Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Rodowód KHRON

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 27 wrz 2012, 14:13

Brawurka napisał(a):
Bazooka, z tym "mowi samo za siebie" to nie do końca jest tak, bo do FCI z każdego kraju może należeć tylko jedna organizacja - u nas jest to ZKwP. Przekręty są i tu i tu, takie są polskie realia. Tak w ZKwP mogą być dziadowskie hodowle, jak i w KHRON, czy innej organizacji wzorcowe. Jednak nic nie zmieni faktu, że mnóstwo ludzi kupuje szczenięta z rodowodem innym niż FCI, nie mając pojęcia o tym, że tak naprawdę poza organizacją, która wystawiła rodowód NIC NIE ZDZIAŁAJĄ. :mur::mur:


Brawurka...OTOZ TO...wlasnie o to mi przede wszystkim chodzilo! :ok:
Bazooka
Losowy avatar

Re: Rodowód KHRON

Nieprzeczytany postprzez Tomasisqo » 27 wrz 2012, 14:38

Bazooka napisał(a):
Tomasisqo napisał(a):Mam doswiadczenie z hodowla, ktora miala przydomek FCI i warunki to jakas kpina. po 10 doroslych psow w kojcu to grube przegiecie. Matke szczeniaka pokazac nie chcieli, ojca nie bylo, rodowod mialem otrzymac poczta poniewaz cos tam, no kompletna pomylka. Zwiazek Kynologiczny powinien robic jakies kontroli w jakich hodowane sa psy.

Wiec czy jest FCI lepsze od KHRON? Nie wiem, radosc z nowego kumpla w postaci ON dlugowlosego bezcenna.


widzac takie jak opisujesz warunki "hodowania" psow- ja na Twoim miejscu szybko bym stamtad wyjechala...nawet nie rozmawiajac z tym kims kto sie smie hodowca nazywac. Miales tez mozliwosc zglosic przypadek takiej hodowli do ZKwP...a skoro masz psa z "rodowodem"KHRON- to niewiele zdzialasz; wystawy TYLKO w tej organizacji! Wiec jesli ktos ma ambicje wystawiac swoje psy na swiatowych wystawach, to NIC nie zdziala w tym calym KHRONie. No i samo to ze cala ta organizacja NIE JEST uznana przez FCI- mowi samo za siebie.


Sprawe z hodowla zglosilem jak do ZKwP, nawet pisalem do Klub hodowcow, no co oni zdzialaja jak nigdzie nie ma czegos takiego jak kontrole niezpowiedziane. My nie mamy zamiaru wystawiac wiec zakupu nie zaluje. Natomiast drugiego DON kupie juz z hodowli FCI :)
Tomasisqo
Losowy avatar

Re: Rodowód KHRON

Nieprzeczytany postprzez tomanek53 » 08 maja 2013, 13:52

Tak to czytam i przypomniałem sobie anegdotę o tak zwanych "ambicjach" wystawienniczych (może wystawowych?)
Otóż wiele lat temu, jeszcze za czasów mojego Tyrana, wystawiałem rzeczonego ON-ego w Poznaniu na wystawie międzynarodowej. Pies w cuglach wygrał klasę otwartą a ja zostałem poproszony przez sędziego o pozostanie przy ringu aby można było porównać Tyrtusia z jakimś tam, championem.
Zatem czekałem jak ten kretyn aż właściciel champa raczy przedstawić psa do porównania a on niestety nie raczył! Podobno nawet był u sędziego ale nic z tego nie wyszło.

Zatem, drogi właścicielu najpiękniejszego ON-ego (może łunego?) na świecie.
Jeżeli nie jesteś kumotrem hodowców od wygrywania wystaw i nie wiesz, jak nim się stać albo jak "zwyczajowo" to się "załatwia", to daj SE spokój z "ambicjami". Twój pies ich nie ma!

Ja wyleczyłem się wtedy z wszelkich "psich" ambicji i nie żałuję.

