Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez haszysz » 24 sty 2013, 19:29

Ja dostałam wczoraj książkę "Szkolenie psa. Jak wychować idealnego pupila" autorstwa p. Anny Biziorek.
Obrazek
haszysz
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Haszysz
Imię: Dagmara
Wiek: 27
Lokalizacja: Oława
Pochwały: 3
Dołączył(a): 04 gru 2012, 16:02

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 24 sty 2013, 19:33

Może za kilka lat, jak książka będzie wydana po polsku, władze związku przeczytają ze zrozumieniem i coś się zmieni. Może uznają autorytet.
Samo czytanie o tym, jak planuje się takie eksperymety dla psów jest fascynujące. Troszkę było o tym również w poprzednio zalinkowanej przeze mnie książce Dog Sense.
AnnaJagna
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Wiek: 36
Lokalizacja: Natal, Brazylia
Pochwały: 29
Dołączył(a): 19 lis 2012, 16:12

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez GosiaiMaja » 26 sty 2013, 03:21

ostatnio czytałam książke pt "Oczami psa"- nie jest to typowy poradnik, ale daje ciekawe spojrzenie na futrzaki :)
GosiaiMaja
Losowy avatar

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 26 sty 2013, 13:45

Gorąco polecam niedawno wydane dwie pozycje wydawnictwa Fontanna, seria Zwierzęta i ludzie:

1. Stacey O'Brien - Sowa Wesley. Nie tylko niesamowita opowieść o tym, jak można porozumieć się z ptakiem, skłonić do pewnych zachowań (tolerowanie suszenia mokrych piór suszarką!!!!), ale i o ogromnej, godnej najwyższego szacunku odpowiedzialności za życie raz wziętego na ręce zwierzęcia. Zwierzęcia bez porównania trudniejszego niż pies.

2. Shreve Stockton - Kojot Charlie. Bardzo wiarygodna, bo bez upiększania napisana opowieść o wychowywaniu kojota - także o tym, jakie skutki daje wychowywanie "partnerskie" - pani Shreve nie chciała być "szefem", liderem, oferowała zwierzęciu tylko serdeczność i tolerancję. No i mimo reagowania na znajome hasla, a nawet oddawania kości = dorastający kojot potraktował ją jak podporządkowaną istotę, którą może zdyscyplinować zębami. Jaki na to był sposób - a to już przeczytajcie sami:-))

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 76
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 26 sty 2013, 13:47

Sowa jest już u mnie na liście zakupów, a kojota zaraz poszukam.
AnnaJagna
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Wiek: 36
Lokalizacja: Natal, Brazylia
Pochwały: 29
Dołączył(a): 19 lis 2012, 16:12

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 26 sty 2013, 16:33

Nie wiem czy już był wymieniany, ale bardzo Wam polecam "Jak rozmawiać z psem" Stanleya Corena. :)Świetne wprowadzenie o zmysłach psów, o tym jak są zbudowane i jak działają, a potem bardzo dobre opisanie interpretacji sygnałów wysyłanych przez psy. :)
Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 33
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 26 sty 2013, 16:38

Właśnie czytam tę książkę i tak sobie myślę, że byłoby fajnie mieć mp3 do tych wszystkich rodzajów szczekania, które Coren opisuje :lool:.
AnnaJagna
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Wiek: 36
Lokalizacja: Natal, Brazylia
Pochwały: 29
Dołączył(a): 19 lis 2012, 16:12

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 26 sty 2013, 16:48

On opisał pewien rodzaj szczeku/warkotu, który wydaje moja Nala. :DDo tej pory nie spotkałam psa, który wydawałby z siebie taki dźwięk, a tu proszę, jednak Coren takie psy spotkał i dźwięk dobrze opisał. :)
Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 33
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Nesa » 13 lut 2013, 10:51

Szukam książki godnej polecenia do samodzielnego wyszkolenia do PT, na szkolenie nie mam możliwości pójść, ze względu na zajęcia co jakiś czas,a chciałabym sama wyszkolić porządnie sunię. Szukam też książek o zrozumieniu psiego języka i wysyłania odpowiednich sygnałów,a także pomysłów na ciekawe uczenie psa, gdyż pierwszy raz trafiła mi się taka zawzięta, uparta owczarzyca, która dość szybko się nudzi i zniechęca,gdy coś jej nie chce wyjść ,czego ja próbuję ją nauczyć.
„Jesteś architektem rzeczywistości, którą postrzegasz''
L- 17.02.12r.& V-22.01.12r.
Nesa
Losowy avatar
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: L&V
Imię: Aga
Wiek: 28
Lokalizacja: prawie rzeszów
Pochwały: 3
Dołączył(a): 09 lip 2012, 13:06

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 25 cze 2013, 07:51

Może wtrącę i ja swoje trzy grosze :-)
szukam wielu książek tutaj podanych ale generalnie jest problem z wieloma pozycjami
wiele starszych wydań po prostu nie ma w księgarniach "białe kruki" :-)
dwie znalazłam na allegro ale nie ustaję w poszukiwaniach :-)

podam od siebie kilka tytułów:
Chopra,Deepak "Sekretna siła spełniania pragnień:Jak wykorzystać nieograniczoną moc zbiegów okoliczności",Medium,Konstancin Jeziorna 2008

De Becker,Gavin "Dar strachu.Sygnały,które chronią nas przed przemocą",Media Rodzina,Poznań 1998

Dyer,Wayne W."Potęga intencji:Zmień poób postrzegania rzeczy,a rzeczy same się zmienią",
Helion,Gliwice 2008

Goleman,Daniel "Inteligencja emocjonalna", Media Rodzina,Poznań 2007.

Pease,Alan i Barbara Pease "Mowa ciała",Dom Wydawniczy Rebis,Poznań 2007

Arden Moore "Co Twój pies próbuje Ci powiedziec.Poznaj tajemnice psiej psychologii",Helion,Gliwice 2011

Patricia McConnell "Z miłości do psa.Jak zrozumieć emocje Twoje i Twojego psa" , Galaktyka,Łódź 2009

Patricia McConnell "Drugi koniec smyczy.Jak kształtować więź z psem", Galaktyka,Łódź 2009

Sarah Fisher,Marie Miller "Pies-100 sposobów na rozwiązanie jego problemów", MUZA SA,Warszawa 2011

Pamella Dennison"Pozytywne szkolenie psów dla żółtodziobów" Dom Wydawniczy Rebis,Poznań 2012

Katarzyna Harmata "Radość na czterech łapach.Jak wychować szczęsliwego psa" Dragon,Bielsko-Biała 2013

Jan Fennell "Zapomniany język psów" Galaktyka,Łódź 2008

Jan Fennell "Zapomniany język psów w praktyce" Galaktyka, Łódź 2008

Aleksandra Cherek "Pies.Pielęgnacja,szkolenie i trening charakteru" Samo Sedno,Warszawa 2011

Maciej Trojan "Na tropie zwierzęcego umysłu" Wydawnictwo Naukowe Scholar Warszawa 2013
Ostatnio edytowano 28 sie 2013, 08:47 przez płocczanka, łącznie edytowano 1 raz
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 44
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 7
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post