Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Thrima » 12 lip 2013, 14:09

Moja "książeczka" (bo do rangi książki nie aspiruję) powstawała jako materiał na typografię gdy zgłębiałam tajniki grafiki komputerowej. Nie została ukończona, jest tylko konspekt i fragmenty opracowane graficznie i typograficznie na potrzeby zaliczenia.
Mam ambicję kiedyś ją ukończyć i wydać własnym nakładem, ale po pierwsze - obecnie nie mam na to wystarczającej ilości czasu, a po drugie - nie czuję się wystarczająco kompetentna aby stawiać sie w roli autorytetu dziecięcych kontaktów z psem.
Z nadchodzącym maluchem planuję prowadzić zajęcia z dziećmi i może to pozwoli mi zebrać więcej doświadczenia i ukończyć książeczkę.
Blog o życiu i pracy z owczarkiem:
http://yaronwpracy.blogspot.com/
Thrima
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zorion, Yaron
Imię: Ada
Wiek: 28
Lokalizacja: Rębiszów
Pochwały: 4
Dołączył(a): 09 kwi 2013, 16:11

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 31 lip 2013, 08:21

Becker Marty,Spadafuori Gina " Dlaczego psy piją wodę z toalety? " Galaktyka,2007.

Dodman Nicholas " Pies,który kochał zbyt mocno" Galaktyka, 2006.

Hoffman Matthew " Proste,darmowe sposoby na psie i kocie przypadłości" jak rozwiązać ponad 1000 problemów radzą najlepsi lekarze weterynarii,szkoleniowcy,behawioryści,hodowcy, Wydanie Lekarskie PZWL, 2003.

Pryor Karen "Najpierw wytresuj kurczaka" Media Rodzina,2004.

Sheldrake Rupert "Niezwykłe zdolności naszych zwierząt", Książka i Wiedza, 2001.

Stanley Coren "Dlaczego Twój pies zachowuje się w ten sposób? Przewodnik po osobowości psa",
Galaktyka

Nicole Wilde "Mój pies się nie boi. Jak pomóc psu pokonać jego lęki",Galaktyka

James O`Heare "Zachowania agresywne u psów" , Galaktyka

Jacek Galuszka "Aria do mnie! Skuteczna nauka przywołania", Galaktyka,Łódź 2007

Jacek Gałuszka "Aria równaj! Skuteczna nauka chodzenia na luźnej smyczy" Galaktyka, Łódź 2011

Jacek Gałuszka "Aria,Nie!Skuteczne rozwiązywanie problemów" ,Galaktyka,Łódź 2013

Temple Grandin,Catherine Johnson "Zrozumieć zierzęta.Wykorzystanie tajemnic autyzmu do rozszyfrowania zachowań zwierząt" , Media Rodzina,Poznań

Temple Grandin, Catherine Johnson "Zwierzęta czynią nas ludźmi.Jak zapewnić najlepsze zycie zwierzętom w naszym otoczeniu", Media Rodzina,Poznań.

Autor postu otrzymał pochwałę
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 44
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 7
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Kazuko » 08 lis 2013, 16:52

najnowsza książka Pani Zofii przeczytana już dwa razy, i na pewno jeszcze będę ją czytać wiele razy... :)
prawie wszystkie pozycje wymienione w tej książce zakupione i zaczynam czytać ;)
a poza tym czy znacie jakąś naprawdę dobrą książkę na temat opieki nad ciężarną suką a później karmiącą?
"On jest Twoim Przyjacielem, Twoim Partnerem, Twoim Obrońcą, Twoim Psem. Ty jesteś Jego Życiem, Jego Miłością, Jego Panem.
On będzie Twój, wierny i posłuszny do ostatniego bicia Jego serca. Ty jesteś Mu winien zasłużyć na takie oddanie".

Zapraszam również: kubki-kubeczki-t3478.html
Kazuko
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Dorotka
Wiek: 33
Lokalizacja: łódzkie
Dołączył(a): 27 mar 2013, 12:25

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 30 sty 2014, 14:55

Nie ma chyba jeszcze polskiego wydania, ale jak będzie to pod tytułem w stylu ,,To, co wie pies - nauka o fenomenie pracującego psa.''
Książka napisana przez dziennikarkę i wykładowcę , która razem ze swoim owczarkiem współpracuje z policją przy poszukiwaniu zwłok.
Już czytam darmową próbkę książki i zapowiada się świetnie.
Więcej o książce na http://www.catwarren.com
AnnaJagna
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Wiek: 36
Lokalizacja: Natal, Brazylia
Pochwały: 29
Dołączył(a): 19 lis 2012, 16:12

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 06 lut 2014, 19:59

Chciałam się zapytać o książki bardziej na temat szczeniąt i problemów typowo szczenięcych :lool:Typu czystość, gryzienie mebli itd... Ogólna opieka nad szczenięciem. Co byście polecali?
Obrazek
WarOfWorlds
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Wiek: 28
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 sty 2014, 20:34

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 06 lut 2014, 21:32

Wszystkie lektury Zofii Mrzewińskiej, z reguły są cieniutkie i przystępnie napisane ;)

Kazuko napisał(a):a poza tym czy znacie jakąś naprawdę dobrą książkę na temat opieki nad ciężarną suką a później karmiącą?

Ja gorąco polecam ksiązkę Anny Marek "Pies: hodowla, wychowanie, żywienie". Z tym że ona bardzo łopatologicznie (przystępnie i luźnym językiem) porusza wszelkie aspekty poczynając od tego czy ktoś w ogóle powinien być hodowcą i od czego zacząć. O opiece nad cieżarna i szczeniakami jest potem spory kawałek, jest dużo uwag z własnej praktyki hodowlanej (pani hoduje beagle), nie ma w nim sztywnego naukowego języka. Ale bardzo solidnie wszystkie podstawy pokrywa.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Lokalizacja: Olkusz
Pochwały: 27
Dołączył(a): 01 gru 2012, 19:04

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 06 lut 2014, 22:14

Mrzewińska wiem, że obowiązkowa :-)jestem ciekawa, czy są jakieś jeszcze szczeniaczkowe książki. Chociaż szczeniaczek szybko urośnie :-P:przerażenie:
Obrazek
WarOfWorlds
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Wiek: 28
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 sty 2014, 20:34

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Yaro » 08 lut 2014, 14:54

Ja teraz czytam :ok:
Obrazek
I feel the need - the need for speed
ObrazekObrazek
Yaro
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nico
Imię: Jarek
Wiek: 44
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 1
Dołączył(a): 30 wrz 2013, 14:13

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 30 kwi 2014, 08:31

Ostatnio pojawiła się kolejna pozycja tego autora:
"Jak uszczęśliwić psa- 98 najlepszych wskazówek od zaklinacza psów" Cesar Milan
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 44
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 7
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Re: Literatura godna polecenia

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 01 lip 2014, 12:46

Ja mogę polecić Victorię Stilwell - chociaż nie wiem, czy są jej książki, za to serie TV (dostępne na yutube) o wychowaniu psów owszem. :)I wszystko Turid Rugaas. :)
Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 33
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post