Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Hodowla / pseudohodowla a Urząd Skarbowy

Nieprzeczytany postprzez berghorn » 22 cze 2012, 20:45

dokładnie u mnie jest tak samo
a ludzie ( bez urazy) chętnie doniesliby że ktoś ma potężne pieniądze bo sprzedał jakis miot
sprzedawałem sukę do słuzby ochrony , podpisalismy umowe kupna sprzedaży ,bo faktury z przyczyn oczywistych nie mogę wystawić i podatek zapłaciła firma która kupiła odemnie sukę

-- 22 cze 2012, o 21:50 --

[quote="Karoll"]Mylisz zawiść z uczciwością :-PNo nie, żartuję sama bym nie płaciła gdybym nie musiała, ale podatek od dochodu obowiązuje wszystkich. Z samochodem to jest chyba podatek (o zgrozo) od wzbogacenia :-)


ale ja pisałem o podatku od umowy cywilno prawnej , a spisując taką umowę przy kupnie psa myslę że tez powinno sie zapłacic podatek chcąc byc uczciwym wobec US
berghorn
Losowy avatar
Hodowca
Imię: Jacek
Wiek: 44
Lokalizacja: Dolnośląskie
Dołączył(a): 27 kwi 2012, 20:51

Re: Hodowla / pseudohodowla a Urząd Skarbowy

Nieprzeczytany postprzez dariex » 23 cze 2012, 22:46

berghorn napisał(a):[ale dziwi mnie to że ludzie są tak zawistni że najchętniej podje....liby wszystkich za wszystko
wszyscy swięci nagle się robią :)
smieszy mnie to i dlatego napisałem , wystarczy tłumaczenia?


Nie zaglądam Ci w kieszeń i kompletnie wisimito tudzież lotto ile zarabiasz,natomiast sam fakt chęci zgłaszania pseudo do US z podejrzeniem,że nie odprowadzają stosownego podatku,jest jakąś szansą na ukrócenie tego procederu.
Świta? :)

Ten kto jest fair,niech śpi zatem spokojnie.

http://smon.pl
dariex

Klubowicz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 33
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 11
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: Hodowla / pseudohodowla a Urząd Skarbowy

Nieprzeczytany postprzez PaulinaSzajba » 24 cze 2012, 09:33

dariex napisał(a):Nie zaglądam Ci w kieszeń i kompletnie wisimito tudzież lotto ile zarabiasz,natomiast sam fakt chęci zgłaszania pseudo do US z podejrzeniem,że nie odprowadzają stosownego podatku,jest jakąś szansą na ukrócenie tego procederu.
Świta? :)

Ten kto jest fair,niech śpi zatem spokojnie.


Popieram .
PaulinaSzajba
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Imię: Paulina
Wiek: 22
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1
Dołączył(a): 30 kwi 2012, 21:18

Re: Hodowla / pseudohodowla a Urząd Skarbowy

Nieprzeczytany postprzez berghorn » 24 cze 2012, 11:40

Panie się nakręciły
proponuję więc zacząć donosic a nie pisac na forum
nie uczestniczę juz w tej zenującej dyskusji
żałuję ze zacząłem brac w tym udział , ale zrobiłem to tylko dlatego że brzydzę się donosicielstwa

do kolezanki która spytała czy "ŚWITA"
SWITAŁO OD POCZĄTKU, KAPITO??

-- 24 cze 2012, o 12:42 --

dariex napisał(a):
berghorn napisał(a):[ale dziwi mnie to że ludzie są tak zawistni że najchętniej podje....liby wszystkich za wszystko
wszyscy swięci nagle się robią :)
smieszy mnie to i dlatego napisałem , wystarczy tłumaczenia?


Nie zaglądam Ci w kieszeń i kompletnie wisimito tudzież lotto ile zarabiasz,natomiast sam fakt chęci zgłaszania pseudo do US z podejrzeniem,że nie odprowadzają stosownego podatku,jest jakąś szansą na ukrócenie tego procederu.
Świta? :)

Ten kto jest fair,niech śpi zatem spokojnie.



