Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 23 lut 2011, 12:26

- zapalenia ucha
- pogryzienie przez koleżnkę :evil:- nie wiem czy to mozna uznać za chorobę, w każdym razie wymagało interwencji weta
- lekkie zwichnięcie przedniej łapy
- pęknięty pazur na 3 cześci - wymagało to zabiegu w znieczuleniu ogólnym
- zatrucie
- no i jak ja to nazywam "depresja pocieczkowa" - snuła się po domu, nie jadła prawie nic przez 2 tygodnie, miała 2 cieczki i za każdym razem to samo, badania nic nie wykazały - temat raz na zawsze wyeliminowany (sterylizacja - planowana zresztą od początku)

kolejność nie jest chronologiczna..
ewachw
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Wiek: 42
Lokalizacja: Włoszakowice k/ Leszna
Pochwały: 5
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:12

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez cygan6 » 23 lut 2011, 13:53

Santa 1.5 roczna suka. Zaliczyliśmy już:
- alergię. Objawy: kłopoty skórne, wychodzaca sierść, plamy na brzuchu. Zmiana karmy i obecnie już tylko się drapie ale łupieżu ani pasożytów nie ma.
- zapalenie ucha oczywiście,
- bardzo częste zastrzały, gdy tylko zaczyna kuleć moczymy łapki w roztworze szarego mydła z wodą i przechodzi.
- przecięty na pół opuszek
- rozerwany wilczy pazur, na szczęście ledwo się trzymał i wystarczyły nożyczki, jodyna i 2 piwa
- sraczki po każdej wizycie u tesciowej. Któregoś pieknego dnia razem ze szwagierką dostaną porządny opieprz za dokarmianie/podtruwanie mi psa,
- za szczeniaka przeziębiony pęcherz,
- ciąża urojona po cieczce. Najlepsze lekarstwo - zmiana otoczenia. 3-4 dni na wsi i jest po wszystkiemu.
To wszystko, niestety jeszcze jej nie prześwietlałem i nie wiem co ze stawami.
cygan6
Losowy avatar

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 23 lut 2011, 15:07

Sonia 2 letnie suczka
- przepuklina pępkowa
- krzywica łap
- i co jakiś czas uszka...
- rozwalona głowa
i mam nadzieję, że nic więcej się nie przydarzy (odpukać)
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez Kilche » 23 lut 2011, 18:15

- rozwalona głowa

:shock:
Jak to rozwalona głowa?
Kilche
Losowy avatar

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 23 lut 2011, 18:21

Tomek napisał(a):Viggo, lat dwa, do niedawna zero problemów ze zdrowiem, dwa miesiące temu zdiagnozowana zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki.

Zapomniałem o złamaniu palca w wieku szczenięcym. Paluszek niestety się nie zrósł. Miał też we wczesnej młodości problemy skórne, prawdopodobnie spowodowane uczuleniem na parówki.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 23 lut 2011, 19:16

Kilche napisał(a):
- rozwalona głowa

:shock:
Jak to rozwalona głowa?

Bo my mamy płot taki kuty i we wzorki i szła babka z psem (moja psy tej rasy nie trawią, czyli Sznaucer miniaturka) i tylko pisk był... wyskoczyłam z domu i biegnę, a ona taką dziurę w głowie miała i krew leciała... i wodą utlenioną i jak ładny strupek się zrobił to jak wchodziła do budy to górą zaryła i od nowa :(a tak się złościła jak jej to polewałam...
i tata się śmiał, bo nasz stary Dżeki wchodził przez 15 lat i krzywdy nie zrobił a ten mały narwaniec miesiąc.... miała wtedy ok pól roku :)
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 02 mar 2011, 20:11

Zygmunt:
przebyte:
-płytkie i głębokie bakteryjne zapalenie skóry
-grudkowe zapalenie trzeciej powieki

obecnie:
-zwyrodnienie kręgosłupa w wieku prawie 4 lat! :(
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 36
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez holi » 02 mar 2011, 23:28

Mój pierwszy owczarek Saba chorowała

-zapalenie krtani
-zapalenie uszu
-ropomacicze
-rak
-szycie łapy
-sumowski haczyk w nosie

Holi

-krzywica kosci
-dysplazja
-padaczka
-serce
Kleo

-urojona ciąża

Fija

-nazbieraly sie gazy w brzuszku i potrzebny był specjalista
holi
Losowy avatar

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 16 kwi 2011, 18:22

Hikari przeszedl operacje usuniecia chrząstki w stawie łokciowym -dysplazja łokciowa w wieku 1,5 roku diagnoza i operacja w Warszawie artroskopowo-na szczescie nie bylo wielkiego naciecia i pies po operacji mogl chodzic :-):-):-)
Obrazek
Hiku27
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Lokalizacja: GDAŃSK
Pochwały: 8
Dołączył(a): 21 lut 2011, 00:23

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 16 kwi 2011, 20:36

Jako, ze Balto byl u nas najdluzej to i o nim wspomne. Balto nie chorowal na nic :D

Max u nas tez na nic nie chorowal, tylko po przywiezieniu mial robaczyce skory i trzeba bylo przez 3 miesiace podawac advocate'a na wytepienie badziewia, zeby chlopak mogl ciala nabrac. A tak to, tfu tfu, nic sie nie przyplatalo.

Sabina nie ON, ale tez na nic nie chorowala, zupelnie na nic.
nebrot
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post