Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Jedzenie?

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 07 paź 2013, 16:52

Na porcję, na jeden posiłek daję 1/4 małej puszki karmy, dokładnie mieszam, albo daję odrobinę (1 chochelka )zupki.
Wybieram raczej mieszanie z mięskiem, bo zupka doprawiana i dla psa średnio zdrowa.
To nie ma być "nasz" posiłek, ma za zadanie zmienić lekko smak i zapach chrupek.
Możecie się ze mnie śmiać,albo pukać w czoło,ale dzięki temu już nie staję na przysłowiowych rzęsach ;)
Micha wyczyszczona za każdym razem i to radosne popiskiwanie-co też dziś do miski wpadnie...?
Jak mam okres buntu :Dto pies dostaje same chrupki i też zjada, bo wie,że nici z wkładki.
Wszystko zależy od tego jak sami na własne, bądź nie,życzenie rozpsuliśmy psy ;)
Obrazek
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 7
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Jedzenie?

Nieprzeczytany postprzez pawel2502 » 08 paź 2013, 17:25

Witam ponownie przetrzymałem szczyla jak na razie zaczął jeść normalnie znudziło mu się wybrzydzanie głód do d..... zajrzał to zjada wszystko co by to nie było. Dzięki za rady. Pozdrawiam
pawel2502
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: PIORUN
Imię: Paweł
Wiek: 33
Lokalizacja: Radom
Dołączył(a): 17 wrz 2013, 14:21

Re: Jedzenie?

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 08 paź 2013, 21:01

Mądrego masz psa, wie, że domowe jedzonko lepsze od fast foodu z fabryki, możesz spróbowac Barfa, polecam taki sposób, taniej, pies szczęśliwy i fajnie po tym wygląda
Basia i Schila
Obrazek
Obrazek
Basia W
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Wiek: 38
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:42

Re: Jedzenie?

Nieprzeczytany postprzez pawel2502 » 09 paź 2013, 07:42

Ale Piorun naprawdę ładnie wygląda, nie ma osoby która by się na ulicy nie odwróciła za nami z uśmiechem na twarzy. I wet nawet kilku mówiło mi że dawno tak ładnego psiaka nie widzieli (skromny jestem)hihi tylko czasem mu odbija ale to każdy pies ma czasem swoje widzimisię. A czy mądry to tak ale bardziej rozpieszczony. Pozdrawiam
pawel2502
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: PIORUN
Imię: Paweł
Wiek: 33
Lokalizacja: Radom
Dołączył(a): 17 wrz 2013, 14:21

Re: Jedzenie?

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 09 paź 2013, 08:58

Psu też się chrupki nudzą.
Nasz poprzedni pies miał takie dni,że domagał się wręcz gotowanego. W kuchni otwierał sobie szafkę i wyciągał garnki robiąc hałas niesamowity i to był znak,że trzeba ugotować :D
We wszystkie inne dni wcinał granulki aż micha po kuchni jeździła.
Dlatego śmiem twierdzić,że rozpuszczenie rozpuszczeniem,ale swój rozumek i to niemały mają te nasze futra :D
Obrazek
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 7
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Jedzenie?

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 09 paź 2013, 09:18

Psy sa obok człowieka co najmniej kilkanaście tysięcy lat. Jadły mięso i to co człowiek zostawił. Suchą fabryczną karmę jedzą od kilkudziesięciu lat. No to do czego bardziej przystosowany jest organizm zwierzęcia?

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 70
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 123
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Jedzenie?

Nieprzeczytany postprzez Joan » 09 paź 2013, 10:16

Moja Yaska, którą dostałam jako roczną sukę, była tzw. niejadkiem i za żadne skarby nie chciała jeść suchych karm. Niemka ( jej pierwsza właścicielka) kupowała jej mokre karmy dla kotów - to jedyne co jadła. U mnie je mięso, warzywa i wszystko inne, jak pozostałe psy, nie wybrzydza i wygląda pięknie. Żaden z moich psów nie chciał jeść karmy. Jeśli mięso i warzywa są podstawą diety, pies sporadycznie zje również karmę i wtedy może mu ona nawet smakować. Śruta zbożowa nasączona chemią nie jest odpowiednim pożywieniem dla psa i pies to wie.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 40
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Jedzenie?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 09 paź 2013, 10:25

Nie tylko pies to wie, każdy to wie. Niestety nie wszyscy mamy czas czy siły lub choćby miejsce na dodatkową zamrażarkę aby gotować psu, są też osoby które brzydzą się BARFu.

Mój pies zanim zachorował jadł suchą karmę dla mojej wygody. :ooops:Od czasu zachorowania jedyne co mu służy to właśnie sucha karma weterynaryjna i to nie byle jaka dedykowana pod przypadłość tylko jedna konkretna.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 35
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 34
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Jedzenie?

Nieprzeczytany postprzez Joan » 09 paź 2013, 14:41

Z tym czasem i siłami... to nie tak. Ja kupuję mięso zamrożone - 100 kg miesięcznie dla moich 5 psów, ale dla jednego, to z naddatkiem wystarczy 20 kg miesięcznie. 20 kg to są dwa kartony o wymiarach 24cm/35cm, Mięso z jednego kartonu mieści mi się w dolnej, najmniejszej półce lodówko-zamrażarki, drugi karton zajmuje połowę środkowej szuflady. Wieczorem wyjmuję z zamrażarki odpowiednią ilość kostek - rano mam rozmrożone i gotowe do podania. Dodanie do tego od czasu do czasu żółtka, trwa może 15 sekund. Marchewkę kupuję mytą, jabłek w ogóle nie myję, inne warzywa w zależności jak brudne. To wszystko naprawdę nie trwa dłużej, niż nasypanie suchej karmy. Jeśli ktoś chce gotować ryż, to wystarczy go zalać wrzątkiem i zostawić. Wbrew pozorom, taki jest lżej strawny a też "dochodzi do siebie". Nie ma sensu gotować niczego. Surowe ma więcej wartości i jest lżej strawne. Poza tym, nawet najgorsze mięso i MOM jest o wiele zdrowsze dla psa, niż zaklejające jelita, niestrawne dla psa zboża.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 40
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Jedzenie?

Nieprzeczytany postprzez pawel2502 » 09 paź 2013, 15:21

a w jakich cenach kupujesz to mięso i z czego to mięso jest?
pawel2502
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: PIORUN
Imię: Paweł
Wiek: 33
Lokalizacja: Radom
Dołączył(a): 17 wrz 2013, 14:21

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post