Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Związki a związki, wzorzec ON, inne rasy, etc - luźna dyskusja.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 01 lis 2012, 16:08

PKPR...
Lepiej psa szukać w Hodowlach ZKwP FCI. Te z ZKwP będą bardziej znane i łatwiej natrafić na świetnych Hodowców.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźlw

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 02 lis 2012, 13:32

W PKPR regulamin hodowlany jest ok, związek nie jest przykrywką dla rozmnażaczy. To chyba jedyna sensowna alternatywa dla ZKwP.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 39
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźlw

Nieprzeczytany postprzez Szymon » 02 lis 2012, 22:51

Każda organizacja zrzeszająca miłośników psów jest sensowną alternatywą ZKwP, choć podanie PKPR po tym wszystkim co się o tej organizacji pisze jest trochę dziwne. PKPR to coraz mniejsza organizacja. Nie ma cudownych organizacji ani tych złych-to ludzie w poszczególnych związkach są nieodpowiedni.
Zmierzam do tego że w każdej organizacji spotkasz dobrą hodowle i złą WSZĘDZIE.
Najlepiej nie pytać tylko wybrać się osobiście porozmawiać z hodowcą obejrzeć psy przejść się z nimi i właścicielem na spacer, opowiedzieć o swoich potrzebach oczekiwaniach wobec psa.
Szymon
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Szymon
Wiek: 35
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 2
Dołączył(a): 31 mar 2012, 12:55

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźlw

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 02 lis 2012, 23:49

Nie zgadzam się - jeśli organizacja zezwala na krycie suki do bólu, dwa razy do roku do końca życia nic mnie nie przekona do nabywania szczeniaka z takim "rodowodem". Dlatego dla mnie podstawą jest regulamin hodowlany - ludzie są różni, ale coś ich skłoniło do wybrania tej nie innej organizacji...
Nie jestem znawcą PKPR, ale przeglądając zdjęcia psów z kilku hodowli odniosłam wrażenie, że ONki są mniej spaczone niż te ze ZKwP - nie wloką zadów za sobą. Tyle na ile można to ze zdjęć wypatrzeć, bo na ich wystawie nigdy nie byłam.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 39
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźlw

Nieprzeczytany postprzez Szymon » 03 lis 2012, 08:15

No i to mnie dziwi Na podstawie zdjęć z wystaw oceniasz że PKPR jest jedyną alternatywą dla ZKwP? Zdecydowanie patrząc na zdjęcia i kierując się Twoim wytycznym-kątowanie to powinnaś wspomnieć o takich organizacjach jak PFK, KMOS. Do tego weź pod uwagę że różni się sposób prezentowania psa na wystawie W ZKwP pies ma się zaprezentować w kłusie-pies biegnie przed wystawiającym(ciągnie) więc automatycznie zad siada a ruch wysuwisty się poprawia, a np. w PKPR WSPOMNIANYM przez Ciebie pies ma biec przy nodze-nie ciągnąć. Dlatego na zdjęciach mogą wyglądać inaczej.
Aha W ZKwP wystawiający robi kilka lub kilkanaście okrążeń a w PKPR czasem wystarczy jedno okrążenie po nierównym terenie w kwadracie 20X20X20X20(np. BUDY) i już sędzia wie kto wygrał.
Szymon
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Szymon
Wiek: 35
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 2
Dołączył(a): 31 mar 2012, 12:55

