Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Tylnie łapy

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 24 lip 2012, 17:57

kati777 napisał(a):
Kolejna popiera pseudo bo żal pieniędzy lub chwile czasu by zajrzec na fora dział 'adopcje!' Od wczoraj już widziałam z 3 oferty adopcji szczylków ON lub w typie, a jednak ludzie wolą wydać 500zł za przeproszeniem za takiego samego kundelka jakiemu za darmo uratowałby życie z fundacji.

JEŚLI NIE STRAC CIE NA PSA Z RODOWODEM, ADOPTUJ!! Uratujesz jednemu psu życie, a nie będziesz się przyczyniac do topienia, rozmnażania psów w tragicznych warunkach. Najczęściej chorych, agresywnych etc.



Hahahha.... BEZ RODOWODU NIE ZNACZY NIE RASOWY!!!!!!!!! A poaz tym pisałam dlaczego nie adoptowałam , szukałam też czy jest do oddania ale takeigo nie znalazłam więc łaskawie nie obrażaj innych.. Jeśli ty adoptowałaś to sie ciesz i nie zmuszaj i nie wypominaj innym !!!I popieram pseudo bo nie żal pieniędzy tylko suki trzeba dopuszczac a pozniej co ???do rowu wyrzucić?? i jest psuedo tak jak to mówisz!


Rodowodowy=rasowy. Jeśli pies nie posiada rodowodu jest psem tylko w typie rasy a nie rasowym. Proszę admina o bana dla użytkowniczki za popieranie pseudo 'bo suki trzeba dopuszczać'.

EDIT: Nie adoptowałam, tylko kupiłam psa świadoma (wraz z rodzicami bo oni byli 'bankiem') wydatków jakie się ponosi chcąc psa rasowego.
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

ObrazekObrazek
Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 17
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 4
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Tylnie łapy

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 24 lip 2012, 18:03

...A może tak nie jest ze suke trzeba dopuscic??.? Jak nie chce sie urojonej ciąży to niestety ale trzeba. taka kolej rzeczy.

EDIT:To czemu nie adoptowałaś byś komuś życie uratowala.
Obrazek
Obrazek

Obrazek

post45619.html#p45619 <---- Bairaaa ; p
kati777
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Baira
Imię: Kasia
Wiek: 16
Lokalizacja: Młoty/Wołów
Pochwały: 2
Dołączył(a): 26 cze 2012, 13:20

Re: Tylnie łapy

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 24 lip 2012, 18:07

kati777 napisał(a):...A może tak nie jest ze suke trzeba dopuscic??.? Jak nie chce sie urojonej ciąży to niestety ale trzeba. taka kolej rzeczy.

EDIT:To czemu nie adoptowałaś byś komuś życie uratowala.



GŁUPOTY GADASZ! :-)Jak sie nie chce mieć urojonej ciąży to suke się sterylizuje :-P
Czemu nie adoptowałam? Bo chciałam psa rasowego i na niego mnie i moja rodzinę stać. Jeśli nie byłoby nas stać to zapewne uratowałabym jakiemuś biedaczkowi życie :)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

ObrazekObrazek
Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 17
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 4
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Tylnie łapy

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 24 lip 2012, 18:10

hahah ... Gubisz sie ;)nas też stać tylko nie wydajemy pieniędzy w błoto. Rodowód=1000zł... po co za to ,to ja moge psu karmy a karmy nakupic :)

Autor postu otrzymał ostrzeżenie
Obrazek
Obrazek

Obrazek

post45619.html#p45619 <---- Bairaaa ; p
kati777
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Baira
Imię: Kasia
Wiek: 16
Lokalizacja: Młoty/Wołów
Pochwały: 2
Dołączył(a): 26 cze 2012, 13:20

Re: Tylnie łapy

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 24 lip 2012, 18:10

Jak się nie chce urojonej ciąży albo ropomacicza to się sukę STERYLIZUJE A NIE DOPUSZCZA !!!Dla dobrze pojętego jej zdrowia!!!
Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią
dor_cia
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 4
Dołączył(a): 19 mar 2012, 18:46

Re: Tylnie łapy

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 24 lip 2012, 18:11

Kati777, bzdury wypisujesz, suka nie musi mieć młodych. Wystarczy ją wysterylizować i kłopot z głowy. Bardzo Cię proszę nie wypisuj zasłyszanych głupot na forum, najwyraźniej w ten sposób próbujesz wytłumaczyć świadomy zakup u pseudohodowcy a tego na forum nie popieramy.

