Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 02 paź 2013, 17:27

Joan, nie wiedziałem że na tej stronie każdy może zmieniać informacje zawarte w wirtualnym rodowodzie cudzego psa. W przypadku mojego informacje są zgodne z papierową wersją.

To może inaczej, niektórzy hodowcy na swojej stronie robią wizualizację rodowodu szczeniąt, można sobie wydrukować i przy lampce wina czytając na głos szlachetne przydomki egzaltować się pochodzeniem psa. ;)Albo sobie samemu stworzyć taki wykaz choćby do siódmego pokolenia na podstawie danych uzyskanych od hodowcy.

Jeszcze odniosę się do tego bo przeoczyłem:
dorplant napisał(a):
Aga i N napisał(a):Rodowodu nawet nie trzeba wyrabiać. Jest to nic innego, jak sztywna kartka A4, z tabelą z wymienionymi przodkami naszego psa i miejscem gdzie Wet uzupełnia dane np. o stawach biodrowych. W sumie niepotrzebny świstek, chyba że startuje się w zawodach, to po jakiegoś grzyba trzeba go wyrobić ;-).

O Aga teraz to mnie zdenerwowałaś. :diabeł:
"Niepotrzebny świstek" ....?
To jest zapis czyjejś pracy hodowlanej, wyszkoleń, prześwietleń itd...
Moim zdaniem wyrazem szacunku dla czyjejś pracy hodowlanej jest jednak wyrobienie tego rodowodu, nawet po to żeby go schować do szuflady.

W mojej opinii wyrazem szacunku i uznania dla pracy hodowlanej jest sam w sobie świadomy zakup szczenięcia z tego a nie innego skojarzenia.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez Joan » 02 paź 2013, 18:08

Tomek napisał(a):Joan, nie wiedziałem że na tej stronie każdy może zmieniać informacje zawarte w wirtualnym rodowodzie cudzego psa. W przypadku mojego informacje są zgodne z papierową wersją. (...)

Niestety, ale każdy może wpisać co chce i namieszać też ile wlezie. Zarejestruj się tam i sprawdź. :-)
Szkoda, że nie ma jak sprawdzić, kto dokonał ostatniego wpisu. ( To znaczy, myślę, że można, tyle, że byłoby to czasochłonne i kłopotliwe.)
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 55
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 02 paź 2013, 18:30

Wierzę Ci na słowo. Sam dodałem do tej strony Viggulca ale to było ponad 4 lata temu i nie pamiętam loginu.

Zatem strona ta nie może być traktowana jako rzetelne źródło informacji o psich przodkach.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 02 paź 2013, 18:34

Potwierdzam ;)jestem zarejestrowana na grzywkowej bazie i jakbym chciała to mogę zmieniać co chce :)
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 26
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 10
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez matinee » 02 paź 2013, 21:07

Trochę poważniejsza wydaje się strona www.working-dog.eu , gdzie też są rodowody, i to z większą ilością danych. Informacje umieszczane przez użytkowników na tej stronie są jakoś weryfikowane, bo zawsze się czeka na tę weryfikację, zanim się wniesiona informacja pojawi. Nie wiem jednak, na czym ta weryfikacja polega. Jest tam więcej informacji dotyczących konkretnego psa i właściciela (przykładowo "profil" mojej Ursy: http://www.working-dog.eu/dogs-details/ ... dell-Traho ). Dostęp do pełnych informacji, jak również inne możliwości i formy aktywności możliwe są po wniesieniu opłaty, tzw. członkostwo premium :-(
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
matinee
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 76
Dołączył(a): 08 sty 2012, 16:46

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 02 paź 2013, 21:08

Na wirtualnych rodowodach Amiszę wrzucił chyba hodowca.ja potem dodałam tylko info o prześwietleniu i fotkę.
A tak w ogóle to zdając PT w ZK i będąc jego członkiem zostawiłam metrykę w celu wyrobienia papierowego rodowodu na pamiątkę.I do tej pory go nie odebrałam :ooops:Gdybym to chciała zrobić czy muszę opłacić obecną składkę członkowską czy za te wszystkie lata? :ooops:
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Wiek: 37
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez matinee » 02 paź 2013, 21:20

14ruda napisał(a):Na wirtualnych rodowodach Amiszę wrzucił chyba hodowca.ja potem dodałam tylko info o prześwietleniu i fotkę.
A tak w ogóle to zdając PT w ZK i będąc jego członkiem zostawiłam metrykę w celu wyrobienia papierowego rodowodu na pamiątkę.I do tej pory go nie odebrałam :ooops:Gdybym to chciała zrobić czy muszę opłacić obecną składkę członkowską czy za te wszystkie lata? :ooops:


Na mój rozum to jeśli wniosłaś opłatę za rodowód i miałaś wtedy opłacone składki (a musiało tak być bo inaczej by metryczki nie przyjęli), to powinni Ci go wydać nie żądając żadnych składek; mogło Ci się przecież w "tzw. międzyczasie" odechcieć przynależności do ZKwP i nikt Cię zmusić nie może, a co zapłacone, to Ci się należy. Ale nie wiem, czy logika ZK jest zgodna z moim rozumem :roftl:
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
matinee
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 76
Dołączył(a): 08 sty 2012, 16:46

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 02 paź 2013, 21:57

Nie mam czasu się wybrać do sekcji owczarka.Ale mam nadzieję,że jest tak jak piszesz :-)W sumie nie powinni żądać składek skoro rodowód wyrobiony leży w archiwum :lool:
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Wiek: 37
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez Joan » 03 paź 2013, 00:42

matinee napisał(a):Trochę poważniejsza wydaje się strona http://www.working-dog.eu , gdzie też są rodowody, i to z większą ilością danych. Informacje umieszczane przez użytkowników na tej stronie są jakoś weryfikowane, bo zawsze się czeka na tę weryfikację, zanim się wniesiona informacja pojawi. Nie wiem jednak, na czym ta weryfikacja polega. Jest tam więcej informacji dotyczących konkretnego psa i właściciela (przykładowo "profil" mojej Ursy: http://www.working-dog.eu/dogs-details/ ... dell-Traho ). Dostęp do pełnych informacji, jak również inne możliwości i formy aktywności możliwe są po wniesieniu opłaty, tzw. członkostwo premium :-(

Bez porównania "working-dog" a "Pedigree Database", na korzyść, oczywiście, "working-dog".
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 55
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Przyjmę, kupię psa.

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 03 paź 2013, 05:48

14ruda napisał(a):Nie mam czasu się wybrać do sekcji owczarka.Ale mam nadzieję,że jest tak jak piszesz :-)W sumie nie powinni żądać składek skoro rodowód wyrobiony leży w archiwum :lool:


Nie trzeba iść do sekcji owczarka. Zwykle rodowód czeka w sekretariacie i przy jego odbiorze nikt nie sprawdza zapłaconych składek.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Avatar użytkownika
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 51
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post