Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: Rodowodowy vs w typie.

Postprzez egonek5 » 15 kwi 2011, 08:29

w tym temacie to ja raczej nic nie napisze,bo ban murowany :lol:ale spoko nie popre pseudohodowli,bo Bruno jest moim drugim i ostatnim psem,to już postanowione,tak jak też nie polecam kupowania psów nierasowych ;)kiedyś po jakis imieninach jak sie mi kliknie na ten wątek,pewnie napisze odważnie,o moich odczuciach :lol:
egonek5
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Pochwały: 3
Dołączył(a): 13 lut 2011, 21:57

Re: Rodowodowy vs w typie.

Postprzez Marek » 15 kwi 2011, 08:32

Pisz otwarcie teraz, gwarantuję że bana nie będzie. ;-)
Marek
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: [*] Maciuś [*]
Imię: Marek
Wiek: 38
Lokalizacja: Zawiercie
Pochwały: 2
Dołączył(a): 12 lut 2011, 07:39

Re: Rodowodowy vs w typie.

Postprzez ewachw » 15 kwi 2011, 09:29

egonek5 - dawaj... :-)dzisiaj imieniny Anastazji i Wacława...znasz takowych może?... :mrgreen:
ewachw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Wiek: 41
Lokalizacja: Włoszakowice k/ Leszna
Pochwały: 5
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:12

Re: Rodowodowy vs w typie.

Postprzez Kay'owa » 15 kwi 2011, 10:30

egonek5 napisał(a):w tym temacie to ja raczej nic nie napisze,bo ban murowany :lol:.....


Pisz śmiało egonkowa w końcu to przyjazne i rodzinne forum, a admin obiecał, że bana nie będzie :lool::lool::lool::lool:
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 3
Dołączył(a): 19 lut 2011, 19:45

Re: Rodowodowy vs w typie.

Postprzez Haga » 15 kwi 2011, 11:36

A ja szczerze powiem, że nie rozumiem dlaczego pies z papierami ma być lepszy od tego bez. Nie ma czegoś takiego. Każdy pies jest wspaniały i kochany bez względu na jego pochodzenie. Każdy zasługuje na wspaniałego właściciela. Natomiast można jak najbardziej sobie gdybać na temat pseudohodowli i hodowli "papierowej" ale takiej z prawdziwego przypadku, gdzie suki rodzą góra raz w roku, gdzie są szkolone, gdzie dba się o ich rozwój fizyczny i psychiczny. Hodowle, w których stare sunie mają zapewniony wikt i opierunek :)
Nie rozumiem rozmnażania na siłę ani w hodowlach ani u ludzi, którzy kupili sobie suke i dla zasady chcą ją rozmnożyć, albo samca bo taki macho to koniecznie musi zostać ojcem :pala. Uważam, że kupując przyjaciela tak wspaniałego jakim jest pies warto rozejrzeć się lepiej, dokładniej a nie kupować na giełdzie pod wpływem impulsu. Trzeba pamiętać, że ten nasz pies znajdzie dobry dom, bo trafił na nas, ale ile psów trafia o wiele gorzej. Ich życie kończy się często tragicznie. Wyjrzyjmy dalej niż poza czubek własnego nosa.
Monika z Wegą, Sajgą i Zuzią
Cortina i Haga [']
Haga
Avatar użytkownika
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Pochwały: 1
Dołączył(a): 14 lut 2011, 09:38

Re: Rodowodowy vs w typie.

Postprzez lemurka » 15 kwi 2011, 11:40

Ja mam psa w typie i psa z rodowodem. Różnice? Są ogromne. Ale hodowlę też trzeba umieć wybrać (badania rodziców np - o czym nie wiedziałam).
Oba psy są schorowane :ireful, przynajmniej pseudo się nie nachapała, pierwszego psa dostałam za free.
lemurka
Avatar użytkownika
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 1
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 14:18

Re: Rodowodowy vs w typie.

Postprzez egonek5 » 15 kwi 2011, 11:46

bo przerażajace jest to ze rodowód jest tylko świadectwem czystosci rasy a gwarancją zdrowia już nie :?Kilka lat temu gdy zapoznałam się z akcją R=R byłam przekonana że pies rasowy to pies zdrowy,ale równie szybko się przekonałam że tak nie jest,Do tego nie podoba mi się stosunek hodowców do ''klientów''gdy ich poinformują o zdrowiu nabytego u nich psa[najczęsciej jest to dysplazja] nie pytajcie mnie co wtedy taki hodowca powinien zrobic,bo nie wiem,ale gdyby był uczciwym człowiekiem i los sprzedanego psa nie byłby mu obojetny ,myslę ze dogadac zawsze się można,a przynajmniej nie odwracac plecami po zainkasowaniu kasy.Dobrych hodowli jest garstka ,reszta liczy tylko na szybką sprzedaż ''swieżego towaru'' :?dla mnie tego typu hodowle nie różnią się niczym od pseudohodowli :?Zresztą na ten temat może sporo napisac nasz forumowicz holi,przyznaje ze po przeczytaniu histori jego suczki włosy mi dęba stanęły :roll:
kupujac psa w pseudohodowli ,chorego psa, pretensje mogę miec tylko do siebie[oczywiscie nie polecam],a nie podoba mi się ,ze hodowcy nie biorą żadnej odpowiedzialnosci za to co wychodują ;)

Autor postu otrzymał pochwałę
egonek5
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Pochwały: 3
Dołączył(a): 13 lut 2011, 21:57

Re: Rodowodowy vs w typie.

Postprzez Tomek » 15 kwi 2011, 11:50

lemurka napisał(a):Ja mam psa w typie i psa z rodowodem. Różnice? Są ogromne.

Rozwiń proszę wypowiedź.

Edycja: niestety prawdą jest to co napisałaś Ewa. :(Ale to wciąż nie jest wymówka do kupowania psa z pseudo-hodowli. Trzeba po prostu mądrze wybierać i liczyć na łut szczęścia. Ja miałem pecha, ale kolejny pies też będzie z rodowodem, w dodatku z tej samej hodowli.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Rodowodowy vs w typie.

Postprzez egonek5 » 15 kwi 2011, 11:54

dlatego nie kupię już żadnego psa ani tu ani tu :-)
egonek5
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Pochwały: 3
Dołączył(a): 13 lut 2011, 21:57

Re: Rodowodowy vs w typie.

Postprzez Tomek » 15 kwi 2011, 11:57

E tam, nie kupisz. Kupisz, zobaczysz. :)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post