Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Jedzenie?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 10 paź 2013, 08:23

Nie wiedziałem, że nierozmoczona sucha karma niszczy ścianki żołądka, my na szczęście zawsze moczyliśmy.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 35
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 34
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Jedzenie?

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 10 paź 2013, 09:03

Czytałam badania lek. wetki (nie podam żródła, nie pamiętam), że nie namoczona sucha karma uszkadza przełyki szczeniaków.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 70
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 123
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Jedzenie?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 10 paź 2013, 09:08

Dobrze jest wiedzieć.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 35
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 34
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Jedzenie?

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 10 paź 2013, 17:35

Ja kupuję wołowinę za ok. 3,30 za kg, grubo mielone, mrożone w woreczkach 1 kg, widzę tam serce, trochę wątróbki, chrząstki z tchawic, Schila to uwielbia, do tego chrupie korpusy z indyka + to co się daje przy barfowaniu: jajka, biały ser, mix warzywno-owocowy, kefir, jogurt, + resztki z obiadu. Tak ją żywię od szczeniaka, mimo, że mnie straszyli, że nie zbilansowane, że szkodzę itd. Suka nie choruje, stawy prześwietlałam i są ok, ED 0, HD A. Za to w lipcu na wakacjach przez miesiąc była na Purinie Pro Plan, mimo, że ładnie wyglądała na niej to nie miała tyle energii co na Barfie, była bardziej przymulona, Barf zdecydowanie lepiej jej służy
Basia i Schila
Obrazek
Obrazek
Basia W
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Wiek: 38
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:42

Re: Jedzenie?

Nieprzeczytany postprzez pawel2502 » 11 paź 2013, 11:58

A czy można namaczać karmę rosołem oczywiście nie przyprawionym?Bo dziś tak zrobiłem i powiem szczerze jeszcze nigdy micha nie była pusta w takim tempie jak dziś a jeszcze tak niedawno karma była be. To może od dziś mam namaczać? I chyba zmiana zębów też ma chyba jakiś wpływ że namoczone leprze?
pawel2502
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: PIORUN
Imię: Paweł
Wiek: 33
Lokalizacja: Radom
Dołączył(a): 17 wrz 2013, 14:21

Re: Jedzenie?

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 11 paź 2013, 22:44

Moim zdaniem może. Dawaj też to przegryzienia surowe warzywa, np.marchew, które pomogą w oczyszczeniu ząbków z osadu :-)
http://schronisko.avx.pl/
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha
Imię: Joanna
Wiek: 31
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 12
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: Jedzenie?

Nieprzeczytany postprzez Joan » 12 paź 2013, 13:56

Nie wiem, jak pachnie karma której używasz, ale czy wącham Joserę, czy Purinę (nawet tę dla szczeniąt łososiową) to mnie pachnie taką przypaloną mąką, nawet, jeśli dominujący jest smrodek z innych składników. Nic dziwnego zatem, że karma rozmoczona w rosołku zdaje się pyszna. Zresztą i sam rosołek jest strawą pożywną, więc rozmaczanie rosołkiem jest dobrym wyjściem. A zmiana zębów nie ma nic do poczucia smaku i zapachu. Zęby się wymienią a niechęć do suchego pozostanie.
I tak jak "14ruda" napisała, surowe warzywa w całości, nie są może tak dobrze przyswajalne jak starte lub zblendowane, ale nieźle czyszczą zęby i zaspokajają potrzebę gryzienia. Ja, oprócz kości cielęcych daję co jakiś czas suszoną bułkę.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 40
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post