Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Jedzenie owadów

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 13 paź 2011, 12:24

Wstyd mi za moją szczeniorkę, ale zjadła kolejnego owada.
Ostatnio na spacerze znalazła żuka, wzięła do buzi, wypluła, a potem nim zdążyłam zareagować zjadła.
Dzisiaj kilka minut obserowała muchę siedzącą na firanie i nagle jednym susem skoczyła na firanę i złapała muchę, którą połkęła :shock:
Mam nadzieje, że mucha nie była zatruta :?
Ale mam w związku z tym pytanie, jak oduczyc szczeniaka łapania i zjadania owadów. Boję się, bo dzisiaj mucha, a jutro może to być np. szerszeń i niebezpieczny skutek.
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 6
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Jedzenie owadów

Nieprzeczytany postprzez sKate89sc » 13 paź 2011, 14:20

Miałam ten sam problem. Gabi łapała chrabąszcze i je zabijała nie zauważyłam zeby je jadła, to samo był o z innymi owadami. To był istny koszmar. Nie wiem jak ale sama sie oduczyła tego. wydaje mi sie ze to mija z wiekiem, moge sie oczywiscie mylic.
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Obrazek
Obrazek
sKate89sc
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ♥ Gabi ♥
Imię: Kasia
Urodziny
Wiek: 25
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 1
Dołączył(a): 26 maja 2011, 20:46

Re: Jedzenie owadów

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 13 paź 2011, 15:26

Też mi się wydaje że to mija z wiekiem, przynajmniej u nas tak było. Chociaż do dzisiaj Viggo lubi zjeść muchę, z tą różnicą że już nie upolowaną przez niego tylko przez Francę. :-)Na pewno nie zaszkodzi w takich sytuacjach korzystać z komendy "fe", "nie" czy jaką tam macie plus korekta smyczą.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 35
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 34
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Jedzenie owadów

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 13 paź 2011, 18:26

No to pocieszyliście mnie, poczekamy, może samo przejdzie, teraz zima to i owadów nie będzie :-)
Mamy ważniejsze sprawy !!
Cały czas walczymy z tym jej gryzieniem, ale tylko po dobroci. Ostry krzyk powoduje warczenie, szczekanie i "zmasowany frontalny atak".
No i to ustawiczne siusianie w domu. Na spacerze zrobi, albo i nie, czasem chyba zapomni bo tyle atrakcji jest wokół. Po powrocie do domu zrobi na panele, jakby nigdy nic. Wogle robi często, oj często. Częściej niż na dworze.
Kupkę czasem, nie zawsze sygnalizuje lekkim skomleniem i szukaniem miejsca, ale nie zawsze zdążę wyjść na dwór, bo od takiego zachowania do efektu mija zaledwie pół minuty.
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 6
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Jedzenie owadów

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 13 paź 2011, 18:40

nagradzaj ją za załatwienie się na dworze jakimiś smakolami. i tak długo przebywaj na dworze aż się nie załatwi :)także wyjdź z nią wtedy, kiedy wiesz że mniej więcej o tej porze będzie jej się chciało :)cierpliwości :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 28
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Jedzenie owadów

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 13 paź 2011, 20:33

Aga i N napisał(a):nagradzaj ją za załatwienie się na dworze jakimiś smakolami. i tak długo przebywaj na dworze aż się nie załatwi :)także wyjdź z nią wtedy, kiedy wiesz że mniej więcej o tej porze będzie jej się chciało :)cierpliwości :)


Tak robimy-smakołyk za siusiu i kupkę na trawie :PWie że dostanie, bo jak tylko skończy to patrzy wyczekująco.
Jesteśmy na dworze długo, bywa że 2-3 godziny, wracam i za 5 minut ... :shock:
Siusiu to bywa, że robi i co pół godziny . Nie sposób ciągle wychodzić ;)
No cóż, ścieramy, ścieramy i ścieramy...

Ale...dzisiaj rano mnie zaskoczyła.
Zwykle wychodzimy na pierwsze siusiu ok 5.00. Mam budzik taki cichutki w komórce i wstaje przed nią, by zdążyć coś narzucić na piżamę.
Dzisiaj nie nastawiłam budzika, śpię w najlepsze i nagle czuję milusi nosek i kudłaty łepek przy policzku. patrzę...jest 5.15
Zaraz wstałam, ubrałam i zeszłyśmy na dół. Zrobiła co trzeba. Byłam taka dumna yes
Ale reszta dnia była już zwyczajna niestety :scratch
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 6
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Jedzenie owadów

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 14 paź 2011, 06:43

Cezar do końca polował na osy zabijał i wypluwał Beti to polowała na osy przeżywała i rozmiażdżone wypluwała Parys z kolei jak miał 4 miesiące nażarł się tyle chrabąszczy że boki miał okrągłe a jak mucha wleci bo domu to jest kwestia czasu kiedy ją złapie na pszczoły i osy niereaguje.
Obrazek
Zawsze Wierni
http://smon.pl
Jangcy
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Wiek: 54
Lokalizacja: Ruda Sląska
Pochwały: 11
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:58

Re: Jedzenie owadów

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 14 paź 2011, 09:15

Ha, ha świetne, to Tocia jak widac jest w "normie" z tym pożeraniem. Owady przeżyję, ale jak zje dżdżownicę to słowo daję .... nie wytrzymam :ireful
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 6
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Jedzenie owadów

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 14 paź 2011, 09:35

No co Ty? Dżdżownice zawierają bardzo dużo białka, mało tłuszczu i dużo węglowodanów. :-)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 35
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 34
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Jedzenie owadów

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 14 paź 2011, 09:43

To może warto hodowlę dżdżownic kalifornijskich znaleźć dla stałej dostawy, taki niby BARF :-)
Ale ja będe się potem brzydziła własnego psiaka w usteczka pocałować :o
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 6
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post