Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: "Miękka łapa"

Postprzez trussardi » 04 sty 2013, 14:49

A no właśnie, ja dostałam go jak miał 1,5 roku a to juz "musztarda po obiedzie" ;/ ... dziwi mnie tylko że jak byłam z nim u naszego weta to nic nie zauważył, nie powiedział a ja już jakiś czas temu zauważyłam że jakoś te łapy nie wyglądają chyba w 100% tak jak powinny ... nie widze żadnych "skutków ubocznych" tego, gania bawi sie bez problemu
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bono
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Toruń
Dołączył(a): 01 sty 2013, 20:12

Re: "Miękka łapa"

Postprzez xkasia » 04 sty 2013, 16:35

Moja, też to ma, ale w tak normalnie jej nie przeszkadza w jej psim ,,życiu". A powiem ci szczerze, że nie każdy wet to widzi. Ja jak byłam u weta to weszłam do gabinetu (bo chodzę do konkretnej babki) ale była tam jakaś inna pani weterynarz, to nawet nie umiała mi dokładnie wyjaśnić na czym to polega coś jej tam świtało, ale nie wiadomo w którym kościele. A jak przyszła moja, to mi powiedziała co i jak. (Chyba najlepiej jest chodzić do wetów z zamiłowaniem do tej pracy, bo inaczej to właśnie może "jajko" wyjść - to takie moje osobiste zdanie, no ale różnie to w praniu wychodzi)

Dla psów z takim problemem wskazane jest chodzenie po twardych nawierzchniach typu: asfalt, chodnik,(bo wtedy pies "zbiera" opuszkę) ale nie po śliskich(kafelki). Niestety nie da się psa z tego w 100% wyprowadzić, no i najlepiej gdy psiak jeszcze rośnie, bo wtedy są największe szanse na jakiś efekt.
Obrazek
xkasia
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Xara
Imię: Kasia
Wiek: 17
Lokalizacja: Wrocław
Dołączył(a): 25 lis 2012, 13:55

Re: "Miękka łapa"

Postprzez trussardi » 04 sty 2013, 16:50

A no właśnie widzisz, ten czas u mojego DON'ka już minął niestety i zastałam stan faktyczny bez możiwości jakich kolwiek ;/ mam tylko nadzieje że nie wpłynie to na jego zdrowie, pójde do Weta skonsultuję to chociaż nie wiem czy jest sens bo tak jak mówisz to już dorosły pies
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bono
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Toruń
Dołączył(a): 01 sty 2013, 20:12

Re: "Miękka łapa"

Postprzez reinevan » 04 sty 2013, 18:36

Aga zawsze warto pójść do weta. Z ludzkich doświadczeń wiem, że każde niekorygowane schorzenie układu kostnego i narządów ruchu się pogłębia, u zwierząt jest tak samo. Nawet jeśli nie da rady już psiaka wyprowadzić na prostą wcale nie oznacza, że nie można mu pomóc, chociażby poprzez zapobiegnięcie pogorszeniu się sytuacji i wzmocnieniu np. ścięgien i stawów.
Ślachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz. :-(


Czarek vel Czarecki galeria
reinevan
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Czarek
Imię: Tomek
Wiek: 37
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 18
Dołączył(a): 23 lis 2012, 09:24

Re: "Miękka łapa"

Postprzez xkasia » 04 sty 2013, 20:28

Wiecie, ja jutro będę u weta, to się z ciekawości zapytam czy coś można jeszcze zrobić, w przypadku, jak piesio ma skończone 2 latka. ;-)

reinevan napisał(a):Aga zawsze warto pójść do weta. Z ludzkich doświadczeń wiem, że każde nie korygowane schorzenie układu kostnego i narządów ruchu się pogłębia, u zwierząt jest tak samo. Nawet jeśli nie da rady już psiaka wyprowadzić na prostą wcale nie oznacza, że nie można mu pomóc, chociażby poprzez zapobiegnięcie pogorszeniu się sytuacji i wzmocnieniu np. ścięgien i stawów.


