Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie )

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 15 lut 2011, 12:00

Czy są tu jacyś "wyznawcy" Barfa? Jeżeli tak to ciekawe by było wymienić się informacją, gdzie kupujecie produkty.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 66
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 24
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez Wolf » 15 lut 2011, 13:23

no są są . Ja suczkę karmie barfem . Przeważnie zamawiam na zakładach mięsnych różne smakołyki :D.Przeważnie to przełyki wołowe i cielęce , kości cielece , podroby , glowy cielęce ( z tymi jest troche klopotu bo najlepiej jest je mielić ) ,żołądki wołowe , ogony wołowe ,
z ubojni drobiu zamawiam łapki , korpusy z kurczaka , rzadziej z indyka , skrzydełka ,
i różności - kefirek , jajeczko , oliwa z oliwek serek biały warzywka i owoce .

to chyba wszystko , no czasami jak sobie przypomnę to jest jakaś rybka .

psa trzymam na razie na suchej , dostaje dużo w formie smakoli ( wygoda :D) i wydaje mi się ze dużo lepszy kolorek niż suka po barfie ,( nie mówię tu o jakości i o błyszczącej sierści bo obydwoje maja sierść ładną )
Wolf
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Wiek: 42
Lokalizacja: Małopolska
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:50

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 15 lut 2011, 13:31

To Ci zazdroszczę takich możliwości. A może wybrał bym się do Tarnowa ( te głupie 80 km, co to jest) i przywiózł ze 100 kg i zamroził? jakie to są ceny? Chodzi o kości i podroby cielęce, żołądki wołowe.

Pozdr.
Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 66
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 24
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez Wolf » 15 lut 2011, 13:41

kości cielęce w granicach 60-80 groszy :)ale powiem że niekiedy trafiają sie takie od kregoslupa gdzie jest jeszcze dużo cielęcinki ( kiedys na tym zrobiłem bigos i mięsa do obgryzania było dużo ) , przełyki 1,70 zł ogony wołowe około 1,70 zł ale to tez zalezy jakie sie trafią niekiedy są droższe , żołądki chyba po 4-8 zł głowy cielęce 70 groszy , łapki kurze 1,60 zł , korpusy różnie około 1,20 - 1,50 , minimalna ilość to 15 -20 kg. W tamtym roku załatwiałem znajomym hodowcom glowy cielęce po 30 gr. za jednym razem brali po 300 kg. :D( mają kościarkę to mielą ) teraz podnieśli te głowy na na 70 gr. podobno maja zmniejszyc cene bo klienci narzekają Donald jak coś to zapraszam , tylko wcześniej trzeba złożyć zamówienie , przeważnie jest na czwartek .

Przypomniałem sobie że nie daleko Ciebie jest ubojnia chyba w Jaśle , Była to kiedyś ubojnia koni , teraz maja tam chyba wołowinę .
Wolf
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Wiek: 42
Lokalizacja: Małopolska
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:50

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 15 lut 2011, 15:31

Wiem i tam się głównie zaopatruję. Ale tam jest coraz gorzej. Żołądków wołowych wogóle nie chcą sprzedać, ścinki wołowe, kiedyś po 2 zł i było tam dużo mięsa, teraz po 2.30 i sam tłuszcz i żyły. Cielęciny wcale, konina tylko mięso II gat po ok. 9 zł, podroby wołowe ( serca, wątroba, nerki, płuca po 3.90. Z koniny czasem języki i serca po 4.50. Ja ostatnio bazuję na produktach z ubojni królików. Korpusy (tzw. grzbiety i głowy) po 1 zł.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 66
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 24
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 15 lut 2011, 17:06

Moje wilki też jedzą BARF, czasem wiadomo, zdarzy się też suche
u nas na szczęście mamy zaprzyjaźniony sklepik gdzie pani znam sprzedaje po niezłej cenie... choć ostatnio coś czuje, ze muszę się porozglądać za inna opcją dostawczą :xa w innym sklepie mamy zawsze zostawiony zapas darmowych kości...
także jakoś sobie radzimy ;)
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Lokalizacja: katowice
Pochwały: 9
Dołączył(a): 13 lut 2011, 16:04

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez Adela555 » 15 lut 2011, 17:23

Czasem daje psu jakieś resztki by się nie zmarnowały.
Adela555
Losowy avatar

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 15 lut 2011, 18:53

Ja zawsze w sobotę, albo w tyg mama skoczymy do sklepu czyt. rzeźnika. I najlepiej tam, bo mam pewność że są świeże, natomiast wyjątkiem są sytuacje, że kupimy w markecie, ale zdarzyło się, że był lekko śmierdzące...
No i jak zje to dostanie trochę suchej karmy, bo ją uwielbia...
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 18 lut 2011, 19:45

donald1209 napisał(a):Czy są tu jacyś "wyznawcy" Barfa? Jeżeli tak to ciekawe by było wymienić się informacją, gdzie kupujecie produkty.

Krzysztof



Ja kupuję elementy wołowe i cielęce w rzeźni u znajomego:
serca, wątrobę, nerki, przeponę wołową, płuca - 2 zł/kg,
ogony wołowe - 2zł/kg,
ścinki mięs, ścięgna, przełyki i tchawice wołowe i cielęce, śledziona wołowa - dostaję za darmo,
kości udowe i kości mięsne - dostaję za darmo.

Elementy z kurczaka - tj. korpusy drobiowe kupuję u siebie w sklepie (codzennie dostawa) za ok. 1,5-1,7zł/kg. Te korpusy są fajne bo dużo jeszcze na nich mięsa i skóry. Czasem jak jestem na śladach to jadę do sklepu firmowego przy ubojni drobiu i tam wtedy "szaleję" ;)
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]


Obrazek
AM-ON
Avatar użytkownika
Szkoleniowiec
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 17
Dołączył(a): 18 lut 2011, 10:05

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 18 lut 2011, 21:30

AM-ON, a gdzie ten sklep firmowy jest?
Na razie zaopatruję się w mięsnych, a tam ceny niestety są sporo wyższe niż te co podajecie - łapki kurze ok 2 zł, korpusy z indyka 3 zł, porcje rosołowe 2 -3 zł, szyja z indyka 5-6 zł, serca drobiowe 6-7 zł, przełyki i tchawice wołowe 4 zł, świńskie po 1 zł (jak trafie na nie), na kości cielęce trudno trafić a ich cena miażdży - 20 zł. Jarzynki i owoce będę mieć po cenach hurtowych - zaczęłam prace w hurtowni i będzie mozliwość kupna ze zwrotów ;)
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 13 lut 2011, 11:42

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post