spytać swojego Weta - oceni z bliska fachowym okiem ;)

Ps. śliczna ta Twoja sunia :)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 35
Pochwały: 7
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: "Miękka łapa"

Postprzez Maansa » 15 gru 2012, 21:53

Dziękuję, udała mi się suka :roftl:

Ja po prostu jestem strasznie przeczulona na tym punkcie. Mam jamnika po ciężkim wypadku. Chodzi na trzech łapach teraz ( od wiosny do jesieni chodzi normalnie), ma powybijane łapy, i inne sprawy powypadkowe :negatyw:A robię z nią już dużo rzeczy, zaczyna mi podskakiwać, teraz biega jak opętana po tym śniegu, to się poślizgnie, wywali.
Blog -> http://www.santaon.blogspot.com
Galeria -> santa-wilczasty-diabel-d-t3074-190.html
Maansa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta
Wiek: 17
Lokalizacja: Zgierz
Dołączył(a): 09 gru 2012, 15:11

Re: "Miękka łapa"

Postprzez Joan » 16 gru 2012, 05:28

"Maansa", owczarek nie powinien mieć zbyt stromego nadgarstka.
To cytat z wzorca : ..."Śródręcze: Jego długość wynosi około 1/3 długości podramienia; jest nachylone
względem niego pod kątem 20 do 22 stopni. Śródręcze zbyt skośnie
ustawione (ponad 22 stopnie) lub zbyt pionowe (mniej niż 20 stopni) jest
wadliwe, ponieważ zmniejsza wytrzymałość."...
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 34
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: "Miękka łapa"

Postprzez Maansa » 16 gru 2012, 10:43

Uf.. to wydaje się być normalna :lool:

Obrazek
Blog -> http://www.santaon.blogspot.com
Galeria -> santa-wilczasty-diabel-d-t3074-190.html
Maansa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta
Wiek: 17
Lokalizacja: Zgierz
Dołączył(a): 09 gru 2012, 15:11

Re: "Miękka łapa"

Postprzez xkasia » 16 gru 2012, 16:25

Masz pięknego pieska i na pewno nie ma miękkiej łapy. ;-)

Moja sunia ma niestety miękką łapę ale próbujemy to minimalnie korygować, bo niestety nie da się tego pozbyć całkowicie. Jest to wywołane tym, że poprzedni właściciele źle ją odżywiali i nie zapewniali jej wystarczająco dużo ruchu i psiak źle się rozwijał. Mizerne mięśnie, słaby budulec.

Teraz wspieram ją jak mogę. My mamy od weta specjalne witaminy BB & Recovery Balance i po kilku dniach stosowania psiak od razu się uaktywnił, ale minusem tego produktu jest to, że 800g kosztuje prawie 200 zł. Ostatnio wet mi powiedział, że sunia ma strasznego farta, że do mnie trafiła bo gdyby została u poprzednich właścicieli to z czasem by wykitowała, bo wszystko zaczęłoby jej siadać stawy, łapy. Ale staram się ją jak najlepiej opiekować i w miarę możliwości ,,reanimować". Dużo miłości, krótkie ale intensywne spacerki itd.

A tu macie obraz jak to wygląda: (powiem wam, że i tak już jest troszkę lepiej, wcześniej miała bardziej "rozdziawione " łapki )

Obrazek

Obrazek
Obrazek
xkasia
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Xara
Imię: Kasia
Wiek: 17
Lokalizacja: Wrocław
Dołączył(a): 25 lis 2012, 13:55

Re: "Miękka łapa"

Postprzez Dagi » 16 gru 2012, 18:50

Kasiu, dobrze, że Xara do Was trafiła :)miała dużo szczęścia :)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 35
Pochwały: 7
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post