Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Wybór szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez irenan2000 » 08 lut 2015, 10:37

Cześć wszystkim, za dwa tygodnie jadę wybrać szczeniaka spośród dwóch piesków. Na co zwrócić uwagę waszym zdaniem.?
irenan2000
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: DRAGON
Imię: Irena
Wiek: 36
Lokalizacja: Piaseczno
Dołączył(a): 06 lut 2015, 09:20

Re: Wybór szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 08 lut 2015, 12:07

Ja bralam największego i miałam wybór z 5 piesków wiec też zwracalam uwagę na imię żeby było ładne.chociaż imię można zmienić. Patrz czy ma oczy ciemne,może inni ci lepiej podpowiedzą. Pozdrawiam
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 27
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 1
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Wybór szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 08 lut 2015, 12:27

Przede wszystkim patrz na charakter, czy szczenię jest odważne, wesołe, śmiało pochodzi do człowieka, z radością, jaki ma kontakt z hodowcą i rodzeństwem. Jeśli chcesz to możesz pobawić się szarpakiem z szczeniakami, rzucić mu piłeczkę.
Moja Gandzia sam mnie wybrał, mimo że mieliśmy wziąć jego brata. Sonia była ostatnim nieszczęściem, także tu nie było co wybierać..

Jeśli masz zamiar psa wystawiać/mieć do hodowli to zapytaj się hodowcy, który pies lepiej rokuje, z lepszymi predyspozycjami :)I zależy jakiego psa chcesz, większego czy mniejszego. Choć to są tylko szczeniaki i w czasie dorastania może się wszystko pozmieniać ;)
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 26
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Wybór szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez irenan2000 » 08 lut 2015, 12:44

Dzięki, ponieważ zdecydowałam sie na psa i to po dość dużych rodzicach, a mam trójkę dzieci ( wiem ze charakter zależy od wychowania) to właścicielka powiedziała ze wybierzemy najbardziej spokojnego, choć nie wiem czy to do końca ok,
irenan2000
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: DRAGON
Imię: Irena
Wiek: 36
Lokalizacja: Piaseczno
Dołączył(a): 06 lut 2015, 09:20

Re: Wybór szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez niusia » 08 lut 2015, 15:53

Moim zdaniem spokojny szczeniak jest ok. Ale spokojny to nie jest szczeniak, który trzyma się z daleka, boi się i nie potrafi bawić. Tylko ten, który podejdzie powącha, nie wystraszy się was lub hałasu. Bo jeśli zamiast spokojnego ( zrównoważonego) dostaniesz lękliwego to będzie więcej problemów.
Jeśli więc hodowca zaproponuje Ci szczeniaka, który wyraźne boji się was, otoczenia, trzyma się wyraźnie z boku boji się rzuconej piłeczki weź tego drugiego.
niusia
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Omen, Saga
Imię: ilona
Wiek: 20
Lokalizacja: wałcz
Dołączył(a): 25 maja 2014, 00:35

Re: Wybór szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 08 lut 2015, 17:25

Predyspozycje charakteru są wrodzone i nie można ich zmienić wychowaniem - brakiem wychowania możemy najlepszego psa zepsuć, ale najlepsze wychowanie pomoże nam - tylko i aż - kontrolować zachowanie zwierzęcia. Predyspozycji charakteru, cech wrodzonych zmienić się nie da. Bardzo ważne, jak zachowuje się wobec ludzi suka-matka; po niezrównoważonej, nerwowej suce trudno o dobre szczenięta.
Proponowałabym wybrać się do hodowli z kims, kto ma doświadczenie w odchowie i szkoleniu psów - i sam ma psa w domu, przy dzieciach.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Wybór szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 08 lut 2015, 18:01

Jak ja wybierałam szczeniaka miałam dwa psy do wyboru suczka 6 mc i 4 mc ta starsza była radosna a ta młodsza niesmiała i taka słodka no i trafiła do nas zula ta suczka młoodsza .Chałasów sienie boi wystrzałów też z dziecmi małymi nie godaduje sie woli iść na bok z starszymi jak moje nie ma problemu ,Jest troche chisteryczna no i uparta już teraz możemy przejść spokojnie koło innego psa nawet ujadającego ,kotki też ok .Ale drugi raz jak bym miała wybierać szczeniaka nie popełniła bym takiego błędu choc nasza zula jest kochanym psem.
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 40
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Re: Wybór szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez BGrel » 08 lut 2015, 20:33

Nero, nie obraź się, ale dla mnie jesteś kandydatem do mojego prywatnego rankingu z kategorii " cytaty dnia ".
To, że szczeniak podchodzi do obcej osoby świadczy o nim jak najlepiej. To, w jaki sposób podchodzi, czy śmiało i wesoło czy na uginających się łapkach, bardzo dużo mówi o jego konstrukcji psychicznej. Jeszcze mało w takim szczylu nabytych reakcji, większość to zachowania wrodzone. Pies śmiało podchodzący do człowieka i wykazujący zainteresowanie kontaktem może wyrosnąć na socjalnego, przyjaznego i chętnie współpracującego psa.
Nie ma czegoś takiego jak najlepsze szczenię. Wszytsko zależy od tego, co chcemy od tego psa kiedy dorośnie. Jakbym potrzebowała psa do samotnego i samodzielnego pilnowania posesji to może wzięłabym tego niepodchodzącego. Pies pilnujący ma być nieufny i dobrze, kiedy nie ma wielkich potrzeb socjalnych. Prawda też taka, że do pilnowania posesji najęłabym firmę ochroniarską.

Autor postu otrzymał pochwałę
BGrel
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Imię: Barbara
Wiek: 36
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 17
Dołączył(a): 02 sty 2015, 18:33

Re: Wybór szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez irenan2000 » 09 lut 2015, 12:18

Dziękuje za cenne informacje. Gorzej będzie jak żaden nie będzie chciał podejść i co w tedy??????, choć to mało prawdopodobne. Ojciec ma wszystkie badania, testy, szkolenia, mama szczeniaka też. Rodzice to Collorado Jarkowski Dwór i Para Mihapa.
irenan2000
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: DRAGON
Imię: Irena
Wiek: 36
Lokalizacja: Piaseczno
Dołączył(a): 06 lut 2015, 09:20

Re: Wybór szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez BGrel » 09 lut 2015, 13:40

W sytuacji kiedy sami nie wiemy jak poradzić sobie w wyborem szczeniaka i nie ma nikogo kto mógłby nam w tym pomóc najrozsądniej jest poprosić o poradę hodowcę. To on widzi te szczenięta od urodzenia, ma wyrobione zdanie nt ich charakteru, usposobienia. Najlepiej przedstawić mu swoje potrzeby, czego oczekujemy od psa- dobry hodowca powinien dobrać najlepsze dla nas szczenię. Ostatnią rzeczą jaką nalezy się kierować jest umaszczenie czy kolor oczu, chyba, że pies ma być hodowlany i zależy nam na jego wyglądzie.
BGrel
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Imię: Barbara
Wiek: 36
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 17
Dołączył(a): 02 sty 2015, 18:33

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post