***
tomanek53
Losowy avatar

Re: Rodowód KHRON

Nieprzeczytany postprzez Bradox » 19 cze 2013, 14:17

Witam, Ja w lutym kupilem psa owczarka niemieckiego dlugowlosego z jadu skorpiona w gdyni, nie majac pojecia o tych wszystkich problemach zwiazanych z rodowodami i zrzeszeniach. po czasie jak proche poczytalem na temat organizacji zadzwonilem do hodowcy i na pytanie dlaczego nie jest to rodowod ZKwP odpowiedziala mi pani ze pies jak dorosnie do bylby w tej organizacji zdyskwalifikowany bo Owczarki Niemieckie Dlugowlose sa wieksze od wzrorca tej przodujacej organizacji kynologicznej. Prosze kogos kto zna zna sie w temacie czy to prawda ?
Bradox
Losowy avatar

Re: Rodowód KHRON

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 19 cze 2013, 18:14

Bradox napisał(a):Witam, Ja w lutym kupilem psa owczarka niemieckiego dlugowlosego z jadu skorpiona w gdyni, nie majac pojecia o tych wszystkich problemach zwiazanych z rodowodami i zrzeszeniach. po czasie jak proche poczytalem na temat organizacji zadzwonilem do hodowcy i na pytanie dlaczego nie jest to rodowod ZKwP odpowiedziala mi pani ze pies jak dorosnie do bylby w tej organizacji zdyskwalifikowany bo Owczarki Niemieckie Dlugowlose sa wieksze od wzrorca tej przodujacej organizacji kynologicznej. Prosze kogos kto zna zna sie w temacie czy to prawda ?


Zacznijmy od tego, że psy z innych związków nie mogą dostać rodowodu ZKwP dlatego pies ma inny rodowód, bo hodowca nie jest tam zarejestrowany.
Co do wzrostu - pies nie może odbiegać znacznie od wzorca, więc jeśli jest przerośnięty nie będzie dopuszczony do rozrodu, co nie znaczy, że zostanie mu zabrany rodowód. Rodowód to dowód na pochodzenie psa, na to, że przodkowie spełnili wymogi hodowlane, nie wszystkie psy są dopuszczane do rozrodu (w tej organizacji, w innych jest różnie).
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 42
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Rodowód KHRON

Nieprzeczytany postprzez Bradox » 20 cze 2013, 16:51

Dzieki za zainteresowanie moim pytaniem, ta hodowla zarejestrowana jest w roznych zrzeszeniach tez ZKwP, a wiec czy to prawda ze w ZKwP owczarki niemieckie dlugowlose nie maja osobnego wzorca rozniacego sie od owczarkow niemieckich krotkowlosych ? bo podobno wszystkie owczarki niemieckie dlugowlose wyrastaja na wieksze psy i tym samym sa dyskwalifikowane. Podobno maja to zmienic w ZKwP by oddzielny wzorzec byl dla ON dlugowlosych tak jak to jest w innych zrzeszeniach , ale czy to prawda to nie wiem. Pozdrawiam
Bradox
Losowy avatar

Re: Rodowód KHRON

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 20 cze 2013, 19:46

To kompletna BZDURA, że długość włosa ma wpływ na przekroczenie wzorca [ustalonego przez ludzi] :D. Czyżby matka natura, znała ten wzorzec i specjalnie psy długowłose obdarza obowiązkowo wzrostem powyżej dla suki 60cm, dla samca 65cm? :D
Rozpatrując ten problem:
-analogicznie do ludzi - jeśli ktoś się urodzi "z włosami", to będzie mierzyć 2 metry 5cm i więcej i nie będzie mieścić się w futrynie jak dorośnie? :D
-praktycznie - mój pies jest długowłosy, i jest mniejszy niż większość spotykanych owczarków z linii eksterierowych :-).

Ja bym raczej popłynęła we wioskach, że ZKwP'owskie eksteriery są już dość duże. Ale to co się dzieje w organizacjach innych niż ZKwP, często gęsto woła o pomstę do nieba jeśli chodzi o wzrost psów [w stosunku do wzroca FCI] dość często są to psy wielkie i strasznie grubokościste i co najlepsze osoby które takie psy rozmnażają nie widzą w tym problemu :(...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Rodowód KHRON

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 20 cze 2013, 20:15

Bradox napisał(a):Dzieki za zainteresowanie moim pytaniem, ta hodowla zarejestrowana jest w roznych zrzeszeniach tez ZKwP, a wiec czy to prawda ze w ZKwP owczarki niemieckie dlugowlose nie maja osobnego wzorca rozniacego sie od owczarkow niemieckich krotkowlosych ? bo podobno wszystkie owczarki niemieckie dlugowlose wyrastaja na wieksze psy i tym samym sa dyskwalifikowane. Podobno maja to zmienic w ZKwP by oddzielny wzorzec byl dla ON dlugowlosych tak jak to jest w innych zrzeszeniach , ale czy to prawda to nie wiem. Pozdrawiam


Hodowla na pewno nie jest zarejestrowana w ZKwP ;)bo albo jest w ZKwP i hoduje wg ich zaleceń, albo jest w KHRON. Można być albo tu albo tu, nie można być w dwóch związkach na raz
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 24
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Rodowód KHRON

