Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez matinee » 02 paź 2013, 10:44

Tomek napisał(a):Gdybym nie otrzymał w cenie zakupu psa to szczerze mówiąc wolałbym kupić psiurkowi zabawki za trzy stówki niż wyrobić rodowód. Myślałem, że kosztuje to mniej, w granicach 100zł.



Sam rodowód mniej (w Krakowie 50 zł), no ale trzeba się zapisać do Związku Kynologicznego i opłacić (cytuję za oddziałem krakowskim):

wpisowe
legitymację członkowską
składkę członkowską
opłatę korespondencyjną
rejestrację psa
rodowód lub nostryfikację rodowodu.

No i robi się okrągła sumka :-(A gdyby się chciało uzyskać uprawnienia hodowlane, to dodatkowo należy uiścić za:

wystawy
testy psychiczne
kartę krycia
krycie
kartę miotu + przegląd miotu
przegląd hodowlany
metrykę x liczba szczeniąt
przydomek hodowlany (ZG i FCI). Plus oczywiście koszta wychowu szczeniąt (książeczki zdrowia, szczepienia, odrobaczanie,czipowanie)

I teraz już wiadomo, dlaczego szczenięta z pseudo są tanie...

Tomku, czeski rodowód przy rejestracji psa trzeba nostryfikować, a to kosztuje tak samo jak wyrobienie polskiego. Ja też dostałam od hodowcy Ursy rodowód czeski i musiałam go nostryfikować. Finansowo na jedno wychodzi :-(

Autor postu otrzymał pochwałę
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
matinee
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 76
Dołączył(a): 08 sty 2012, 16:46

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 02 paź 2013, 10:46

Przynależność do ZKwP jest coraz droższa, nie wiem, czy zdecyduję się jeszcze w przyszlym roku płacić skladki.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 76
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 02 paź 2013, 10:55

Ja serdecznie dziękuję za taki ZKwP-owski pakiecik. Rodowód jest dla mnie jedynie bardziej szczegółowym od metryczki potwierdzeniem pochodzenia psa, nigdy nie planowałem go wystawiać czy zrobić z niego reproduktora a z samej przynależności do ZKwP nie miałbym żadnej korzyści. Jeśli kupię kiedyś psa w Polsce a jest to wysoce prawdopodobne wystarczy mi metryczka i książeczka zdrowia.

Wklejam dla zainteresowanych jak wygląda metryczka:
Obrazek

A tak wygląda rodowód:
Obrazek

Podsumowując, dla mnie ważny jest sam psiurek "z rodowodem" bez rodowodu. :lool:
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 02 paź 2013, 11:43

Dla mnie rodowód rodziców szczeniaka jest szalenie ważny. Pamietam pracę doskonałych psów i tych mniej doskonałych także. Szukam w rodowodach psów, które podobały mi sie w pracy i z radoscia odnajduję ich cechy w dzieciach, wnukach i prawnukach także. Jeśli 5-miesięczny onek zdawal bez problemu PT, wpatrzony w przewodnika, to nie dziwiła mnie w rodowodzie Loni Striegauer Berg czy siostra Lady z Barytowej Góry; 20 lat temu szukałabym dzieci Denisa z Mazańcowego wzgórza; wybierając maliniaka, popatrzę czy miał babcię/prababcię Saskię - i tak dalej...

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 76
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 02 paź 2013, 12:02

Są strony z wirtualnym rodowodami, także nie ma potrzeby wyrabiania papierowej wersji. Przykładowo mojego psa: http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... eho-kamene
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 02 paź 2013, 12:06

Ale ja się uczyłam czytać na papierze... :lool:Klawiatura komputera jeszcze gryzie w mnie w palce i sympatyczniej mi popatrzeć na ten papier :roftl:

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 76
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 02 paź 2013, 12:09

Rozumiem to doskonale. Dla mnie jednak ta przyjemność obcowania z drukowanym papierem nie jest warta 270zł. Mam kilka pomysłów jak lepiej wydać tą kwotę. ;)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 02 paź 2013, 15:10

[quote="Joan"

Jeśli ktoś się orientuje w aktualnych kosztach, to proszę mnie poprawić.[/quote]

ja płaciłam 150zł za rodowód z wpisaniem mnie do ZKwP w grudniu 2011
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 24
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez Joan » 02 paź 2013, 16:32

Zaraz będzie grudzień 2013. :)
Tomek napisał(a):Są strony z wirtualnym rodowodami, także nie ma potrzeby wyrabiania papierowej wersji. Przykładowo mojego psa: http://www.pedigreedatabase.com/german_ ... eho-kamene

Pod warunkiem, że ktoś, czegoś nie pozmienia dla hecy lub złośliwie. Orientacyjnie można zaglądać na tę stronę, ale wierzyć jej bezwzględnie nie można, bo zarejestrować może się tam każdy i pisać co mu się żywnie podoba, i zmieniać co chce, do woli.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 55
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 02 paź 2013, 17:17

w oddziale Poznańskim sumka wynosi 200zł :-)

Te wirtualne rodowody to dobra rzecz jak chce się szybko coś sprawdzić :-)
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 26
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 10
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post