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźlw

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 03 lis 2012, 12:19

Mój Zulus jest zarejestrowany w PKPR. Tyle, że ja zanim się dowiedziałam co to za organizacja podjęłam decyzję o hodowli itp. No i dopiero po zakupie psiaka zaczęłam się zaznajamiać co to PKPR, a co to ZKwP. Byłam na wystawie z psem raz - rzeczywiście do przebiegnięcia mieliśmy 2 okrążenia na ringu z tego co pamiętam (sędzia z Niemiec) i później ustawienie psa itd. (pies miał biec przy nodze, a nie przed właścicielem) Atmosfera spoko, warunki wystawy.. hm.. zdecydowanie wolę wystawy ZKwP (gdy idę sobie psiaki pooglądać), jakoś ten poziom wydaje mi się lepszy od strony organizacyjnej. Aczkolwiek nas wystawy już nie dotyczą bo jak każdy już wie Zulus jest po zabiegu na dysplazję.
A co do hodowli Z krainy Wilka - widziałam się z hodowczynią osobiście, rozmawiałam - miła pani, ładnie wystawiła swoją sunię. Nie pamiętam jakie noty psica dostała.
Jeśli autor wątku jest zainteresowany to radziłabym jechać osobiście i zobaczyć co to za hodowla, jakie psy itd.
Ja kolejnego rasowego psa na pewno kupię z hodowli, która należy do Zkwp.
Kiria
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus
Wiek: 27
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 08 lis 2011, 10:13

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźlw

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 03 lis 2012, 12:51

Szymon napisał(a):No i to mnie dziwi Na podstawie zdjęć z wystaw oceniasz że PKPR jest jedyną alternatywą dla ZKwP? Zdecydowanie patrząc na zdjęcia i kierując się Twoim wytycznym-kątowanie to powinnaś wspomnieć o takich organizacjach jak PFK, KMOS. Do tego weź pod uwagę że różni się sposób prezentowania psa na wystawie W ZKwP pies ma się zaprezentować w kłusie-pies biegnie przed wystawiającym(ciągnie) więc automatycznie zad siada a ruch wysuwisty się poprawia, a np. w PKPR WSPOMNIANYM przez Ciebie pies ma biec przy nodze-nie ciągnąć. Dlatego na zdjęciach mogą wyglądać inaczej.
Aha W ZKwP wystawiający robi kilka lub kilkanaście okrążeń a w PKPR czasem wystarczy jedno okrążenie po nierównym terenie w kwadracie 20X20X20X20(np. BUDY) i już sędzia wie kto wygrał.


Radzę czytać uważne posty - pisałam przede wszystkim o regulaminie hodowlanym, który wydaje się ok. Dla mnie podstawą jest na ile pozwala organizacja, czy dobro zwierzęcia jest tu istotne czy można sukę kryć do bólu przy każdej cieczce? Nie znam wszystkich organizacji, te z którymi się spotkałam są najczęściej sposobem na ominięcie nowej ustawy, która zabrania sprzedaży psów bez rodowodów.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 39
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźlw

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 03 lis 2012, 13:07

Dla mnie - absolutnie szczerze - wszystkie organizacje po za ZKwP to gnioty. Oczywscię nie obrazajac nikogo. Po prostu szkoda jeśli ktoś kto jest "spoko" zajmuje się hodowla psami w nie pierwotnym związku. W ogóle w Polsce i w samym ZKwP wiele hodowli obniża poziom, ale znajduje się parę fajnych Hodowli. Generalnie, jeśli brałabym psa ponownie, to ponownie z "czołówki" Hodowli w PL z ZKwP lub jechać za granicę. Innym sposobem nabycia psa jest adopcja. Chciałam zamiast nienarodzonego Nazgula adoptować Bossa bez ogonka, ale miałam warunek: jeśli pies - to albo szczyl, albo żaden - z przyczyn rozmaitych.
Oczywiście piszę to bez zawiści, tak ot, mam charakter że jestem wierna, wierna ideałom.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźlw

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 03 lis 2012, 13:14

Zgadzam się z Agą.Z perspektywy czasu, tego co widziałam i co już sama przeżyłam - ZKwP lub adopcja ! :)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 37
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźlw

Nieprzeczytany postprzez Joan » 03 lis 2012, 13:28

"Wadera" to Twój post z innego wątku:
Wadera napisał(a):Zwycięzca rasy i grupy I na krakowskiej wystawie w 2009 roku :(

Obrazek

Joan napisał(a):
Też "zaooffuję" i wstawię tu dla kontrastu moją Ulę:
Obrazek




Twoja sunia to dla mnie ideał :)Kocham czarnuchy!:)


Ula nie jest ani z ZKwP ani z PKPR . :-)
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 53
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post