MI TEZ LOTTO I WISI ILE ZARABIASZ ,
NIE PRZYPOMINAM SOBIE ABYM PISAŁ ILE ZARABIAM I ZE POWINNO WISIEC KOMUS TO , DLATEGO NIE BARDZO ROZUMIEM O CO TOBIE CHODZI
berghorn
Losowy avatar
Hodowca
Imię: Jacek
Wiek: 44
Lokalizacja: Dolnośląskie
Dołączył(a): 27 kwi 2012, 20:51

Re: Hodowla / pseudohodowla a Urząd Skarbowy

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 24 cze 2012, 12:37

berghorn - nikt tu Ciebie do tablicy nie wywołał, sam się odezwałeś w temacie i się 'rzucasz'. Napisałam "uderz w stół, a nożyce się odezwą" i Ty dalej ciągniesz, że się na Ciebie ktoś uwziął - czy ktoś w temacie podał Ciebie jako przykład osoby, która trzepie na boku kasę? Nie. Ale jednak czujesz się wezwany do tablicy?
Co się powinno zrobić mając amatorską hodowlę psów mówią przepisy, jeżeli robisz co należy to dlaczego się oburzasz? To może jednak trzepiesz na boku kasę. Sorry, zaczynam tak podejrzewać.
Carmella
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Lokalizacja: Podbeskidzie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 16 cze 2011, 13:12

Re: Hodowla / pseudohodowla a Urząd Skarbowy

Nieprzeczytany postprzez dariex » 24 cze 2012, 13:10

berghorn napisał(a):do kolezanki która spytała czy "ŚWITA"
SWITAŁO OD POCZĄTKU, KAPITO??




No chyba niekoniecznie skoro rzucasz się niczym przysłowiowa wesz na grzebieniu i to w temacie który podobno Cię nie dotyczy.
Btw - w internecie pisanie z capsem jest odbierane jako krzyk,więc ;)

http://smon.pl
dariex

Klubowicz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 33
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 11
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: Hodowla / pseudohodowla a Urząd Skarbowy

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 24 cze 2012, 13:17

berghorn faktycznie tak wyszło, że powiedzenie uderz w stół... po Twoich postach baaardzo do Ciebie pasowało, nie tylko Carmella to tak odebrała, bardzo się cieszę, że płacisz i wcale nie musisz się ze mną czy też z kimś innym zgadzać, że donosicielstwo, w kwestii pseudo jest uzasadnione. Idąc Twoim tokiem rozumowania można powiedzieć, że doniesienie do TOZu czy fundacji też jest be :mur:.
Karoll
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Sookie
Imię: Karolina
Wiek: 31
Lokalizacja: Dorohucza k/Lublina
Pochwały: 4
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: Hodowla / pseudohodowla a Urząd Skarbowy

Nieprzeczytany postprzez berghorn » 24 cze 2012, 14:58

Carmella napisał(a):berghorn - nikt tu Ciebie do tablicy nie wywołał, sam się odezwałeś w temacie i się 'rzucasz'. Napisałam "uderz w stół, a nożyce się odezwą" i Ty dalej ciągniesz, że się na Ciebie ktoś uwziął - czy ktoś w temacie podał Ciebie jako przykład osoby, która trzepie na boku kasę? Nie. Ale jednak czujesz się wezwany do tablicy?
Co się powinno zrobić mając amatorską hodowlę psów mówią przepisy, jeżeli robisz co należy to dlaczego się oburzasz? To może jednak trzepiesz na boku kasę. Sorry, zaczynam tak podejrzewać.



przyjedź do mojej hodowli i późnie cos podejrzewaj
uwazaj na słowa

-- 24 cze 2012, o 16:01 --

Karoll napisał(a):berghorn faktycznie tak wyszło, że powiedzenie uderz w stół... po Twoich postach baaardzo do Ciebie pasowało, nie tylko Carmella to tak odebrała, bardzo się cieszę, że płacisz i wcale nie musisz się ze mną czy też z kimś innym zgadzać, że donosicielstwo, w kwestii pseudo jest uzasadnione. Idąc Twoim tokiem rozumowania można powiedzieć, że doniesienie do TOZu czy fundacji też jest be :mur:.


jak zauwazyłaś(eś) pisałem że donosicielstwo ogólnie jest obrzydliwe ,
odbieranie słow pisanych na forach jest subiektywne , kazdy odbiera jak chce
to są tylko literki ,

-- 24 cze 2012, o 16:03 --

dariex napisał(a):
berghorn napisał(a):do kolezanki która spytała czy "ŚWITA"
SWITAŁO OD POCZĄTKU, KAPITO??