Ja się zgadzam z kolegą. W sumie ważne jest, żeby twój piesio miał dobrze wykształcone mięśnie i kości. Ja właśnie ze swoją sunią nad tym pracuję, bo oprócz anemii, miała niewykształcone mięśnie i słaby budulec. I teraz jak najszybciej musimy wszystko nadrobić, z anemią się prawie pożegnałyśmy, bo wyniki ma lepsze, a nad mięśniami pracujemy (Krótkie, ale intensywne spacerki), no i jeszcze socjalizacja(ale to inna bajka).

a i przy miękkiej łapie powinno się w miarę ograniczać chodzenie po trawie i miękkich powierzchniach bo sprzyja to "rozdziawianiu palców".
Obrazek
xkasia
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Xara
Imię: Kasia
Wiek: 17
Lokalizacja: Wrocław
Dołączył(a): 25 lis 2012, 13:55

Re: "Miękka łapa"

Postprzez trussardi » 05 sty 2013, 10:46

A jak jeszcze pracujecie nad mięśniami Kasiu? My chodzimy z Bonem 3x dziennie na spacer, z czego ten po południu to 40 min biegania za aportem a późnym wieczorem ok. godziny biegania z jajkiem ale to już jego tempem sam się bawi ... to moim zdaniem wystarczy nie chce go przeforsować

najgorzej tylko wkurza mnie to że już jest po tym okresie kiedy mogłabym najwięcej zrobić, co do tego że powinnam iść do weta wiem oczywiście i zgadzam się z Wami w 100% ale to w przyszłym tygodniu muszę poszukać u siebie kogoś dobrego no i zastanowić się nad jakimiś środkami na stawy

odnośnie podłoża to w całym mieszkaniu miałam panele, obecnie wszędzie są porozkładane maty,dywany więc staram się robić co mogę
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bono
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Toruń
Dołączył(a): 01 sty 2013, 20:12

Re: "Miękka łapa"

Postprzez kalyna » 05 sty 2013, 11:07

Przez przypadek wpadło mi w oczy... wkleję, może ktos się skusi... nie wiem czy pomoże...

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... 88&cat=204
kalyna
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 23
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: "Miękka łapa"

Postprzez trussardi » 05 sty 2013, 11:14

dzięki bardzo za link, poczytam popatrzę na opinie ... Cani Agil jest ponoć najlepsze ale kurcze drogie, chociaż jak warto nie zawaham się nawet chwili
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bono
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Toruń
Dołączył(a): 01 sty 2013, 20:12

Re: "Miękka łapa"

Postprzez Dagi » 05 sty 2013, 13:55

trussardi napisał(a):dzięki bardzo za link, poczytam popatrzę na opinie ... Cani Agil jest ponoć najlepsze ale kurcze drogie, chociaż jak warto nie zawaham się nawet chwili


My mieliśmy już Arthroflex i Cani Agil. Różnicy nie zuważyłam. Oba Aria wcinała ze smakiem:) Arthroflex jest w płynie, Cani Agil to tabletki. Bardzo dobry jest też ( poelcany przez Weterynarzy) Caniviton forte ( w proszku) - jest tańszy.

O innych preparatach się nie wypowiem, bo nie testowałam ;)ale na forum padło wiele nazw i z tego co wiem, są wśród nich dużo tańsze i ponoć też dobre.

My stosujemy preparaty na zmianę. Podobno tak należy. Kilku weterynarzy nam podpowiedziało, że nie należy trzymać się przez cały cza jednego preparatu.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 35
Pochwały: 7
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: "Miękka łapa"

Postprzez trussardi » 05 sty 2013, 15:03

słuchajcie chciałabym Wam wkleić zdjęcia łap Bona ale nie za bardzo wiem jak ... mogę prosić o szybką instrukcję?
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bono
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Toruń
Dołączył(a): 01 sty 2013, 20:12

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post