Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Agresja do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 24 lip 2012, 23:06

Może mnie zlinczujecie, ale ... Moje psy nie pałają miłością do innych psów i mi to wcale nie przeszkadza. Albo ignoruj, albo obszczekują. Tak samo w stosunku do ludzi. Tworzą stadko i między sobą się dogadują - to mi wystarcza. Z założenia (i tak jest) miały "chronić" moje domostwo. Pomimo, że są małe sprawdzają się znakomicie. Więc mają tolerować wszystkich czy też mają pokazać, że to one wyznaczają granice, co może zostać odebrane jako agresja. Nadmieniam, że psy są prawie zawsze pod kontrolą, nikogo nie pogryzły, pewnie nie jednego porządnie przestraszyły (bo tak naprawdę mają być odstraszaczami, a nie mordercami). Czy to mój błędny tok myślenia i popełniam błąd w ich wychowaniu, że nie zaprzyjaźniam ich ze wszystkimi napotkanymi zwierzaczkami i ludźmi.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Obrazek
ObrazekObrazek
Szpak
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: XXX
Imię: Baśka
Lokalizacja: PL
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 lip 2012, 08:35

Re: Agresja do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 25 lip 2012, 05:02

Ano nie muszą pałać miłością - byle nie obszczekiwały ani psów ani ludzi w publicznych miejscach.

Pani Ewo, a może tak wiecej zorganizowanego szkolenia i pracy umysłowej dla psa, więcej podporządkowania zwierzaka sobie?

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Wiek: 68
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 29
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Agresja do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 25 lip 2012, 09:14

Zofia napisał(a):Ano nie muszą pałać miłością - byle nie obszczekiwały ani psów ani ludzi w publicznych miejscach.


W miejscach publicznych są grzeczne. Wybrałam psy stróżujące, które oprócz leżenia na naszych kanapach muszą "zapracować" na swoje utrzymanie. Może to kretyńsko brzmi, ale dla mnie pies powinien robić to do czego ma predyspozycje. Podsumowując: skoro pies ma odstraszać intruzów, to czy powinnam "zaprzyjaźniać " go z każdym osobnikiem przybywającym do naszego domu? Nie chciałabym popełnić poważnego błędu w wychowaniu psów. Muszę jeszcze dopisać, że one reagują bardzo intuicyjnie - wyczuwają doskonale moje nastawienie do osobnika, którego napotykamy.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Obrazek
ObrazekObrazek
Szpak
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: XXX
Imię: Baśka
Lokalizacja: PL
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 lip 2012, 08:35

Re: Agresja do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 25 lip 2012, 09:32

To ja się tutaj wtrące... Mój pies to typ "miziaka", bardzo socjalny, kocha wszystkich - od sąsiadów, po obcych czy weterynarzy grzebiących boleśnie w uchu ;)... ale mając niespełna rok zareagował będąc z moją mamą na grzybach kiedy ona była schylona a do niej podchodził jakiś obcy facet... pies zareagował jakimś ponoć warknięciem - dzięki psu go przyuważyła a facet - POOOSZEEEDŁŁŁ!!! A w wieku ok 1,5 roku zauważyłam że nienawidził pewnej osoby - nie spuszczał z niej oka w pomieszczeniu - szczególnie ważny był moment kiedy ta osoba podawała mojemu ojcu rękę - gdyby nie był na smyczy to by się na niego rzucił takie dostał nerwicy - jak się okazało był to oszust...
Także socjal socjalem, a psia intuicja swoją drogą... Od tego momentu kiedy się okazało że to był oszust, wiem jak odczytywać reakcje mojego psa, zaczęłam mu bardziej ufać jeśli chodzi o odczytywanie ludzkich emocji...
Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 19
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Agresja do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 25 lip 2012, 09:53

Wtrącę tylko dwa grosze. Pies nie może podejmować za nas decyzji np. o obronie przewodnika, bo może to być źródłem poważnych problemów, gdy zaatakuje człowieka błędnie oceniając sytuację. Oczywiście łatwo napisać, trudniej odpowiednio ułożyć zwierzę. Sam mam samozwańczego obrońcę, pies ma prawie 3,5 roku i wciąż nad tym pracujemy...
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 26
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Agresja do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 27 lip 2012, 21:57

Mam dobrą wiadomość! Od 4 sierpnia idziemy na szkolenie do dorplantów :yahoo:
Pomimo, że pracuję usilnie nie tylko nad Huntkiem ale i nad sobą, to jakoś efekty są mizerne. To na pewno moja wina, tyle że sama nie jestem w stanie ustalić, gdzie popełniam błędy. A być może nie rozumiem potrzeb swojego psa?
Mam nadzieję, że na szkoleniu, obserwując Huntka, inne psiaki i ich właścicieli (no i siebie), dowiem się co robię nie tak.
Nawet najbardziej miażdżąca krytyka będzie zbawieniem! Przynajmniej będę wiedziała co i jak ćwiczyć i jak naprawić to co spaprałam :-)Już nie mogę się doczekać pierwszych zajęć :yahoo:
Ewa-Hunter
Losowy avatar
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Wiek: 56
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 3
Dołączył(a): 31 maja 2012, 20:59

Re: Agresja do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 28 lip 2012, 13:18

Powodzenia podziel się wrażeniami :-)
płocczanka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 36
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 1
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Re: Agresja do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 28 lip 2012, 22:53

Mam nadzieję, że będzie o czym pisać, ale to już w temacie o Hantku, bo mnie admin zabije za odejście od tematu o agresji :-(
Ewa-Hunter
Losowy avatar
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Wiek: 56
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 3
Dołączył(a): 31 maja 2012, 20:59

Re: Agresja do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 28 lip 2012, 23:39

Ewa, nasz admin jest łagodny jak aniołek :roftl:
Nie było Cię z nami jeszcze jak mieliśmy "Złego Admina z lasu" ... To były czsay! Drżyjcie narody! :roftl::roftl::roftl:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z tym nie radzi
Brawurka
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon
Imię: Aneta
Wiek: 40
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 6
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Agresja do innych psów.

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 29 lip 2012, 18:41

Ufff..to znaczy że przeżyję :yahoo:
Ewa-Hunter
Losowy avatar
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Wiek: 56
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 3
Dołączył(a): 31 maja 2012, 20:59

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post