No chyba niekoniecznie skoro rzucasz się niczym przysłowiowa wesz na grzebieniu i to w temacie który podobno Cię nie dotyczy.
Btw - w internecie pisanie z capsem jest odbierane jako krzyk,więc ;)


a to czy pisałem duzymi literami dla mnie nie jest wazne , piszę jak mi sie podoba ,a to czy komus sie nie podoba , no cóz , jego sprawa

Autor postu otrzymał ostrzeżenie
berghorn
Losowy avatar
Hodowca
Imię: Jacek
Wiek: 44
Lokalizacja: Dolnośląskie
Dołączył(a): 27 kwi 2012, 20:51

Re: Hodowla / pseudohodowla a Urząd Skarbowy

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 24 cze 2012, 15:27

Donosicielstwo może mieć różne podłoże... ze złośliwości, z zazdrości... w przypadku psów - DLA DOBRA RASY. A że znajdujemy się na forum MIŁOŚNIKÓW [psów] rasy OWCZAREK NIEMIECKI, no to wszystko wiadomo...

Co innego donieść na sąsiada którego pies wiecznie obsikuje nam klatkę schodową, a co innego donieść na innego sąsiada że jego pies jest agresywny, chociaż jest to oaza spokoju. ;-)

p.s. dobrze że ktoś doniósł na tą sól drogową, bo niedłuego pewnie zaczęlibyśmy świecić, chociaż mięsożercy bardziej :roftl::roftl::roftl:;-)
Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka :) : http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 19
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Hodowla / pseudohodowla a Urząd Skarbowy

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 24 cze 2012, 16:46

Odnoszę wrażenie, że tą dyskusję wywołał niefortunny zwrot Karoliny "spokojnie zrobić donos". Większości z nas donos kojarzy się ze złośliwym, zawistnym działaniem (najlepiej anonimowym), mającym na celu przyniesienie korzyści i satysfakcji donosicielowi z dotkliwej kary dla obwinionego. Nie chcę wypowiadać się za Karolinę ale ja odczytałam ten zwrot jako "zgłosić łamanie prawa" a to już co innego i przede wszystkim inaczej brzmi. Tylko, że w naszym kraju bardziej napiętnuje się sąsiada, który zgłasza wykroczenie niż tego, który jest sprawcą. No tak już mamy - to chyba jakieś zaszłości z historii. ;-)Większość jeszcze nieprzychylnie mówi ( a nawet wytyka palcami ) o osobie, która w myśl dobra społecznego reaguje, a za "kozaka" uważa osobę, która działa niezgodnie z prawem. Bo u nas normalne - to właśnie jest kombinowanie, łamanie przepisów i krętactwo.
A my tutaj (na tym forum) skoro deklarujemy miłość do zwierząt, jak dzieje im się krzywda - czy to z ludzkiej głupoty czy z chęci zysku, to reagujmy a nie chowajmy głowy w piasek. :ok:
W krajach ogólnie uważanych za bardziej rozwinięte zgłaszanie łamania prawa jest czymś normalnym i nazywa się postawą obywatelską a nie donosicielstwem. Bo czym różni się wywóz śmieci do lasu, "skubnięcie" ryzy papieru z biura, jazdy po pijanemu od niepłacenia podatków - przecież to działania na szkodę społeczeństwa w większym lub mniejszym stopniu.
A to czy nasze prawo jest dobre i czy przepisy sensowne to już inna sprawa.
I teraz sobie krzyknę ;-)POD ZAKAZEM DLA PSEUDOHODOWLI PODPISUJĘ SIĘ OBIEMA RĘKOMA !!!!
Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią
dor_cia
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 4
Dołączył(a): 19 mar 2012, 18:46

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post