Nieprzeczytany postprzez Joan » 20 cze 2013, 21:25

Aga i N napisał(a):To kompletna BZDURA, że długość włosa ma wpływ na przekroczenie wzorca [ustalonego przez ludzi] :D. Czyżby matka natura, znała ten wzorzec i specjalnie psy długowłose obdarza obowiązkowo wzrostem powyżej dla suki 60cm, dla samca 65cm? :D
Rozpatrując ten problem:
-analogicznie do ludzi - jeśli ktoś się urodzi "z włosami", to będzie mierzyć 2 metry 5cm i więcej i nie będzie mieścić się w futrynie jak dorośnie? :D
-praktycznie - mój pies jest długowłosy, i jest mniejszy niż większość spotykanych owczarków z linii eksterierowych :-).

Ja bym raczej popłynęła we wioskach, że ZKwP'owskie eksteriery są już dość duże. Ale to co się dzieje w organizacjach innych niż ZKwP, często gęsto woła o pomstę do nieba jeśli chodzi o wzrost psów [w stosunku do wzroca FCI] dość często są to psy wielkie i strasznie grubokościste i co najlepsze osoby które takie psy rozmnażają nie widzą w tym problemu :(...

Niestety Aga, ale trochę się mijasz z prawdą...bo wiekowe doświadczenie wielu hodowców potwierdza tę regułę, że pies długowłosy jest najczęściej większy. Jest to efekt tzw. korelacji genów - zjawisko dobrze znane genetykom. ON jest mieszanką różnych ras psów pasterskich, z których te długowłose były większe, grubszej kości, odważniejsze i miały zrównoważony charakter. Oczywiście, nie dotyczy to każdego owczarka, bo zależy jaki konkretnie "zestaw genów" odziedziczy, jednak te tendencje dobrze są znane hodującym od lat i wiadomo skąd się biorą. U błękitnego bydła belgijskiego zwiększona ilość mięsa w tuszy wpływa niekorzystnie na płodność. U świń rasy Pietrain osiągnięcie zwiększonej mięsności predysponuje do występowania tzw. złośliwej gorączki.
U ludzi na zespół Turnera wskazuje niski wzrost, a na zespół Downa rysy twarzy.
Panuje również przekonanie że nie zawsze w wypadkach cech ilościowych i jakościowych chodzi o odrębne geny. Można przypuszczać że gen determinujący np. barwę kwiatu, może wywierać pewien uboczny wpływ na plon danej rośliny.
Dlatego, większa waga i wzrost u długowłosych ON, prawdopodobnie ma z tym zjawiskiem związek. To, że DON-y rodzą się po ON-ach, to dostateczny dowód na "inny zestaw genów", jednakże tkwiący w tych psach od zarania dziejów, który "skumulowany" znajduje ujście w fenotypie, charakteryzującym się nie tylko obfitym owłosieniem ale również innymi cechami. To, że nie zawsze te cechy się ujawniają w szerokim spectrum, jest wynikiem czynników środowiskowych, w tym, na przykład, żywienia.
Jeśli owczarek rośnie za duży, można mu ograniczyć podaż białka i witamin, dzięki czemu, cecha zapisanego w genach, skorelowanego z długą sierścią, większego wzrostu, nigdy się nie ujawni. Optymalne cechy genetyczne ujawniają się tylko w korzystnym środowisku. Nie ja jedna słyszałam zapewne od sędziego, żeby nie karmić psa Royalem, bo za duży urośnie. O ile da się psa sztucznie "wymizerować" (że się tak głupio wyrażę), o tyle podnieść wartości zapisanych w jego genach, w żaden sposób się nie da. Jeśli pies genetycznie ma mieć 68 cm. wzrostu, to żeby nie wiem czym go karmić, nigdy nie będzie większy.

Te psy długowłose od których wziął swój początek ON miały 70, a czasem i więcej, centymetrów w kłębie.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 55
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Rodowód KHRON

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 20 cze 2013, 21:59

saacrum napisał(a): Hodowla na pewno nie jest zarejestrowana w ZKwP ;)bo albo jest w ZKwP i hoduje wg ich zaleceń, albo jest w KHRON. Można być albo tu albo tu, nie można być w dwóch związkach na raz


A jednak jest. Zadałam sobie odrobinę trudu i weszłam na stronę hodowli: http://www.zjaduskorpiona.pl/
Nyks
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria
Wiek: 23
Lokalizacja: Warszawa/Nowa Wieś
Dołączył(a): 03 mar 2013, 16:06

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post