Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Jedzenie?

Postprzez pawel2502 » 07 paź 2013, 12:25

Witam wszystkich zaczyna mi się chyba robić pies wybredny. Zacznę od początku w czwartek śniadanie zjadł z wielkim bólem (such karma) drugi posiłek to gotowany kurczak +makaron+warzywa zjadł oczywiście z wielkim apetytem pora kolacji (sucha karma) zero zainteresowania nie zjadł pomyślałem sobie nie jest głodny może tak się zdążyć micha schowana. Piątek śniadanie (sucha karma) nie ruszona pora na drugi posiłek i się zastanowiłem co mu dać czy suche czy gotowane wybrałem to pierwsze nie ruszone po godzinie postawiłem znowuż suchą nie ruszył po następnej szkoda mi się go zrobiło i dałem gotowane J/w na kolację miała być sucha ale też nie ruszona. W sobotę i niedzielę powtórka z rozrywki ta sama historia dziś śniadania nie zjadł a widzę że głodny chodzi. Mieliście taką sytuację i co mam robić w takiej sytuacji? Powiem tak nie mam czasu podawać cały czas gotowanego ze względów zawodowych. Proszę o podpowiedz. Pozdrawiam
pawel2502
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: PIORUN
Imię: Paweł
Wiek: 33
Lokalizacja: Radom
Dołączył(a): 17 wrz 2013, 14:21

Re: Jedzenie ?

Postprzez Tomek » 07 paź 2013, 12:37

Rozpuściłeś psa. Po co ma jeść suchą karmę smakującą jak trociny skoro dostępne jest smaczne gotowane? :)

Zrezygnuj z gotowanego, jak zgłodnieje zje suchą.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 35
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 34
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Jedzenie?

Postprzez Aga i N » 07 paź 2013, 12:59

A co to za sucha karma? Smaczna jakaś? Czy ma "apetyczne" opinie w necie? :)

Mój jadł ProNature, wszystkie odmiany Josery, TOTW bizon, rybka - wszystkie zjadane "razem z miską". Także polecam. Aha i żeby nie było, od czasu do czasu sięgnie mu się gotowane. I nie ma problemu żeby suchej nie tknął.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 28
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Jedzenie?

Postprzez vega_bw » 07 paź 2013, 13:05

Rozpuszczony jak dziadowski bicz ;)
Taki bunt może trwać nawet tydzień ;)
Spokojnie, z głodu nie padnie,bo przecież podtykasz chrupki w misce.
Przetrzymać gada. ;)
Dla uspokojenia dodam,że mój potrafi zrobić dokładnie taki sam cyrk.
Obrazek
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 7
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Jedzenie?

Postprzez Zofia » 07 paź 2013, 13:32

A mzoe by tak dawac biały ser, surowe mięso (mięso i serca wolowe, indycze) + wypełniacz (dobry razowy chleb tez może być + surowe jabłko czy marczhew? Nie trzeba gotowac. Nie karmiłam żadnego z moich psów suchą karmą, sama też nie chcialabym całe zycie jeść pigulek popijanych wodą.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 70
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 123
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Jedzenie?

Postprzez vega_bw » 07 paź 2013, 13:50

Przyznaję,że mam niejadka od maluśkiego szczeniaczka. Zawsze były z nim problemy, jak zaczynaliśmy nowy worek karmy, to jeszcze jakoś szło,ale drugi dzień z rzędu-to już było beeee.
Przyznaję,że zimą gotuję i wtedy nie ma żadnego problemu, za to latem jest kręcenie nosem,bo chrupki.
Wzięliśmy się na sposób (pewnie gro osób na mnie nakrzyczy): leciutko dosmaczamy chrupki, a to pasztecikiem,a to jedzonkiem dla szczeniaków,a to jajem,a to rosołek wpadnie do miski...
...i nie ma wybrzydzania, micha wylizana do czysta ;)
Oprócz suchego myszaty dostaje jeszcze inne wspaniałości :)
Obrazek
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 7
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Jedzenie?

Postprzez pawel2502 » 07 paź 2013, 14:07

karma to Brit premium l dla szczeniąt, biały ser i surowe mięso też czasem dostaje i warzywa i jaja, owoce tylko jak dostanie te rzeczy to potem jest bunt. Podam przykład pewnej niedzieli robiłem na obiad nam pierś z kurczakiem no i Piorun też się załapał na mięsko+starte warzywa i co dalej kolacja nie zjedzona i śniadanie też na obiad ruszył troszkę czyli 1/3 tego co powinien. Zaczynam się martwić czy takie częste głodówki nie wyjdą mu bokiem, Piorun ma 4,5miesiąca i chyba nie jest mu wskazane chodzenie głodnym.
pawel2502
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: PIORUN
Imię: Paweł
Wiek: 33
Lokalizacja: Radom
Dołączył(a): 17 wrz 2013, 14:21

Re: Jedzenie?

Postprzez vega_bw » 07 paź 2013, 15:44

Moi mądrzy weci powiedzieli mi, jak rude cyrki robiło,że zdrowy pies sobie krzywdy nie zrobi, w końcu zacznie jeść.
Faktycznie, jak ma wybór, to wybierze dobre,a chrupki będzie miał w głębokim poważaniu.
Dlatego nie robię sobie pod górę,a może właśnie robię i lekuchno dosmaczam.
Pies ma jakieś urozmaicenie, a ja święty spokój.
...i co najważniejsze-na wyjeździe nie mam problemów z karmieniem.
Nic nowego wymyślać nie będę,bo to bez sensu.
Obrazek
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 7
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Jedzenie?

Postprzez Tanorja » 07 paź 2013, 15:54

Aga i N napisał(a):A co to za sucha karma? Smaczna jakaś? Czy ma "apetyczne" opinie w necie? :)

Mój jadł ProNature, wszystkie odmiany Josery, TOTW bizon, rybka - wszystkie zjadane "razem z miską". Także polecam. Aha i żeby nie było, od czasu do czasu sięgnie mu się gotowane. I nie ma problemu żeby suchej nie tknął.


To chyba już zależy od psa :-PMoja jadła wsyzstkie wymienione przez Ciebie karmy, wiele innych ,ale żadnej ze smakiem, chyba że wróciła z całodzienniej wycieczki po górach :diabeł:Oczywiście zjadała, bo wiedziała że nie dostanie czego innego, ale nie "razem z miską" :roftl:
Tanorja
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora
Imię: Natalia
Wiek: 16
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 05 lip 2012, 20:42

Re: Jedzenie?

Postprzez pawel2502 » 07 paź 2013, 16:24

a czym dosmaczasz? i w jakich proporcjach?
pawel2502
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: PIORUN
Imię: Paweł
Wiek: 33
Lokalizacja: Radom
Dołączył(a): 17 wrz 2013, 14:21

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post