Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

OWCZAREK UCIEKINIER

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 09 kwi 2011, 19:38

Witam, mam pytanie czy Wasze psiaki też często zwiewają i musicie ich szukać?
Mój pies ma 4 lata,jest u nas od niedawna i zaliczył już 2 ucieczki.
Nie wiem jak to zrobił,ale musiał przeskoczyć ogrodzenie. Chyba niestety będę musiała kupić mu duży kojec żeby w dzień w nim przebywał,bo przecież nie będę go wiecznie szukać :(Za tydzień zaczyna tresurę mam nadzieję,że to coś pomoże,bo jak na 4letniego psa to jest naprawdę głupiutki. Siedzi na podwórku i drapie mi w szybę, obgryzł mi nowe ogrodzenie :(
Już nie wiem co mam robić :(
Karolina88
Losowy avatar

Re: OWCZAREK UCIEKINIER

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 09 kwi 2011, 19:51

Moj nie jest uciekinierem, ale w dziecinstwie mialam takiego gada, ze potrafil wrocic do domu po 3 dniach :evil:
Nie wiem, czy szkolenie zniweluje wloczegostwo. Na pewno pomoze w roznych aspektach, byc moze tak zmeczy psychicznie psa, ze nie bedzie mu sie chcialo szukac rozrywek poza terenem. A moze latwiej byloby podwyzszyc ogrodzenie (jesli to gora daje dyla) na przyklad siatka, ktora jest nachylona do wewnatrz dzialki. Wtedy psu naprawde nie jest latwo pokonac taka przeszkode.
nebrot
Losowy avatar

Re: OWCZAREK UCIEKINIER

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 09 kwi 2011, 19:52

nebrot napisał(a):Moj nie jest uciekinierem, ale w dziecinstwie mialam takiego gada, ze potrafil wrocic do domu po 3 dniach :evil:
Nie wiem, czy szkolenie zniweluje wloczegostwo. Na pewno pomoze w roznych aspektach, byc moze tak zmeczy psychicznie psa, ze nie bedzie mu sie chcialo szukac rozrywek poza terenem. A moze latwiej byloby podwyzszyc ogrodzenie (jesli to gora daje dyla) na przyklad siatka, ktora jest nachylona do wewnatrz dzialki. Wtedy psu naprawde nie jest latwo pokonac taka przeszkode.




Właśnie też myśleliśmy z Mężem o podwyższeniu ogrodzenia siatką,bo to chyba jedyne wyjście. Były właściciel po prostu go nie trzymał krótko i jest taki jaki jest niestety :(
Karolina88
Losowy avatar

Re: OWCZAREK UCIEKINIER

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 09 kwi 2011, 21:41

Trzeba mu znależć jakieś zajęcie które zmęczy go i fizycznie i psychicznie
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Wiek: 59
Lokalizacja: Ruda Sląska
Pochwały: 11
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:58

Re: OWCZAREK UCIEKINIER

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 09 kwi 2011, 21:45

Hmm bieganie?? Muszę kupić mu też piłkę zobaczymy czy będzie się bawić,bo nie potrafi nawet aportować ;/, ale popracujemy nad tym..
Karolina88
Losowy avatar

Re: OWCZAREK UCIEKINIER

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 10 kwi 2011, 12:51

Sama pilka to go nie zmeczy za bardzo, naewt jesli bdzie bez wytchnienia aportowal ja przez godzine. Ale zafunduj mu 10minut porzadnej nauki chodzenia na rownaj ze zwrotami na kontakcie i zobaczysz jak padnie :lol:Przerwa 5 minut i powtorka z rozrywki.
Innym baaaaaaaaardzo wyczerpujacym zajeciem jest chodzenie psa po sladzie. Pies musi byc przeglodzony, zreszta gdzies znajdziesz na pewno instrukcje jak powinien taki slad wygladac. Na pewno po takim sladzie pies bedzie fizycznie i psychicznie wycienczony.
nebrot
Losowy avatar

Re: OWCZAREK UCIEKINIER

Nieprzeczytany postprzez mamurda » 10 kwi 2011, 15:55

Podpisuję się pod tym co napisała nebrot :DNie ma takiej możliwości żeby zmęczyć fizycznie nakręconego ON-ka ;)Tylko praca umysłowa załatwi go skutecznie. :D
mamurda
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fram [*]
Imię: Barbara
Wiek: 64
Lokalizacja: Przemyśl
Pochwały: 2
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 14:49

Re: OWCZAREK UCIEKINIER

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 10 kwi 2011, 16:14

Praca węchowa też dobrze wykańcza. ;)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: OWCZAREK UCIEKINIER

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 10 kwi 2011, 16:29

Pies to nie jest dziecko że kupi mu się zabawkę i ma się go z głowy. Zabawkę trzeba kupić samemu sobie i bawić się nią z psem.
Praca węchowa - super dobra rzecz!
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Wiek: 59
Lokalizacja: Ruda Sląska
Pochwały: 11
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:58

Re: OWCZAREK UCIEKINIER

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 10 kwi 2011, 16:48

Moj ucieka(l?) z dzialki rekreac. jak zobaczy innego psa... bo wlacza mu sie terytorializm. Ale jak ostatnio zwial obszczekac dobermanke i dalej do ludzi pobawic sie, to zatargalam na dzialke i dostal w nagrode ]:-> warowanie na odleglosc. oj ile ja sie nachodzilam go poprawiac! po 10-15 minutach biala flaga, cisza i relax. w nagrode zabawa! i efekt jest - ja schudlam ;)a pies wczoraj na moje drugie NIE! odpuscil zblizajacemu sie yorkowi sasiada. hurraaa :-)takze kurs posluszenstwa jak najbardziej pomoze tylko trzeba cwiczyc :)

aha, żeby nie było to mój korzysta z okazji i wieje tylko przez otwartą bramę ;)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post