Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Ostrzeżenie przed hodowlą ONKÓW Sotfine - Kraków

Nieprzeczytany postprzez [email protected] » 29 cze 2011, 08:10

Szanowni Państwo, Nie polecam hodowli Sotfine z Krakowa, a właściwie z okolic Krakowa. Pan Góralewicz wystawił na Allegro i na swojej stronie do sprzedaży 15-o miesięcznego ONKA długowłosego Gildo Sotfine w cenie 2950 zł ( jeszcze jest ).Gildo bardzo mi się spodobał i jako, że mój Maksio także ONEK odszedł w styczniu br postanowiłem przelać razem z rodziną uczucia na nowego psiaka. Pan Góralewicz napisał w ogłoszeniu, że sprzedaje go ze względu na fakt, że jest za duży o kilka cm w stosunku do wzorca, poza tym, że pies jest zdrowy, posiada rodowód FCI z wbitą adnotacją o"czystych stawach od dysplazji". Po przyjeździe do Pana Tadeusza okazało się, że Rodowód zaginął, a w ksero rodowodu dziwnym trafem nie było adnotacji o braku dysplazji. Poprosiłem zatem o nr rodowodu i inne dane, abym mógł sprawdzić czy rzeczywiście Pies był przebadany we Wrocławiu u Pana dr Siebiedy i czy jest zdrowy. Wtedy okazało się, że Pan Góralewicz nie jest właścicielem tego psa i musi się skontaktować z właścicielem, czy aby na pewno właściciel chce sprzedać psa, Dziwnym znowu trafem nie mógł skontaktować się właśnie z właścicielem psa. Powstał też nowy powód sprzedaży psa - rzekome problemy psychiczne właściciela. ( Sprawa tym dziwniejsza, że we wszystkich dokumentach i w internecie właścicielem jest Pan Tadeusz, na pytanie dlaczego tak jest Pan Góralewicz odpowiedział, że tajemniczy nieznajomy właściciel nie jest członkiem związku i nie mógłby wystawiać psa na wystawach więc wystawia na niego ) Ustaliliśmy, że oddzwoni zatem nazajutrz i przekaże decyzję właściciela Gilda. Nazajutrz oddzwonił i powiedział cytuje "możemy Panu nawet dowieźć tego psa na dodatkowe badania, ale cena dla pana jest 10 000 zł za tego psa i, że nie jest to jego decyzja tylko właściciela". Oczywiście takie działania są niezgodne z prawem, ale nie chce mi się nadawać biegu prawnego tej sprawie - ostrzegam tylko wszystkich przed tą hodowlą. Uczciwi ludzie się w ten sposób nie zachowują. Ocenę jednak pozostawiam Państwu.
[email protected]
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Dołączył(a): 28 cze 2011, 21:38

Re: Ostrzeżenie przed hodowlą ONKÓW Sotfine - Kraków

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 29 cze 2011, 08:14

nakreśl jeszcze tę sprawę obsłudze allegro - że na allegro jest cena 3.000 a w rzeczywistości za psa chce 10.000 - chyba jakiś punkcik regulaminu na niego będą mieli i wywalą go z allegro ;-)
jak ja nie cierpię takich kombinatorów :-x
Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka :) : http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 19
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Ostrzeżenie przed hodowlą ONKÓW Sotfine - Kraków

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 29 cze 2011, 08:46

Podejrzewam, ze pies nie byl w porzadku i tymi 10tys zlotych probowali Pana zniechecic, zeby w przyszlosci oszczedzic sobie klopotu.
Historie o psychicznie chorym wlascicielu itp. mysle, ze spokojnie mozna uznac za wyssane z palca.
Sama doswiadczylam oszustw od dwoch kolejnych polskich hodowcow zrzeszonych z ZKwP, wiec wiem, jakie bajki opowiadaja przy postawieniu od sciane.

EDIT:
Wlasnie przeczytalam ogloszenie na allegro. Od razu widac, ze to posrednik, bo handluje psami w roznym wieku po roznych miotach. Po drugie pies, ktory urodzony jest w marcu 2010r. nie byl do tej pory szkolony z zakresu posluszenstwa :--o, a jego cena bedzie wzrastac wraz z rozpoczeciem nauki :?Dla mnie niedopuszczalne jest, zeby w tym wieku pis nie mial za soba zadnego szkolenia. I jesli pies ma 71cm wzrostu, a gorna granica jest 65cm, to po kiego grzyba bedzie taszczyl tago psa na rozne wystawy? Nie znam sie na wystawach zupelnie...
Ewa, Sabina, Max i Lulu
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nebrot
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Max, Sabina, Lulu
Imię: Ewa
Wiek: 36
Lokalizacja: Berlin/Kristianstad
Pochwały: 5
Dołączył(a): 01 mar 2011, 01:09

Re: Ostrzeżenie przed hodowlą ONKÓW Sotfine - Kraków

Nieprzeczytany postprzez [email protected] » 29 cze 2011, 10:42

Dziękuję, za odpowiedzi i podpowiedzi, do Allegro już też napisałem w tej sprawie. pozdrawiam
[email protected]
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Dołączył(a): 28 cze 2011, 21:38

Re: Ostrzeżenie przed hodowlą ONKÓW Sotfine - Kraków

Nieprzeczytany postprzez Razgotra » 29 cze 2011, 19:21

mogę poprosić o link na allegro?
Obrazek
Obrazek
Razgotra
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Spajder
Imię: Ela
Wiek: 39
Pochwały: 2
Dołączył(a): 08 maja 2011, 18:44

Re: Ostrzeżenie przed hodowlą ONKÓW Sotfine - Kraków

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 29 cze 2011, 20:03

Razgotra napisał(a):mogę poprosić o link na allegro?


A prosze Cie uprzejmie ;)
http://allegro.pl/owczarek-niemiecki-z-rodowodem-fci-dlugowlosy-i1683840630.html
Ewa, Sabina, Max i Lulu
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nebrot
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Max, Sabina, Lulu
Imię: Ewa
Wiek: 36
Lokalizacja: Berlin/Kristianstad
Pochwały: 5
Dołączył(a): 01 mar 2011, 01:09

Re: Ostrzeżenie przed hodowlą ONKÓW Sotfine - Kraków

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 30 cze 2011, 11:22

taki mały OT odnośnie tego: tu jest spora cena za psa bez szkoleń, ale rodowodem, ja się spotkałam na allegro z ceną 2 000zł za psa bez rodowodu.. ale od razu widać, że to handlarz żywym towarem.. choć laik ze mnie w tym sensie jest..
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Wiek: 26
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 3
Dołączył(a): 19 lut 2011, 19:45

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post