Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

ON/DON a użytkowość i wzorzec rasy

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 lis 2013, 20:52

A ja się pytam.........

po co hodować kłaki??? :lool:

Zawsze będę na "NIE" jeśli chodzi o hodowanie owczarków niemieckich długowłosych. Choćby dlatego, że dzisiejszy poranek poświęciłam na wyczesywanie tony rzepów wplątanych w psie długowłose futro i jestem z tego powodu niezadowolona :roftl:. A pieseczek poszedł tylko na 30 sekund się załatwić na polankę. Miodzio. :lool:

No.... chyba że konkretny kłak jest naprawdę wyjątkowym materiałem genetycznym. Ale póki co na arenach sportowych "cisza" z kłakami, więc lipa.

Edit:
Wątek wydzielony stąd:
hodowla-z-krainy-wilka-kedzierzyn-kozle-t2931.html
ADM
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 14 lis 2013, 20:56

Tak,ale z drugiej strony można by tak powiedzieć o każdej długowłosej rasie ;-)Tak samo z rzepami wychodzą gronki i terviki,goldeny,spaniele,nowofunlandy :lool:
Ja nie jestem za hodowaniem DON wielkich,misiowatych,grubokościstych,bo dla mnie to już nie owczarek.

A,że na arenach sportowych cisza-z ONkami też wesoło nie jest. :-(
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Wiek: 37
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 lis 2013, 21:00

Asia - ale pooglądaj TV. W służbach policji to jedynie Komisarz Aleks jest kudłaty. :lool:
A jeśli belg - to krótkowłosa malina.
Jeśli retriver - to labrador...

Pokaż mi jakiegoś kłaka w służbach, a zacznę zmieniać zdanie. Tak szybko, jak szybko zaczną do mnie docierać wieści o psach długowłosych pracujących w służbach.

Nasza SM ma bordera - ale jak to napisali do rzeczy "profilaktycznych". Czyli do pokazów na festynach etc co nie.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 14 lis 2013, 21:08

Aga i N napisał(a):Asia - ale pooglądaj TV. W służbach policji to jedynie Komisarz Aleks jest kudłaty. :lool:
A jeśli belg - to krótkowłosa malina.
Jeśli retriver - to labrador...

Pokaż mi jakiegoś kłaka w służbach, a zacznę zmieniać zdanie.


Ja znam takie kłaki - służą w Małopolskiej Policji. Oraz w Krakowskiej Straży Miejskiej (nawet filmik mam).
Również znam kłaka sportowego.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Avatar użytkownika
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 51
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 14 lis 2013, 21:08

Aga i N napisał(a):Asia - ale pooglądaj TV. W służbach policji to jedynie Komisarz Aleks jest kudłaty. :lool:
A jeśli belg - to krótkowłosa malina.
Jeśli retriver - to labrador...

Pokaż mi jakiegoś kłaka w służbach, a zacznę zmieniać zdanie. Tak szybko, jak szybko zaczną do mnie docierać wieści o psach długowłosych pracujących w służbach.


Czytałam tutaj o tym tyle razy, że prawie w to uwierzyłam...
Jednak wujek google wyprowadził mnie z błędu. Poszukaj psów TOPR i GOPR znajdziesz tam i DONki i Goldeny i Bordery. To są psy lawinowe i jakoś kłaki nie przeszkadzają im pracować w śniegu. Byle jakich psów tam nie biorą na pewno :)
Myślę, że krótkowłose psy są popularniejsze bo mniej roboty z pielęgnacją, ale jak widać nie każdemu przeszkadza, że psa trzeba częściej czesać.

MarzenaG napisał(a):Ja znam takie kłaki - służą w Małopolskiej Policji. Oraz w Krakowskiej Straży Miejskiej (nawet filmik mam).
Również znam kłaka sportowego.


Mogę prosić o link do filmiku? :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 42
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 14 lis 2013, 21:12

U nas zdarzały się DONy w policji-chociaż teraz już na emeryturze.W SM w Nowej Soli też był DON.
Ale nie były to te miśki jak kaukazy. :-)
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Wiek: 37
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 14 lis 2013, 21:15

Wadera napisał(a):
MarzenaG napisał(a):Ja znam takie kłaki - służą w Małopolskiej Policji. Oraz w Krakowskiej Straży Miejskiej (nawet filmik mam).
Również znam kłaka sportowego.


Mogę prosić o link do filmiku? :)


Filmik jest prywatny i mogę go pokazać jedynie przy jakimś spotkaniu.


Policja kupuje również i kaukazowate owczarki niemieckie. Bo one swoją wielkością działają odstraszająco na gawiedź.
Ale żaden z tych owczarków nie dogoni i nie złapie chuligana zmykającego po krzesełkach na stadionie.
Ostatnio edytowano 14 lis 2013, 21:19 przez MarzenaG, łącznie edytowano 1 raz
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Avatar użytkownika
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 51
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez Bozena » 14 lis 2013, 21:19

AnnaJagna napisał(a):Zwracam honor.

Dziękuję :-)

Dzisiejszy wątek rozpoczął się od zarzucenia mi nieuczciwości i chciała bym, by osoby które mnie o to oskarżyły, wypowiedziały się w tej kwestii, a Ty Aga i N zmieniasz temat :-)na forum zapewne znajdzie się wątek o użytkowości i pielęgnacji owczarków ;-)
Bozena
Losowy avatar
Świeżak
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Bożena
Wiek: 54
Lokalizacja: opolskie
Dołączył(a): 24 sty 2012, 13:39

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 lis 2013, 21:29

Myślę, że znam osoby zarejestrowane na tym forum, które perfidniej zmieniają temat. ;-)

O to trzeba się w takim razie dowiedzieć od nich, jak się długi kłak spisuje na "misjach". :lool:
Wczoraj jak w nocy nadepnęłam Nazgulowi przez przypadek na futro na łapach przechodząc obok niego, od razu pomyślałam o tych wszystkich, którym taki długi kłak w użytkowości nie przeszkadza. :przerażenie:Nie lubię nadeptywać mu przypadkiem na futro, szczególnie jeśli myślę, że w "TEJ" odległości od psich łap, już to futro powinno nie leżeć. :-((
Wiem że jestem wygodnicka. Ale tak jak chciałam kłaka, tak wiem że to był tylko głupi kaprys. Kaprys sobą, a życie sobą. :mur:Ale i tak jest moim ukochanym psem, nadrabia wzorcową wagą, wzrostem i chęcią do pracy :lool:. :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Hodowla z Krainy Wilka Kędzierzyn Koźle

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 14 lis 2013, 21:41

Ale Twój Kłak jest przykładem pracującego DONa :-)Praca to nie tylko służba.Ostatnio to pokazaliście :-)
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Wiek: 37
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post