kati777 napisał(a):hahah ... Gubisz sie ;)nas też stać tylko nie wydajemy pieniędzy w błoto. Rodowód=1000zł... po co za to ,to ja moge psu karmy a karmy nakupic :)

Jakie to typowe... :negatyw:
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 26
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Tylnie łapy

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 24 lip 2012, 18:12

kati777 napisał(a):hahah ... Gubisz sie ;)nas też stać tylko nie wydajemy pieniędzy w błoto. Rodowód=1000zł... po co za to ,to ja moge psu karmy a karmy nakupic :)


w czym się gubie? na forum jesteśmy przeciwni pseudo a ty wyraźnie nie jesteś świadoma co to znaczy pseudo i po co jest rodowód...
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

ObrazekObrazek
Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 17
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 4
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: OT o kupnie psa z pseudohodowli wydzielony z innych tema

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 24 lip 2012, 19:40

Prawdziwa ciąża u suki nie zapobiega kolejnym urojonym ciążom, przeciwnie - nasila ich objawy. Ciąża niczego nie leczy - nie jest potrzebna suce do zdrowia ani szczęścia. Suka, która nie ma zaburzeń hormonalnych, nie będzie miała urojonej ciąży; a jak ma zaburzenia - to trzeba ją wysterylizować, nie rozmnażać.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Wiek: 68
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 26
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Tylnie łapy

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 24 lip 2012, 19:53

kati777 napisał(a):
Hahahha.... BEZ RODOWODU NIE ZNACZY NIE RASOWY!!!!!!!!! A poaz tym pisałam dlaczego nie adoptowałam , szukałam też czy jest do oddania ale takeigo nie znalazłam więc łaskawie nie obrażaj innych.. Jeśli ty adoptowałaś to sie ciesz i nie zmuszaj i nie wypominaj innym !!!I popieram pseudo bo nie żal pieniędzy tylko suki trzeba dopuszczac a pozniej co ???do rowu wyrzucić?? i jest psuedo tak jak to mówisz!


Bez rodowodu znaczy nie rasowy - poczytaj czym jest rasa. Tu nie chodzi o sam wygląd psa, ale o jego psychikę i genotyp nie tylko fenotyp. Gdyby nie świadoma hodowla nie miałbyś psa w typie ONka, bo ras by nie było, a takie rozmnażanie bez papierów właśnie sprawia, że psy są coraz mniej podobne do wzorca, posiadają wady, rozmnażane są psy chore (znam przypadek krycia wnętrem) - liczy się tylko by pies choć z daleka przypominał jakąś rasę. Jak można być miłośnikiem rasy i działać na jej szkodę? Przecież gdyby każdy tak myślał, prawdziwe ONki by wyginęły.

Osłabia mnie tez to, że mamy 21 wiek, a ludzie dalej wierzą w przesądy, które im ładują handlarze. :(
Wadera
Avatar użytkownika
Świeżak
Imię: Grace
Wiek: 34
Lokalizacja: Kraków
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Tylnie łapy

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 24 lip 2012, 20:09

Dagi napisał(a):Na wstępie - żeby było jasne : jestem przeciwna pseudohodowlom i rozmnażaniu dla KASY psów w typie.
- mam zwierzęta z adopcji - żeby nie było ;)

Ale...wystarczy poczytać posty na tym forum, by zwątpić również w te wspaniałe "hodowle rodowodowe" :/

No to trochę popłynęłaś... nie ładnie tak uogólniać... być może nie spotkałaś na swojej drodze takiej Hodowli gdzie na pierwszym miejscu są psy, a nie ich rozmnażanie byle jak byle z czym dla pigmentu oka czy sierści......
Ja spotkałam i mam wspaniałego psa!!! Tylko przewodnik trochę do doopy :lool:ale jakiejś tragedii też nie ma bo mój pies lat 3 ma, a kagańca się nie dorobił... :-).

Mnie natomiast swojego czasu zastanawiało, dlaczego ludzie "rozmnażają się" wiedząc że ktoś w ich rodzinie miał raka... wczytałam jakąś stronę w necie i napisano tam, że człowiek ma szanse zachorować na raka 33% niezależnie od tego czy ktoś w jego rodzinie miał raka czy nie. Jakoś tak to szło, niech ktoś mnie poprawi jeśli źle zinterpretowałam tamte statystyki... bo nie chce mi się w to wierzyć. Wypadałoby się wczytać w dziedziczenie dysplazji u psów... jaka jest szansa że np. po 10'ciu pokoleniach psów bez dysplazji urodzą się psy z dysplazją...
Ostatnio edytowano 24 lip 2012, 20:14 przez Aga i N, łącznie edytowano 2 razy
Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka :) : http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 19
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post