Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Literatura godna polecenia

Postprzez CanisFamiliaris » 26 cze 2013, 07:44

Ja bym polecała "Zabójcy bez winy" J. Goodall, i "Umysły zwierząt' Griffin.


"Zapomniany język psów" czytałam, i jako troszeczkę nieaktualną pozycję, odłożyłam na półkę wraz z książkami C. Millana :DSwojego czasu byłam nimi zachwycona, jak i "Okiem psa". Choć uważam, że każdą pozycję warto znać :)
CanisFamiliaris
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 34
Dołączył(a): 08 kwi 2013, 07:33

Re: Literatura godna polecenia

Postprzez vega_bw » 26 cze 2013, 13:40

Jestem dość świeżo po lekturze "Nowoczesne szkolenie psów tropiących" Górnego. Przyznaję, bardzo przydatna pozycja.
Pasjami wracam też do książeczek pani Zofii :)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 23
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Literatura godna polecenia

Postprzez Zofia » 26 cze 2013, 20:54

Do konca wakacji powinna ukazac się nowa moja książeczka, troszkę więcej tam będzie do czytania, ale tak, żeby się nie znudzić.
Tekst napisany, wydawca jest, w poniedzialek pertraktacje z drukarnią :-)

Zofia Mrzewińska

Autor postu otrzymał pochwałę
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 76
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Literatura godna polecenia

Postprzez Brawurka » 26 cze 2013, 21:03

Pani Zofio, trzymamy kciuki za jak najkorzystniejsze pertraktacje i jak najszybsze wydanie. I oczywiście czekamy na informację, że to JUŻ! :yahoo:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 47
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Literatura godna polecenia

Postprzez płocczanka » 27 cze 2013, 08:27

vega_bw napisał(a):Jestem dość świeżo po lekturze "Nowoczesne szkolenie psów tropiących" Górnego. Przyznaję, bardzo przydatna pozycja.
Pasjami wracam też do książeczek pani Zofii :)


to tak jak i ja :-)

ale nie mogę dostać ksiązki Górnego "Nowoczesne szkolenie psów tropiących"
pytalam sie w księgarni sprawdzono na stronie i powiedziano ze teraz nie ma
w jaki sposób ją zdobyłaś?
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 44
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 7
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Re: Literatura godna polecenia

Postprzez Brawurka » 27 cze 2013, 08:37

Jest do kupienia tutaj:
http://allegro.pl/nowoczesne-szkolenie- ... 79051.html
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 47
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Literatura godna polecenia

Postprzez vega_bw » 27 cze 2013, 12:07

Dokładnie, mam z allegro, mój kochany mąż mi kupił :)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 23
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Literatura godna polecenia

Postprzez Wadera » 12 lip 2013, 11:03

Czy ktoś zna jakąś ciekawa pozycję o psach przeznaczoną dla dzieci? Chodzi mi nie tyle o książeczki o psiakach, bo tego jest pełno, ale o taki prosty podręcznik, "instrukcje obsługi" pieska - ktoś na coś podobnego trafił? :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 42
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Literatura godna polecenia

Postprzez Thrima » 12 lip 2013, 13:07

Polecam książkę "Psie Przykazania"
http://psiawachta.pl/sklep/psie-przykazania

Kupiłam ją gdy sama pisałam książeczkę dla dzieci, o psach. Zbierałam wtedy informacje o podobnych pozycjach już dostępnych na rynku. Książka jest solidnie przygotowana pod względem merytorycznym, do tego ładnie wydana i z uroczą oprawą graficzną.
Moim zdaniem naprawdę warto, nie tylko dla dzieci.

Opis ze strony:
Książka "Psie przykazania" poświęcona jest kształtowaniu u dzieci i młodzieży prawidłowych zachowań związanych z bezpieczeństwem w obecności psów. W równym stopniu co do dzieci, skierowana jest do wszystkich rodziców, bez względu na to, czy w danej rodzinie jest pies czy go nie ma. Wbrew powszechnie panującej opinii, dzieci najczęściej są gryzione przez psy w wyniku kontaktów inicjowanych właśnie przez nie same. Warto nauczyć naszych najmłodszych (i siebie również!), jak należy zachowywać się przy psie, by nie prowokować go do zachowań agresywnych i stworzyć z nim przyjacielską relację.

Dorośli często nie zdają sobie sprawy z tego, jakie zachowania dzieci niosą ze sobą ryzyko zostania pogryzionym przez psa, szczególnie, jeśli sami niewiele wiedzą o psach lub mają w domu psa łagodnego, nie stwarzającego sytuacji konfliktowych. Nie wiedza też o tym, że psy, które ich dziecko spotyka odwiedzając znajome rodziny, stanowią dla niego realne zagrożenie. Dzieci wychowane w przekonaniu, że wszystkie psy są miłe, lub że można z nimi robić co tylko nam przyjdzie do głowy, narażone są na pogryzienie.

Lekarka weterynarii Kendal Shepherd należy do czołowych specjalistów z zakresu zachowań psów w Wielkiej Brytanii. W książce „Psie przykazania” przedstawia 12 zasad bezpiecznego postępowania z psami. Odwołując się do własnych uczuć dziecka pytaniami „A jak ty byś się wtedy czuł?” autorka uczula dzieci, by nie drażniły się z psem, nie odbierały mu pilnowanych przez niego przedmiotów i nie okazywały wobec niego złości. Oczywiście, za „wdrożenie” tych zasad w życie są odpowiedzialni rodzice, którzy przede wszystkim sami powinni się do nich zastosować. Trudno oczekiwać od dziecka, że będzie odnosiło się do psa z szacunkiem gdy widzi, jak jego rodzice krzyczą na psa, biją go lub drażnią.

Ksiażkę uzupełnia drabina agresji – ilustrowany zbiór zachowań psa świadczących o tym, że coś go niepokoi. Drabina zaczyna się od najlżejszych sygnałów dyskomfortu, takich jak ziewanie, oblizywanie się czy odwracanie głowy, a kończy zachowaniami agresywnymi, takimi jak warczenie, kłapanie zębami i wreszcie gryzienie. Dzięki tym rysunkom możemy uświadomić sobie, jak wiele wysiłku wkłada pies w to, by nas poinformować o odczuwanym dyskomforcie. Niestety, aby zauważyć i prawidłowo odczytać te sygnały, musimy wiedzieć, czego szukać i co one oznaczają. Pamiętajmy też, że dzieciom jest o wiele trudniej zauważać mowę ciała psów i aby się jej nauczyć potrzebują wiele praktyki i dobrego przykładu ze strony rodziców. Warto jednak poświęcić czas na naukę psiej mowy ciała, dla bezpieczeństwa nas wszystkich i, także, dla dobra psów, które z nami mieszkają.
Blog o życiu i pracy z owczarkiem:
http://yaronwpracy.blogspot.com/
Thrima
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zorion, Yaron
Imię: Ada
Wiek: 28
Lokalizacja: Rębiszów
Pochwały: 4
Dołączył(a): 09 kwi 2013, 16:11

Re: Literatura godna polecenia

Postprzez Wadera » 12 lip 2013, 13:37

Dzięki wielkie, zapowiada się super!
A jaki tytuł ma Twoja książka? :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 42
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post